Posibilitatea unei optiuni la misiunile de la eventuri in cadrul cercetarilor!

  • Autor subiect DeletedUser9895
  • Data de început

DeletedUser9895

Guest
Buna seara comunitate.. as dori si eu sa propun la cererea mai multor colegi o posibilitate in realizarea in cadrul evenimentelor viitoare a optiunii de a alege la misiunile de cercetare, in sensul in care sunt multi jucatori care spre exemplu doresc sa stationeze intr-o anumita era si probabil au un alt stil si o alta strategie de joc.. insa asta nu inseamna ca ei nu sunt mai valorosi ca altii.. Ar fi o idee buna sa li se ofere si lor sansa incheierii unor evenimente fara a fi obligati sa avanseze intr-o era superioara, facandu-se cum exista si in cadrul altor misiuni o posibilitate de a alege intre a cerceta sau a face orice alt ceva... Va multumesc pentru intelegere si astept si parerea dumneavoastra !
 

DeletedUser9896

Guest
Sustin aceasta propunere intrucat toti avem strategii, diferite, de abordare a jocului. Si eu la randul meu, m-am lovit de problema ca nu pot termina un eveniment din cauza "cercetarii unei tehnologii". Mi-ar placea tare mult sa se implementeze aceasta optiune, de a putea alege un alt curs pentru a finaliza evenimentul.
 

DeletedUser9897

Guest
M-am lovit si eu de aceasta problema. Sunt total de acord cu parerea colegilor mei. As aprecia jocul si mai mult daca s-ar putea implementa o schimbare in acest sens.
 

DeletedUser2110

Guest
De obicei,membrii fiecărei ghilde știu cu ceva timp înainte care sunt misiunile unui event(se află de pe Beta) și este destul timp pentru a pregăti "terenul",chiar și de a completa o tehnologie până aproape de final...ar fi o soluție...asta nu înseamnă că opțiunea unei alternative nu ar fi binevenită!
 

DeletedUser9895

Guest
Este adevarat ivoar, se stie cu mult timp inainte cam ce misiuni exista.. insa exista un anumit grup de oameni spre exemplu ca si mine care doresc sa stationeze mai mult intr-o singura era.. si opriunea alegerii unei alternative ne poate si noua da ,,mana libera,, in ducerea la bun sfarsit a evenimentului fara a trebui sa avansam intr-o noua era..
 

DeletedUser9633

Guest
Sustin ideea,
Mi se pare corect sa nu fii nevoit sa-ti schimbi modul de joc doar pentru un calup de misiuni.
Insa propun un alt lucru: Sa poti sa dai "skip this mission" si sa nu-ti primesti recompensa respectiva.
 

DeletedUser5468

Guest
Deja am terminat de mult toate erele, dar și eu sunt de acord cu această propunere și eu am refuzat să intru într-o altă eră și am pierdut un event non-important pt mine...acum nu că ar fi vorba de mine...dar sunt alți jucători care chiar nu vor să avanseze, fac shimb de puncte ca să-și crească atacul și apărarea...și nu vreau să avanseze și nici să piardă eventul...dar na, există alternative...lași câteva tehnologii de la capătul erei nedeblocate...

Eu sunt PRO.
 

DeletedUser9478

Guest
sunt de acord la fiecare event intampin problema asta eu nu vreau sa trec era si din cauza asta ramana pur si simplu blocat cu eventul ,sunt multi jucatori care aleg sa nu treaca era deoarece nu sunt inca pregatiti ptr era respectiva
 

DeletedUser9892

Guest
Pe mine ma incurca si misiunile care necesita mult timp. Era cat pe-aci sa pierd eventul cu Calendarul gregorian din cauza misiunii de productie 24h + cea de cucerire a unei noi provincii (iscoada mea facea 21h pana sa descopere noua provicnie). Plus cele de cercetare de tehnologii noi (cand cercetarile pe care le ai disponibile sunt toate de 40-60 PF, devine si asta o problema cu timpul). Si astora le-as fi dat skip cu mare placere
 

DeletedUser7925

Guest
Păi dacă ai da skip la orice misiune ce rol mai au acestea?
Sunt pro doar pentru propunerea cu schimbarea misiuni când este vorba de cercetări, ar fi mai simplu dacă misiunile ar cere să cercetezi o tehnologie din era ta, astfel dacă tu ai cercetat tot din erata misiunea să fie îndeplinită automat; ar fi frumos să avem și o alternativă la misiunile cu „descoperă o provincie” acestea să fie la fel ca cele cu tehnologiile să fie raportate la era curentă, dacă tu ai cucerit toate provinciile din era ta toate misiunile asemănătoare(infiltrează-te într-un sector, cucerește un sector, negociază un sector, descoperă o provincie, cucerește o provincie) să fie îndeplinite automat.
 

DeletedUser8368

Guest
Sunt perfect de acord ... obligand un jucator sa termine o cercetare ca sa poata completa un event scade din placerea jocului...
Ar trebuii ca misiunile sa aiba un nivel de dificultate,asta clar,dar luand in considerare un joc de strategie,in care fiecare dintre noi avem un stil diferit,ar trebuii ca pt fiecare misiune sa fie macar o alternativa...asa s-ar impaca si cei ce baga continuu in cercetari si cei ce stau pe loc intro era!
Cu respect , Despy 1334
 

Sonarvi

Well-Known Member
toate misiunile evenimentelor ar trebui sa aiba ca alternativa: 'sau construieste o decoratiune'
 

DeletedUser9760

Guest
Eu as propune p/u Innogames(care nu lucreaza pe degeaba).Orice event pe care il face,sa aiba niste remunirari reale cu profit.Si daca le doresti mult,sa le poti cumpara cu diamante.
Exemplu cum a fost la :Event-ul de Iarna, "Nu faceai dragoste cu sotia,numai ca sa deblochezi acea cercetare",ca asa remunerare primeai.
Ori faci un event bun! ori mai bine nici sa nu se apuce.
 
Sus