Produse pe Puncte Forge

  • Autor subiect DeletedUser2801
  • Data de început

DeletedUser2801

Guest
Salutare
Eu as propune sa se introduca un nou schimb la piata:
Ex:5 produse pe un punct forge ,jucatorul da produsele si in inventar sa intre punctele forge .
Sunt multi jucatori care au nevoie de produse si nu le gasesc la piata bineinteles fiecare jucator sa poata posta un anumit nr. de produse la piata in felul asta .
In paralel sa merga si schimburile normale
 

DeletedUser6079

Guest
da dar schimburile sa fie intre cei mari de peste un milion de puncte deoarece astfel se crede ca sunt conturi de suport
 

DeletedUser8991

Guest
salutare,aceeasi propunere si din partea mea,zilinic vad pe chat general jucatori care dau bunuri pe puncte forge la alti jucatori,ce ar fi daca am face toti la fel,jocu nu ar mai avea nici un farmec....propun si eu sa fie o piata unde jucatori sa poata schimba bunurile in alte recompense,de ex:puncte,diamante,cladiri,expansiuni, ori cei care fac lucru asta zi de zi,si cresc pe spatele altora sa fie banati,multumesc si sper ca nu am postat nimic gresit
 

DeletedUser5468

Guest
Dimpotrivă, chiar ai spus ceva greșit.
De ce să fie banați jucătorii care dau puncte forge contra bunuri? E un lucru pe care nu îl agreez...îți este oarecum un fel de ciudă că nu faci și tu acest lucru, sau nu ți se pare acest lucru corect, din propriul tău puncte de vedere. Această chestie face parte din strategia fiecărui jucător.
Și chestia cu bunuri contra diamante/puncte/clădiri, sunt deacord, dar ca de obicei nu va fi posibil niciodată acest lucru. Noi propunem, dar tot ce vor cei de la inno introduc...uneori niște lucruri incredibile care a stricat tot farmecul jocului, faza cu punctele luate de la nivelele foarte mari de la legendare.
 

DeletedUser

Guest
nu mi se pare corect ca cineva care speculează si pune un punct forge la o clădire sa câștige, si cldirea e de lv mare sa catige puncte forge, medalii si planuri... Corect ar fi proportional...
 

DeletedUser9209

Guest
Ar fi fost normal sa existe acest schimb de la inceputul jocului.
 

DeletedUser7925

Guest
Nu văd ce este greșit cu schimbul de produse pe pf-uri de acuma, adică este un schimb benefic pentru toți...tu ca cumpărător faci rost de produse fără bătăii de cap ai o șansă să îți recuperezi din pf-uri și să câștigi planuri în plus la legendara unde ai donat.Este un schimb care nu trebuie modificat, interzis sau îmbunătățit este perfect așa cum este iar în cazul în care ai luat țeapă este vina ta pe chat se vede clar cine este corect și cine nu.
Cât despre cele 5 produse pe un pf nu sunt de acord..Pot să îmi pun 10-20 de clădiri din bronz și chiar dacă s-ar oferi și un pf pe 100 de produse din bronz tot ar fi prea ușor :D :D
 

DeletedUser9209

Guest
Cu schimbul de acum risti sa fii sters din joc pentru ca in regulament la sectiunea asta totul este vag. Ramane la latitudinea celor de la FOE Romania.
 

DeletedUser5468

Guest
Poți face schimb de puncte forge contra bunuri, dar bineînţeles există nişte limite, cei care înțeleg engleza pot citi liniștit de aici, nu am îndeajuns timp să şi traduc...:

ueJwun7.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9209

Guest
Noi jucam dupa urmatorul regulament (in romana):
7 ) Conturile de suport
Folosirea unui cont de suport este interzisă. Acesta se defineşte prin contul folosit pentru transferul regulat și dezechilibrat de resurse (bunuri, Puncte Forge etc) de la un cont la altul, chiar dacă aceste conturi nu aparţin aceluiaşi jucător.
Este interzisă crearea de schimburi sub orice formă (de bunuri, Puncte Forge etc) care implică mai multe lumi de joc.

Ce ai pus tu in engleza nu este scris in regulamentul asta.
Deci tot vag ramane.
 

DeletedUser5468

Guest
Și pe beta există același regulament, defapt pe toate lumile și serverele sunt aceleași reguli.

@AGRICULTORUL...


Poți face schimb de pf. pe bunuri, dar să fie cu moderație, dacă dai prea multe bunuri și ceri o căruță de pf., cel care îți donează poate fi suspectat ca a fi cont de suport.

Uite și aici:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9209

Guest
Trebuie scris clar in regulament. Pentru ca nu apare in regulament nu stiu ce inseamna "transfer dezechilibrat de resurse" si nici "cu moderatie". Spre exemplu: fata de cat ne permite noua jocul sa facem schimb de bunuri intre noi cu raportul 1:2 sau 2:1 mie mi se pare un transfer dezechilibrat de bunuri exact ceea ce propune jocul la Piata cu raportul 1:10.
Deci eu consider ca este mai bine sa se puna la piata si schimbul PF pe Bunuri.
 

DeletedUser7925

Guest
Nu doresc să văd la piaţă oferte de bunuri pe pf-uri aşa orice jucător ar produce o grămadă de bunuri și le-ar schimba în pf-uri, unde ar mai fi corectitudinea, acel jucător nu va avea nevoie de ghildă sau nu ar depinde de alți. În momentul de față jucătorii mici au nevoie de cei mari, este un ajutor reciproc cel mic oferă pf-uri pentru a se dezvolta sau construi o legendară iar cel mare își crește legendara.
Dacă tu ca jucător mare,să zicem din modernă, ajuți un jucător din fier normal că admini vor considera că acel cont este suport, iar cu „grămada de pf-uri” este ușor de evitat adică urmărești globalul și vei vedea cea mai bună rație pentru schimb.
Când vom ajunge cu toți în ere mari vom observa că nu este altceva de făcut decât luptele în GvG și creșterea legendarelor :D
O seară cât mai faină!
 
Sus