propun eliminarea misiunilor gen construieste x-y...

  • Autor subiect DeletedUser6079
  • Data de început

DeletedUser6079

Guest
Propun eliminarea misiunilor care ne propun sa construim ceva ce oricum distrugem mai exact la misiunile din povestea principala eu de curand chiar azi am trecut prin o surprindere neplacuta gen ma pus printesa din povestea principala sa construies 2 sectii de politie care costa in total vro 270000 de propizii ....pai ce facem obligam jucatorul sa construiasca ceva care nu vrea????stiu ca uni ar spune ca vreau si e bine sa cosntruim asa ceva dar eu nu sunt de acord deoarece proviziile sunt limitate mai ales cand nu sunt motivate si e greu sa refaci 270000 de resurse daca nu ai farul rtoyal robert holl si altele de acea propun
-ori sa se poata trece pestea aceste misuni ca la misiunile normale
-ori scoaterea definitaiva a genul acestora de misiuni pai ce naiba dau 270000 de provizii degeaba si recuperez doar 30000 din acestea e risipa de timp cat aduni si pentru mine sunt valoroase vreau ca jucatori ce vad acest mesaj sa gandeasca oar pentru ei ci spree binele milioanelor de jucatori incepatori ganditiva se pierd mai multe provizii din msiunile astea ridicole decat din constructiile pe care le facem si dupa un timp le distrugem
 

DeletedUser7925

Guest
Off topic: măcar să mai crească recompensele la astfel de misiuni sau măcar să primim jumătate din resursele folosite la construirea oricărei clădiri
On topic: sunt de acord....eu unul abia mă descurc cu resursele și au început și monedele să scadă....pf-urile ce fac :D
 

DeletedUser8891

Guest
mda...nu cre ca o sa se faca ceva dar totusi macar sa se mareasca numaru de recompense
Dar daca nu te pune s-a o distrugi nu vad dezavantaju...pentru unii care au CL de fericire sau ce da sectia
 

Coryllus

Well-Known Member
Propun eliminarea misiunilor care ne propun sa construim ceva ce oricum distrugem mai exact la misiunile din povestea principala eu de curand chiar azi am trecut prin o surprindere neplacuta gen ma pus printesa din povestea principala sa construies 2 sectii de politie care costa in total vro 270000 de propizii ....pai ce facem obligam jucatorul sa construiasca ceva care nu vrea????stiu ca uni ar spune ca vreau si e bine sa cosntruim asa ceva dar eu nu sunt de acord deoarece proviziile sunt limitate mai ales cand nu sunt motivate si e greu sa refaci 270000 de resurse daca nu ai farul rtoyal robert holl si altele de acea propun
-ori sa se poata trece pestea aceste misuni ca la misiunile normale
-ori scoaterea definitaiva a genul acestora de misiuni pai ce naiba dau 270000 de provizii degeaba si recuperez doar 30000 din acestea e risipa de timp cat aduni si pentru mine sunt valoroase vreau ca jucatori ce vad acest mesaj sa gandeasca oar pentru ei ci spree binele milioanelor de jucatori incepatori ganditiva se pierd mai multe provizii din msiunile astea ridicole decat din constructiile pe care le facem si dupa un timp le distrugem

Daca nu era misiune obligatorie puteai sa apesi pe "abandoneaza"
 

DeletedUser6079

Guest
fratilor ma refer ca e prea mult asta e risipa de timp de adunat resurse si motivare din partea vecinilor prietenilor si cei din ghilda si dezavantajul este ca multi nu au ajuns inca la ultima era si nu au rezerve de milioane de monezi si provizii cum au avut ceilalti inainte de venirea erei industriale si ironic vrobind eu trebuie sa trec in moderna si misiunea e inca din teritoriile cu bonus din industrial
 

DeletedUser3920

Guest
Imi amintesc misiunea asta si intr-adevar m-am cam enervat deoarece aveam deja vreo 4 sau 5 secti... ar fi putut sa zica : "asigura-te ca ai 2 sectii de politie" nu ,,construieste 2 sectii de politie" sau ** de genu' asta
 

DeletedUser5468

Guest
Prea tare vă deranjează pe unii, de asta este joc de strategie, trebuie să fie un joc greu/de gândire, nu ușor cum vor unii.
Și eu am trecut prin această misiune și totuși nu m-am plâns de ea, au fost ele altele și mai grele...
 

