Premii zilnice...

DeletedUser

Guest
In acest moment cu CL San Marco, si cu victorienele motivate intr-o zi aduni foarte usor 500k monede/zi sau chiar mai mult, si asta doar in era industriala, daca stam sa ne gandim ca va intra in curand era progresivista, unde numarul de monede va fi si mai mare..acum intrebarea e: Ce rost mai are acel bonus de 500 de monede zilnice, cu ce ne ajuta??? In mod sigur ar trebui modificat bonusul zilnic, adica obligatia de logare zilnica pentru a nu pierde acel bonus, iar tot la un numar de zile sa se ofere un nr de diamante...dar astea sunt doar idei ce le dorim a se implementa..insa, sincer nu cred ca se va implementa nimic din tot ce e expus aici, din pacate, aceasta lipsa de noutate, atractie catre joc, acea lipsa de "scanteie" duce in mod inevitabil la plictiseala..
Mai mult, vad ca dureaza foarte mult pana la introducerea unui update nou care sa mentina interesul jucatorilor. La un calcul facut asa la "rece" observ ca o noua epoca (care poate fi terminata in maxim 2 luni), se introduce cam la 6 luni...iar acel rest de timp, de 4 luni urmeaza o plictiseala teribila...
Din pacate, observ pe Lumea 1, cum jucatorii mari care au fost activi renunta incet incet la joc pentru ca ajung sa se plictiseasca...
 

DeletedUser3255

Guest
De acord cu king...bonusul nu tb sa fie neaparat in resurse, bani, provizii, diamante...se poate introduce o materie /bun/obiect tert(a) sa zicem. ceva care sa atraga bineinteles.
sau...
Ca sa fiu sincer eu as miza pe 1 Pf pt conectare pe zi si un bonus de 5 pt 1 saptamana de colectari. Fac pariu ca va merge
 

DeletedUser6213

Guest
va credeti la goodgame empire?
daca nu va place jocul opriti-va si gata numai butonati tastatura degeabA
 

DeletedUser

Guest
Pro. Pentru toate argumentele bine expuse mai sus de colegi, pe care nu le reiau. Poate nu chiar la 5-10 zile....ca s-ar mari si mai mult discrepantele intre jucatori....dar macar la o realizare notabila, gen: ai 100/300 de zile de joc (primesti niste diamante), te loghezi zilnic de 50/100 de zile consecutive ..la fel.
Si apropo de marele premiu oferit zilnic de primarie, s-a cerut in permanenta de catre jucatori marirea recompensei, chiar si simbolic, pe masura ce se inainteaza cu erele...S-a argumentat de catre administratorii forumului ca statul degeaba nu ar trebui recompensat doar ca te loghezi odata pe zi. Bun, am inteles asta. Dar s-au marit enorm "cotizatiile" in monezi pentru infiltrarile in sectoare intre timp. De la 100 la 20.000 PE SECTOR eu zic ca e o modificare notabila (venita din scurt si cam pe neanuntate). Nimic impotriva. Dar cand era pentru toata lumea 100 de monezi si jucatorii doreau diferentierea acestor costuri dupa "puterea de cumparare" adminii argumentau ca nu, ca e simbolic. Pana la urma FOE Germania a considerat ca nu ar trebui totusi sa fie simbolic, ca nu e bine. De ce nu se gandeste consecvent si cu aceleasi argumente si in cazul Primariei?
 

DeletedUser1022

Guest
off-topic
unii din cei ce posteaza imi sunt concurenti directi in joc. unii chiar ma urasc :eek: pe mine sau ghilda in care joc.
si totusi, de multe ori, se pare ca ne lovim de acelasi probleme in joc...

on-topic
multe propuneri bune au fost postate aici. putine implementate.
votez pro si la aceasta propunere, asa cum am facut si cu altele.
 

DeletedUser6213

Guest
inseamna k voi veti intra incontinuu pe joc doar pt. bonus?
 

