Piata de produse

Nelu73

Active Member
Cum a reusit un jucator, sa adune mii de unitati din acelas produs, pentru a face schimb la piata de produse.
Cum poate un jucator sa detina mii de unitati dintr-un produs, produs care se regaseste doar peste 2 sau 3 epoci mai avansate decat epoca primariei lui ?
Si eu am bagat multi bani in acest joc dar nu am primit din abundenta produse sau altele.
 

Rigs

Well-Known Member
Cu cat avansezi mai mult in joc, cu atat o sa produci mai multe bunuri zilnic.
Jucatorul respectiv are bunuri peste era lui doar din comert la piata, ajutor de la ghilda sau evenimente si misiuni. Incearca sa pui si tu oferte la piata cu bunurile pe care le produci in cantitati mari sau cu bunurile pe care le detii in cantitati mari si in timp o sa aduni mii de bunuri in inventar, atat ca trebuie sa ai rabdare :D
 

dunbarton

Well-Known Member
Cum a reusit un jucator, sa adune mii de unitati din acelas produs, pentru a face schimb la piata de produse.
1. probabil ca joaca de foarte mult timp;
2. probabil ca are multe cladiri si legendare nivel mare care dau bunuri;
3. acumuland multe produse din epoca lui, le poate oferi avantajos la piata in schimbul unor produse din epoci superioare;
4. probabil ca este foarte activ si participa la evenimente si la misiuni;
5. probabil ca a avut rabdare si nu a trecut de la o epoca la alta foarte repede, avand timp sa acumuleze;
6. poti sa acumulezi produse fara sa bagi bani in joc;
7. cel mai simplu este sa iei legatura cu el si sa-l rogi sa iti explice cum a facut.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Întrebarea era de unde are atâtea bunuri. Răspunsul e simplu: a făcut schimb la piață cu alte bunuri.
Nu e nici o filosofie de 3 pagini aici....
 

dunbarton

Well-Known Member
Întrebarea era de unde are atâtea bunuri. Răspunsul e simplu: a făcut schimb la piață cu alte bunuri.
Nu e nici o filosofie de 3 pagini aici....
Am raspuns bazandu-ma si pe propria experienta. Eu am zeci de mii de bunuri pentru ca am cladiri de productie bunuri si stau mult intr-o epoca iar nu pentru ca m-am rupt schimband la piata.
Si trebuie punctat ca au fost doua intrebari, nu una, chiar daca a existat un singur semn de intrebare.
Prin urmare, raspunsul nu este atat de simplu, dar probabil ca tu doar de atata esti capabil...
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Ca și tine, altul putea să stea 10 ani în evul mediu să producă sute de mii de bunuri doar din evul mediu după care să le schimbe la piață.

"Prin urmare" e foarte simplu, dar probabil tu vrei neapărat să fii important.
 
Sus