Planuri cladiri legendare

  • Autor subiect DeletedUser7314
  • Data de început

DeletedUser7516

Guest
Am facut si incercarea de care zici :5,7,2,1,8,4,2,1,4,8,5,3,8,1,7,9,9. si m-am oprit =). Nu te contrazic si nu zic ca stiu ceva dar repet mi se pare destul de dubios plus ca poti sa iei si cate 15 planuri odata la cladirile legendare si este destul de greu sa nimeresti doar in 2-3 casute .Ca si la evente ai sanse la anumite jocuri de 30 % mai mult de 1 din 4 si dai 20 de incercari si nu iei nici macar o data respectivul premiu. Plus ca asa cum ai spus 'ar avea toata lumea cladirile la nivel inalt 'este destul de usor dupa un anumit nivel cu planurile.Ex la mine Doom nivelul 68 in stoc inca aproape 100 de planuri de fiecare deci nu este atat de greu . Dar ei se bazeaza pe altceva ,uitate la primul post al lui Pison sa vezi cat de frustrat este ca nu are planul care ii trebuie si ca el sunt sute de jucatori si din astia sigur un procent apeleaza la diamante deci Bani sa cumpere planul respectiv vazand ca nu il obtine mai usor =).
 

Vali

Well-Known Member
Frustarile vin din partea celor mici care vor sa fie mari peste noapte. Nu se poate, zau asa.. De fapt, se poate, dar nu free. Vrei sa fii ca ala care joaca de 3-4 ani si nu a bagat diamante si s-a chinuit cu lupte si altele?! Baga diamante si ajungi peste noapte ca el! Dezvoltatorul ofera posibilitatea!
Mda, nu stiu ce sa zic, dar sincer, si eu daca as fi dezvoltator de jocuri (sunt doar programator, dar de alte "chestii") as face acelasi lucru: pun la dispozitie variante. E usor de spus ca daca nu-ti pica e dubios. Eu nu cred ca e dubios, repet, imi sustin ideea!

Spor la jucat!
 

Vali

Well-Known Member
Uite ca vin si ma corectez, si tind sa iti dau dreptate...
Cu un caz concret:
Azi m-am inscris si eu pe serverul Beta, ca sa vad ce e cu evenimentul Soccer ...
Si-am inceput sa primesc planurile de la Oracol... Ghici ce: fiecare plan vine cu 1:1 sansa, adica ce lipseste, pica :D
Ceea ce DA, denota faptul ca fiecare pozitie din matrice poate avea setare de % sansa... Hmmm Naspa o_O:p

Asta e, dam inainte :))))
 

Dumi.

Well-Known Member
Aici este o problema cu randomul asta si cred ca tu esti prea credul Vali astfel incat crezi ca scriptul chiar da asa corect. Totul se rezuma la bani si cel mai usor ii scoti de la oameni frustrati ca nu pot sa ia ce le trebuie . Nu a zis nimeni ca trebuie sa dea la rand cate un plan dar asa cum am mai zis cand ai cate 20 -30 de planuri din fiecare si unul pe 0 e cam dubios . E destul de usor sa faci scriptul ca la 1 , 2 planuri sa ai sanse mai mici un pic decat la celelalte nu mult dar suficient sa fie o mica diferenta .
De acord!
Ultimul plan pica mereu foarte greu. Mult prea greu, astfel incat sa nu consideram ca algoritmul [daca exista] , nu ar fi putin manarit....
Dar nu sunt de acord cu partea cu oamenii frustrati. Daca nu imi pica un asemnea plan, chiar si dupa ce jucam 2:1, luam acel ultim plan cu diamante, fara pic de frustrare :))))
 

DeletedUser8328

Guest
este exact același lucru ca atunci când te uiți atent la ceas și aștepți să miște cele 2 indicatoare...ai impresia că nu mai trece timpul niciodată ;)

pison, am 2 sfaturi pentru tine: (de fapt, 3)

1. Nu mai aștepta atât de încordat să-ți pice ultimul plan, încearcă să-ți vezi de jocul tău normal și, pe lângă donații care sunt bineînțeles importante, nu uita să motivezi.

2. Încearcă să urmărești, când donezi, locuri mai importante, care oferă la bonus mai multe planuri. Chiar și cu anumite riscuri....
Nu pleca doar cu gândul că mergi la sigur pentru locul 5 (fiindcă îți mai trebuie un singur plan). Când iei unul sau 2 planuri odată e foarte posibil să cadă nu numai pe același loc, dar pe un loc unde mai ai deja vreo alte 5 dubluri. Dacă, însă, la o donație iei 5...7 sau chiar 12 planuri, există o șansă (mai mare sau mai mică în general, dar mai mare decât dacă ar fi doar 2) ca ele să se împrăștie. E mai mare posibilitatea ca 1 din 12 să pice pe locul gol, decât 1 din 2...

3. Nu mai vinde imediat dublurile. Mai bine ai răbdare, totuși, să pice și ultimul normal, nu forțat de tine.
Nu-ți dai seama cât de bune vor fi dublurile acelea dincolo de nivelul 10 când, ca o ironie a sorții, vor începe să pice nebunele...numai pe acel loc care până atunci îți era mereu gol... :D
 

dunbarton

Well-Known Member
cand ai cate 20 -30 de planuri din fiecare si unul pe 0 e cam dubios.

Scuze ca intervin, nu cred ca e ceva dubios, cred ca e pur si simplu "ghi-ni-ooon :)". Daca ar fi cum crezi tu, ar insemna ca asa sa se intample tuturor, ori nu e cazul.
O solutie ca sa invingi "sistemul" este sa contribui masiv cu PF la cladirile legendare ale prietenilor sau vecinilor cu niveluri ridicate ale cladirii vizate, ca sa primesti mai multe planuri odata, sansele vor creste.
Pana atunci, sa zambim (e promotie pe zambete la McDonald's si poate promotia o veni si la Inno).

Numai bine!
 

DeletedUser11976

Guest
Decat sa le dau bani mai bine imi tai o mana!!!!!
Serios :) Iti baga mana in buzunar astia? Cineva a muncit sa faca jocul asta si munceste sa il mentina functional .Nimic nu este gratis in viata.Ai ajuns sa cumperi si apa probabil,unii cumpara si cateva guri de aer curat prin alte parti.Intotdeauna cei care platesc vor fi avantajati.Nu le tin partea dar daca nu ar fi ei nu ar fi nici jocul asta asa ca mai bine te bucuri de o parte din el. Nici in viata nu ai acces la toate altfel am fi toti pe iahturi ;) Eu zic sa te ambitionezi si sa faci unul supercorect si mai frumos decat asta.Cheltui ceva bani sa il faci si dupa aia sa ai grija de el dar faci un bine omenirii. Cand e gata dai un semn pe aici si sunt printre primii care ma inscriu.
 
Sus