Planificarea orasului

  • Autor subiect DeletedUser9954
  • Data de început

DeletedUser9954

Guest
Salut. As dori sa stiu daca exista vreun program/site/simulator care-mi pot planifica orasul.
Si aici ma refer la un program/site care nu-mi cere sa ma loghez, cum am vazut ca face unul (nu ma refer la logare in joc sau cu parola din joc, dar cere sa-mi fac cont pe site-ul respectiv si nu vreau asta).
Intreb asta ca doar ce am intrat in Progresista si ma confrunt cu fum care iese din cap gandindu-ma cum sa aranjez cladirile existente, plus spatiul liber care-l am sa amplasez 1-2 benzi duble si sa plasez 1-2 cladiri din progresista care necesita benzi duble, totul fara sa sterg vre-o cladire existenta (deja am sters una sa pot misca mai usor cladirile existente. Si bineinteles pe viitor sa ma aprofundez la benzi duble si cladiri care necesita acestea.

Nu ma pot orienta dupa colegi/vecini/prieteni fiindca ei nu au ce am eu in oras si ce vreau sa pun in oras.

Sau daca nu exista un asa program/site sa ma ajute cineva cu cateva idei cum ar trebui sa gandesc cand aranjez un asa oras.
 

DeletedUser9711

Guest
foemanager.com/city-planner/app/
acesta imi este si a fost de mare ajutor
trebuie doar sa te inregistrezi cu un e-mail si parola diferita de joc
 

DeletedUser9966

Guest
Foarte bună această aplicație....ne poți da mai multe detalii despre cum funcționează, Simi?
 

DeletedUser9711

Guest
3.png
Asa arata aceasta aplicatie.
Deocamdata lipsesc doar cladirile din partea a IV-a din Viitorul Arctic.
 

DeletedUser1080

Guest
interesanta aplicatie.. totusi, inca nu am reusit sa-mi dau seama cum pot sterge cladirile.
 

DeletedUser10044

Guest
hmm...cine ma ajuta ca nu stiu sa folosesc aplicatia. Adica am sters pe acolo cladirile leam aranjat dar cand intru in joc nici o schimbare...
 

DeletedUser9991

Guest
pai ... te ajuta doar sa le pozitionezi cum vrei
nu inseamna ca schimbarile pe care le faci in aplicatie se reflecta automat in orasul tau
banuiesc ca nu vrei sa faci experiente direct pe orasul din joc, e ca un simulator
 

perded

Active Member
oare are si o pozitionare autonoma, adica aplicatia sa imi planifice cladirile incat optimizarea spatiului sa fie maxima?
avem parte si de ceva automatizat sau e deocamdata o aplicatie manuala?
e buna si aceasta dar la un moment dat ar fi grozav daca am avea si pe cineva care sa gandeasca pt noi si sa ne gaseasca aranajarea optima.
 
Sus