Piata

  • Autor subiect DeletedUser12807
  • Data de început

DeletedUser12807

Guest
Nu ar fi mai bine daca ai putea lua ofertele acelea automate de 1:10(sau maii putin cu taverna) printr-un singur click?
De exemplu trebuie sa dau o mie de butoane(la propriu) acum,sa iau niste bunuri
 

dunbarton

Well-Known Member
Nu ar fi mai bine daca ai putea lua ofertele acelea automate de 1:10(sau maii putin cu taverna) printr-un singur click?
De exemplu trebuie sa dau o mie de butoane(la propriu) acum,sa iau niste bunuri

Daca vrei sa faci o tranzactie si ai nevoie de 1000 de clicuri inseamna ca ai mouse-ul defect. Mie, pentru o tranzactie cu negustorul, mi-au fost de ajuns doua clicuri.
Probabil ca vrei sa spui ca, pentru a lua 500 de bunuri cu raport de 1:10, trebuie sa dai clic de doua ori pentru fiecare bun si ca mai bine ar fi sa poti introduce undeva cantitatea dorita si sa rezolvi totul cu numai doua clicuri.
Totusi, scuza-ma, daca esti dispus sa stai sa dai 1000 de clicuri, inseamna ca si tu ai o problema.
 

DeletedUser8328

Guest
Cum adică "să iei toate ofertele automate"?
Îți dai seama că ajungi la sapă de lemn?!
Nu poate exista opțiunea asta, tocmai din cauză că sunt automate... Adică jocul generează automat și permanent acele oferte. Nu poți să le iei pe toate, pentru că, la un moment de timp precis, nu se știe "câte" oferte sunt...
 

DeletedUser12807

Guest
Cum adică "să iei toate ofertele automate"?
Îți dai seama că ajungi la sapă de lemn?!
Nu poate exista opțiunea asta, tocmai din cauză că sunt automate... Adică jocul generează automat și permanent acele oferte. Nu poți să le iei pe toate, pentru că, la un moment de timp precis, nu se știe "câte" oferte sunt...
Te inseli, ofertele acelea sunt permantente din fiecare bun
 

DeletedUser12807

Guest
Daca vrei sa faci o tranzactie si ai nevoie de 1000 de clicuri inseamna ca ai mouse-ul defect. Mie, pentru o tranzactie cu negustorul, mi-au fost de ajuns doua clicuri.
Probabil ca vrei sa spui ca, pentru a lua 500 de bunuri cu raport de 1:10, trebuie sa dai clic de doua ori pentru fiecare bun si ca mai bine ar fi sa poti introduce undeva cantitatea dorita si sa rezolvi totul cu numai doua clicuri.
Totusi, scuza-ma, daca esti dispus sa stai sa dai 1000 de clicuri, inseamna ca si tu ai o problema.
Nu ai inteles... sa zicem ca am nevoie de 500 lemn, dar nu am oferte de la vecini. Eu avand multa vopsea, activez de la taverna sa am 1:3 in loc de 1:10 si sunt dispus sa dau 1500 vopsea pe 500 lemn. Dar trebuie sa dau 2 clikcuri sa iau un SINGUR bun, deci 1mie per total... joc pe telefon btw
 
Sus