DeletedUser6079

Guest
frate o fi dar e sacaitor cand dau resurse aiurea nu mai ganditi din perspectiva de genu ca am trecut prin asta...si eu am mai trecut dar imi ajunge sa tot dau resurse si bunuri degeaba pentru misiunile care pe mine nu m-ar ajuta inca o data spun RESURSELE SUNT IMPORTANTE PENTRU DEZVOLTARE NU PENTRU MISIUNI CE NU ISI AU ROSTUL
 

DeletedUser6079

Guest
nu se merita diamantele ori cate ar fi nu sunt de ajuns la fel ca resursele
 

DeletedUser8891

Guest
se gasesc diamante dar cum a zis contele nu se merita 100diamante sau mai mult(mai multe de 300nu cre ca is)pt cate resurse/monede dai pana acolo...sincer mai ** colectez o gramada de monezi si pimesc o recompensa aleatorie ca si acolo am sansa sa gasesc diamante io de ex am gasit de 3ori cate 20diamante acolo
 

DeletedUser5468

Guest
Nu, deci eu chiar nu sunt de acord, nu mi s-ar părea corect să se schimbe această cerință sau să dispară, deoarece foarte mulți jucătoti s-au chinuit și ei la rândul lor să facă această misiune, și alți jucători noi să nu se chinuie.Din contră, dacă s-ar mai mări cerința, să îți ceară să pui 3 sau 4 secții de poliție.
Conte, chiar nu este vina mea că tu abia acum ai ajuns la această misiune,în era progresistă, și încă ceva adună și tu mai multe provizii, adaugă prieteni care te m/f, pune proviziile la o zi, și cu far la lvl 3, tot iei 300000 de provizii cu fabrici de lămpi și garaje.
 

DeletedUser6079

Guest
pai da dar o parte au suferit dar urmatoarele generatii de jucatori trebuie sa aiba aceasi soarta ca noi?parca misiunile sunt pentru a ne oferi un ajutor nu sa ne complice si sa ne oblige sa dam resurse aiurea pe cladiri ce oricum nu le vrem si frate pe bune sa mareasca la 3-4 unitati de politie ce facem aici?targ de provizii ,vindem la negru?nu te supara cu mine dar nu sunt de acord
 

DeletedUser3920

Guest
EU ZISEI : PROPUN ca aceasta misiune sa se schimbe in acest fel : ,,Asigura-te ca ai la disozitie 2 sectii de politie" deci daca deja sunt in oras e bine...
 

DeletedUser7925

Guest
Până la urmă chiar dacă sunt misiuni din linia principală nu ne obligă nimeni să la facem.....putem să le facem în ce eră dorim și când dorim
 

DeletedUser

Guest
"Am primit cadou o vaca si sunt extrem de suparat ca este mov!"
Daca tot sustineti peste tot ca este un joc gratuit, de ce va deranjeaza astfel de misiuni?!
Faceti-le atunci cand puteti! oricum nu va costa nimic din buzunarul propriu!
 

DeletedUser7925

Guest
De costat tot de costă ceva și ceva mai prețios decât bani sau altele și anume TIMPUL dacă ești jucător „înrăit” puțin și nervi, nu spune nimeni că trebuie să stai 24/24 doar în joc însă 2-3 ore tot îl petreci aici chiar și mai mult de atât dacă ești într-o ghildă, întotdeauna vom vrea mai mult și întotdeauna vor exista păreri diferite însă până la urmă nu ne obligă nimeni să facem acest lucru uni poate joacă acest joc din plăcere așa că domnul ion sau vasile, depinde cum vrei sa-ți spunem, dacă tot nu-ți plac atât de multe la acest joc de ce încă îl mai joci..:huh:

În plus eu unul aș vrea o vacă mov poate este chiar celebra văcuță :D
 
Sus