Proportia intre case si cladiri de productie

  • Autor subiect DeletedUser8878
  • Data de început

DeletedUser8878

Guest
Care este proportia ideal intre case si cladiri de productie?

De exemplu, eu produc acum aproximativ 15,000 aur si 7,500 resurse in fiecare zi.
Este o abordare corecta?

Sau ar trebui sa mai plusez la resurse?

Mersi!
 

DeletedUser8891

Guest
Poi produci cam cat iti trebuie tie de ex la unii poate le trebuie mai multe resurse si mai putine monede...aici depinde de tine de ce ai nevoie mai mult
 

DeletedUser7925

Guest
Cred că proporţia ideală ţi-o creezi singur în funcţie de ce ai nevoie.....spre exemplu:
-dacă doreşti să-ţi schimbi casele din oraş vei avea nevoie de mai multe resurse decât monede
-dacă doreşti să-ţi schimbi clădirile de producţie vei avea nevoie de mai multe monede decât resurse
-dacă doreşti să construieşti clădirile de producţie pentru bunuri vei avea nevoie de mai multe resurse decât monede
-dacă doreşti să înlocuieşti drumurile vechi cu cele noi vei avea nevoie de mai multe resurse decât monede
-în cazul clădirilor culturale,militare şi deblocarea noilor sloturi de unităţi vei avea nevoie de aproximativ aceelaşi număr de provizi şi monede
-doar la decoraţiuni diferă preţul, unele au nevoie de aproximativ acelaşi număr de provizii şi monede altele de mai multe monede şi altele de mai multe provizi
Sfatul meu este să plusezi la producerea de resurse deoarece vei avea nevoie de mai multe resurse decât monede pentru că primul lucru pe care îl schimbi în oraş când treci la o noua eră sunt casele clădirile militare, construieşti clădirile care produc bunuri specifice acelei ere.....+ întotdeauna vei produce mai multe monede decât resurse :D
Sper că te-am ajutat...:)
 

DeletedUser8891

Guest
da...claudiu are dreptate ai nevoie de mai multe resurse si mai putine monezi+ca mai primesti probabil de la ghilda si m/f sau jefuiesti monezi si bonusu de monezi de la primarie


P.S mai ajutat si pe mn claudiu ;)
 

DeletedUser5468

Guest
Nope, din experiență vă spun, că vă trebuie de ambele, dar în principal monede, când veți da de noi expansiuni care costă cu milioanele vă veți plânge că nu mai aveți monede,plus că punctele forge nu le iei cu provizii...
În fine nimeni nu mă v-a crede.

Să vedeți voi ce vă ard misiunile repetitive de la finalul unei ere de nu veți mai avea nici aer.
Dacă nu ai un oraș cât mai bine aranjat nu vei avea nici monedele necesare și nici alte lucruri care vă trebuie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7925

Guest
eu unul până acuma nu mă plâng de monede ci de provizii însă cum am spus depinde mai mult de ce avem nevoie pe moment....cu san marco în oraş momentan nu am nici o problemă cu monedele având în vedere că dau 20.000 monede pe un singur pf şi de pf e mare nevoie :D


OFF TOPIC: chiar o duc rău cu proviziile :eek:

c3vSkxY.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Încă nu, dar v-a veni timpul.
Off topic...
Eu o cam duc rău cu money-ul :
c7yG3Mt.png
 

DeletedUser3920

Guest
Eu de cand joc nu am dus-o rau cu monezile.. construiesc cu ele fara sa ma uit cate cheltuiesc, in schimb cu proviziile au fost niste momente cand aveam nevoie de ele ca de aer, dar acum nu mai am nici cu ele treaba :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8328

Guest
nu există nici o proporție ideală...

îți faci tu câte vrei, că nu-s bătute-n cuie. poți să le ștergi și să le construiești la loc când vrei.

nu proporția ideală e problema aici, ci cât de dezvoltat e orașul tău în general și ce resurse ai nevoie la un moment dat.

e decizia ta tot timpul...
 
Sus