prea mult 40 de ore pentru a cerceta o tehnologie

  • Autor subiect DeletedUser6553
  • Data de început

DeletedUser6553

Guest
-mi se pare exagerat 40 de ore pentru a cerceta o tehnologie, deja jocul asta devine mai ceva ca telenovelele, prin urmare ma las de el.

ps. asta e parerea mea.
 

DeletedUser

Guest
Salut, un interval de 40 de ore nu este mult pentru o tehnologie, dimpotriva este chiar destul de bine, daca stiu bine cea mai mare tehnologie in acest moment este 110 ore. Acest joc este un joc ce se bazeaza pe trecerea timpului (calculat la ore).
Cat despre decizia ta de a renunta de joc iti apartine in totalitate.
 

DeletedUser6091

Guest
Auto Reeditat dar in mod sigur nu a fost un spam;sa mai vi pe la noi mai draga,bafta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser216

Guest
Poti sa si cumperi puncte forge, sau sa obtii pachete cu puncte forge din donatii la cladiri legendare sau din misiuni... Sau sa cumperi cu diamante, dar nu-ti recomand :)
 

DeletedUser3827

Guest
cele mai lungi cercetări:
cale ferată 110pf
igienă 110pf

Prin urmare o cercetare de 40 pf ţi se va părea o scurtă clipire de ochi în comparaţie cu acestea.
 

DeletedUser5822

Guest
Da, pot fi de acord ca parca e cam mult 110 ore pentru o cercetare , dar sunt doar doua ! Joc de pe 11 ian 2013 si am trecut de acele 2 tehnologii cu 110 puncte. Ce vreau sa zic este ca este destul de facil si usor de inaintat . Dupa parerea, mea ar trebui complicat putin jocul.
 

DeletedUser6213

Guest
40 de puncte forge=4 zile ( asta daca intri doar la1 zi)
Ex: eu dau intr-o zi 16 puncte forge ( chiar si 20 daca am noroc cu galbenii si casele motivate )
 

DeletedUser5106

Guest
40 de puncte forge=4 zile ( asta daca intri doar la1 zi)
Ex: eu dau intr-o zi 16 puncte forge ( chiar si 20 daca am noroc cu galbenii si casele motivate )
Doar 16 pe zi ...
Ar fi mai usor sa intri dimineata odata iei alea 10
Dupa amiaza la 6 si seara la 10 doar dureaza max 3 min si asa ai 24 pe zi fara cele de la legendara
 

DeletedUser6213

Guest
eu nu am pus si alea de la legendare
eu i-au 1 de la del monte si 2 de la sofia deci 3+16 pe zi+2 care le-am cumparat azi=21
 

DeletedUser6079

Guest
eu donez in fiecare zi la cladiri legendare si la cecetari cate 26 de puncte si 40 e un fleac in 2 zile o duci brici iar cele 110 de ore se rezolva in 4 zile daca donezi 23 de puncte max. pe zi pentru mine idea cacecetarile vor dura mai mult imi place jocul asta le are pe toate spor la munca echipei FoE sa treaca si la urmatoarea epoca:))si sa intelegem ca orice era de acum in colo ,cecetarile vor dura mult
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8328

Guest
omul care a deschis tema s-a exprimat puțin greșit. pentru a cerceta o tehnologie n-ai nevoie de 40 de ore, ci doar de punctele necesare.poți să cercetezi o tehnologie și într-o secundă, dacă dai 40 de clickuri cu mouseul pe secundă. sau 4 clicuri, dacă donezi 10 puncte la un click.


eu cred că jocul tocmai pentru oameni ca domnul care a deschis tema e făcut. adică dornici să vadă dezvoltarea pe repede înainte. curioși dacă vreți. doar că scopul „ascuns” al jocului este să scoată bani de la acești oameni. dacă ai contul în bancă bine burdușit poți să ajungi și în 2 zile în era colonială... nici mie nu-mi place, sincer să fiu, că trebuie să joc vreo 5 sau 6 ani până să-mi permit măcar să intru în vreo ghildă... dar nici nu sunt atât de „absorbit” de joc, încât să bag bani. dar soluția asta e. și probabil după vreo câteva luni voi lăsa baltă tot :p

așa că domnule dragă, oricât de lent ar fi jocul, dumneata poți oricând să-l faci mai rapid, și prin asta să-i faci fericiți pe băieții de la Inno Games. că doar au și ei familii acasă și trebuie să mănâncă și gura lor :D
 
Sus