DeletedUser

Guest
Nu, pentru ca bonusul nu va fi hotarator pentru desfasurarea ta in joc (fara el n-o sa moara contul si nici n-o sa dispara ghilda din care fac parte). Vei intra in joc pentru ca ai facut-o oricum si pana acum, dar in plus, FOE va rasplati cumva, simbolic, efortul meu si-i va da valoare. Asta fata de cei care nu intra in joc, dar sunt inaintea mea in punctaj pentru ca au bani sa cumpere expansiuni. Eu as considera-o reparatie morala.
 

DeletedUser4260

Guest
contra..sunt destule cladiri legendare de unde se pot lua recompensele dorite pf,monezi etc..plus ca la eventul de paste s-au oferit alte premii deosebite si sa nu mai spun de misiunile repetitive care s-au ingaduit cei de lea FOE sa le lase in continuare ...pe scurt recompense sunt destule dar trebuiesc castigate nu cersite...
 

DeletedUser7017

Guest
O idee care mi-a stârnit curiozitatea.Eu am mai jucat si alte jocuri de strategie,si la toate pe care le-am jucat,dădeau recompense zilnic și gratuit.În momentul de fața,unele au renunțat,așa că prefer să facă schimbarea aceasta.E o idee fantastica.

Aștept sa îmi raspunzi!
 

DeletedUser6880

Guest
Pro

De la epoca bronzului tot asa da primaria 500 au dreptate colegi e ridicol.
Sunt in evul mediu mijlociu, preturile sunt tot mai mari, iar asteptarile mele erau sa creasca suma la primarie cu fiecare trecere la alta era.
Sunt dezamagit sa constat ca nu este nici o modificare.

danyclub
Standard

contra..sunt destule cladiri legendare de unde se pot lua recompensele dorite pf,monezi etc..plus ca la eventul de paste s-au oferit alte premii deosebite si sa nu mai spun de misiunile repetitive care s-au ingaduit cei de lea FOE sa le lase in continuare ...pe scurt recompense sunt destule dar trebuiesc castigate nu cersite...



Si in cat timp crezi ca o sa reusesc sa contruiesc una, din moment ce planuri nu prea se primesc.
M-am saturat sa finisez si sa motivez 75 de vecini fara sa primesc vreun plan, iar vecini cei noi nu stiu cat timp vor ma fii printre noi.
Iar daca primesti unul si mai ai unul dai la schimb tot pe unul pe care il ai, foarte buna recompensa pe care o recomanzi tu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
...M-am saturat sa finisez si sa motivez 75 de vecini fara sa primesc vreun plan, iar vecini cei noi nu stiu cat timp vor ma fii printre noi...
.

Ar trebui să mai adaugi și prieteni din era care vrei tu clădirea legendară respectivă, sau prieteni din toate erele pe care le vrei tu pt. planuri.
Și să ataci și jefuiești vecinii, nu să îi motivezi/finisezi.
Sau să te plimbi prin alte ghilde pt. planuri, e așa de greu?
 

DeletedUser6880

Guest
Cum as putea sa ma plimb prin alte ghilde?
Ca asta nu stiu.
 

DeletedUser5468

Guest
Cum as putea sa ma plimb prin alte ghilde?
Ca asta nu stiu.

Simplu, ieși din ghilda ta, dar inainte de a ieși roagă pe cineva ca să iti dea o invitație de revenire in propria ghildă.
Apoi după ce ți-a dat invitația de revenire, trebuie să cauți o altă ghildă in care vrei tu să te duci, dai mesaj la recrutorul ghildei respective să iti dea o invitație pt. m/f, intri și incepi a motiva finisa pt planuri, și poți face asta in mai multe ghilde, iar după ce ai terminat te reintorci la ghilda ta, și aici v-a trebui să iti dea drepturile de șef sau ce drepturi ai tu in ghildă.
 

DeletedUser

Guest
@simona, ca sa vin in completarea raspunsului tau ca bonusul zilnic sunt cele 500 monezi date de Primarie, eu as adauga un bonus si mai mare: placerea de-a fi zilnic alaturi de echipa FoE. Ce bonus mai mare de-atat poate exista? Sincer...
 
Sus