Planuri duble la cladiri legendare-incredibil

  • Autor subiect DeletedUser8184
  • Data de început

DeletedUser8184

Guest
:devil:
am comercializat 2 planuri la farul din alexandria si mi-a dat un plan peste alt plan pe care il aveam deja
in acest moment chiar ma intreb serios daca se mai merita sa continui acest joc, practic prin comercializare am pierdut un plan
 

DeletedUser2967

Guest
Da, ai pierdut un plan, dar nu unul important caci era dublura si nu aveai ce face cu el. In ce situatie erai :
- ai avut 3 exemplare(in acelasi plan), ai dat 2 la schimb
- ai avut 2 exemplare(in 2 planuri diferite, doua in fiecare)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8184

Guest
pai aveam 2 dubluri si acum am una si daca mrgem la stilul asta de joc cind ies la pensie fac si eu legendara
si oricum dublura tot jocul mi-a dat-o in locul unui plan valabil acum mi-a sters ce mi-a dat pe merit practic
oricum m-am lamurit despre acest joc
 

DeletedUser216

Guest
In jocul asta ori ai rabdare f multa, ori te apuci si bagi diamante.
Ca idee poti sa te apuci sa calculezi cate puncte forge iti trebuie sa treci prin toate cercetarile din epoca bronzului pana in moderna... si daca iei 1/ora vezi cate luni iti trebuie...
 

DeletedUser2967

Guest
aveai 2 dubluri, si ti-a dat alta dublura, de asta sa te enervezi !!!!!! nu ca ti-a luat 2 dubluri, ca oricum nu aveai ce face cu ele !!!!
 

DeletedUser8184

Guest
aveai 2 dubluri, si ti-a dat alta dublura, de asta sa te enervezi !!!!!! nu ca ti-a luat 2 dubluri, ca oricum nu aveai ce face cu ele !!!!
cred ca nu am fost clar aveam 2 pozitii dublate trebuia sa primesc un plan si l-am primit pe o pozitie care deja era un plan
pe scurt aveam 4 planuri iar dupa comercializare am 2 planuri pe aceasi pozitie
conluzie daca acest lucru se intimpla de 9 ori inseamna ca am nevoie de 18 planuri pt o legendara care a devenit o amarita dupa echilibrarea legendarelor

poti sa ai rabdare cu carul e degeaba,sa o luam metodic
ai la o legendara 5 planuri pe 3 pozitii, 2 pozitii sunt dublate, dai comercializare si obtii un nou plan pe pozitia care nu era dublata (cazul meu) REZULTA 4 planuri pe 3 pozitii deci un plan dublat, dai M/F bagi PF-uri la altii si obtii un plan nou dar tot pe una din cele 3 pozitii deci din nou ai 5 planuri pe 3 pozitii dai comercializare iar primesti un plan pe o pozitie ocupata deja si tot asa la infinit
concluzie vrei sa evitii stresul si nervii in acest joc trebuie sa bagi bani la greu daca nu te invirti in jurul cozii multi ani

corect ar fii dupa parerea mea ca atunci cind comercializezi 2 planuri sa primesti unul nou pe o pozitie neocupata nu aleatoriu
pt ca daca ai 7 pozitii din 9 ocupate probabilitatea sa primesti un plan unde deja ai plan e foarte mare si situatia se poate repeta de mai multe ori
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
pai doar nu te astepti sa iti cada mereu planul dorit, ai rabdare ca asa eram si eu la inceput habar nai cate puncte forge investeam in cladiri legendare doar ca sa gasesc planul mult dorit si dupa eforurile astea acum am 4 cladiri legendare si mai urmeaza inca doua multi jucatori care au peste un milion de puncte nu inseamna ca au bagat diamante in joc ci mai degraba au sta 2-3 ani investindu-si timpul si acum au cules roadele
 

DeletedUser8184

Guest
pai doar nu te astepti sa iti cada mereu planul dorit, ai rabdare ca asa eram si eu la inceput habar nai cate puncte forge investeam in cladiri legendare doar ca sa gasesc planul mult dorit si dupa eforurile astea acum am 4 cladiri legendare si mai urmeaza inca doua multi jucatori care au peste un milion de puncte nu inseamna ca au bagat diamante in joc ci mai degraba au sta 2-3 ani investindu-si timpul si acum au cules roadele

rabdare si tutun asta e si decizia mea dar astfel de reguli fac jocul mai lent
 

DeletedUser6079

Guest
pai ce sa-i faci fiecare jucator isi face sau nu timp pentru a juca
 

DeletedUser8184

Guest
astept parerea si altor playeri legat de faptul ca atunci cind comercializezi doua planuri sa ai posibilitatea de a primii un plan in locurile ramase libere, adica daca dai 2 planuri macar sa primesti unul valabil nu unul care sa nu ai ce face cu el
oricum M/F eu nu mai dau decit in ghilda pt ca nu-ti ofera decit dubluri
 
Sus