Probleme cu impartirea echitabila a productiilor

DeletedUser

Guest
In curand ma apropii de epoca coloniala si pe harta am ca cele doua productii mai puternice sunt sarma si portelan . Cele doua productii in calea de dezvoltare sunt amplasate pe trasee secundare , iar restul productiilor sunt amplasate pe trasee principale . Astfel , fata de alti jucatori , pentru a avea aceste doua productii de "sprijin" trebuie sa cheltui peste 94 puncte forge , 50000 de provizii . Nu mi se pare corect de la cel care a conceput algoritmul jocului ca unii jucatori sa aiba mai multe sanse decat altii in dezvoltare , eu trebuind sa ma ocup si de alte deblocari in afara celor necesare pentru evolutie . Numai zic ca cel care va avea cafea si hartie va fi cel mai avantajat .
 

DeletedUser

Guest
si eu le-am avut in cele mai multe epoci pe trasee secudare propunerea mea pt tine este sa cercetezi tehnologia care are nevoie de cele mai putine pct forge de cercetat nu au rost amandoua tehnologiile...mai bine construiesti doua cladiri de bunuri de acelasi tip si schimbi la piata
 

DeletedUser

Guest
Aici trebuia sa fie vorba de un principiu de programare , egalitatea sanselor pentru toti jucatorii , ori a face doua productii pe trasee secundare in timp ce altii pot avea cele doua productii pe traseele principale arata ERORI in gandirea analistului . Toti trebuie sa aiba aceleasi sanse in dezvoltare , iar drumul pe care il ia fiecare e problema userului .Daca unii vor sa foloseasca diamante in dezvoltare , altii productii iar altii armata , asta este optiune individuala , dar jocul nu trebuie sa ingradeasca sansele unuia sau altuia in dezvoltare . Daca se doreste sa se renunte la BETA , atunci sa lucreze mai mult la fundamente si nu la arabescuri , altfel avem de-a face cu o ALFA
 
Sus