Propunere de imbunatare pentru joc !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Dumi.

Well-Known Member
La varianta pe telefon exista o optiune foarte buna pentru cei care duc lupte la expeditie si au armate in care au banditi. Anume aceea ca poti sta o tura fara sa misti niciun soldat. In varianta pe PC aceasta nu exista si daca vrei sa stai un tur cu toti soldatii, atunci trebuie sa dai click pe fiecare pe pozitia in care este. Intrebarea mea foarte simpla ar fi: se poate implementa asa ceva si pe varianta PC? [si NU...nu este vorba de lene, este vorba de castigat timp :p]
 

DeletedUser9828

Guest
Varianta de mobil functioneaza mai bine in general, de exemplu nu exista Java, adica nu crapa jocul. Pe PC, in schimb, crapa de zeci de ori pe zi. Asteptam HTML5, nu concursuri.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Varianta HTML5 nu are nicio legătură cu concursurile, nici nu iau din timpul echipei de dezvoltatori. Procesul de trecere la HTML5 este în derulare, așa cum am anunțat deja.

În ceea ce privește propunerea, deja a fost transmisă mai departe.
 

DeletedUser10139

Guest
Oare cum ar fi ca in loc de premii de tot felul care se castiga in general in urma misiunilor de la evenimente sa se dea de exemplu diamante si sa existe o optiune de unde sa poti cumpara cu ele orice bonus, premiu, cladire care se castiga in urma misiunilor? Nu ar fi mai ok sa poti cumpara cand vrei o fantana a dorintelor, un altar al cunoasterii, un bazar sau orice altceva?
 

Dumi.

Well-Known Member
Ca sa nu mai deshid un thread pentru inca o propunere de imbunatatire joc am sa scriu tot in acesta!
Se poate implementa posibilitatea de a folosi puncte forge pentru cercetari, in acelasi mod in care se foloseste pentru cladiri legendare?
Adica!
Daca am 110 pf in inventar, nu ar fi mai simplu sa le pot folosi la completarea cercetarilor DIRECT din inventar, avand interfata de cercetare activa, fara a le mai trece intai in bara si apoi in cercetare?
Now that's the question!
 

the hun

Member
buna ziua ...pe cand organizati un eveniment in care sa putem schimba obiecte din inventar cu alti jucatori ?...nu credeti ca ar fi interesant ?..chiar si de doua -trei zile ...
 

Dumi.

Well-Known Member
Inainte vreme era un buton sub fiecare item din inventar, care simboliza o cutiuta de cadouri. Era inactiv dar se poate lesne presupune ca era destinat exact pentru ceea ce ai propus tu in postul de mai sus. Acel buton a disparut la un moment dat. De aici concluzia ca nu se doreste aceasta implementare.
In continuare astept raspunsul la intrebarea pusa de mine in postul #7
 

DeletedUser9966

Guest
buna ziua ...pe cand organizati un eveniment in care sa putem schimba obiecte din inventar cu alti jucatori ?...nu credeti ca ar fi interesant ?..chiar si de doua -trei zile ...
Inainte vreme era un buton sub fiecare item din inventar, care simboliza o cutiuta de cadouri. Era inactiv dar se poate lesne presupune ca era destinat exact pentru ceea ce ai propus tu in postul de mai sus. Acel buton a disparut la un moment dat. De aici concluzia ca nu se doreste aceasta implementare.
In continuare astept raspunsul la intrebarea pusa de mine in postul #7
Acea functie nu este disponibila, deoarece in mare parte ar incuraja trisorii sa-si doneze ce are mai bun din inventar pe contul de baza. S-a mai propus aceasta idee, dar tot de atatea ori a fost refuzata.
 

the hun

Member
am inteles .pacat ..dar macar un event cu cladirile speciale reluate,gen fantana elefantilor ,gradina japoneza ..
 

DeletedUser9954

Guest
Ca sa nu mai deshid un thread pentru inca o propunere de imbunatatire joc am sa scriu tot in acesta!
Se poate implementa posibilitatea de a folosi puncte forge pentru cercetari, in acelasi mod in care se foloseste pentru cladiri legendare?
Adica!
Daca am 110 pf in inventar, nu ar fi mai simplu sa le pot folosi la completarea cercetarilor DIRECT din inventar, avand interfata de cercetare activa, fara a le mai trece intai in bara si apoi in cercetare?
Now that's the question!

Si propunerea asta e foarte buna, si posibil sa o implementeze cat de curand, mai ales daca se cere de catre cat mia multi jucatori.
Si la prima propunere ma gandeam de mult sa o fac dar tot uitam, nu e asa importanta pentru mine, dar ar ajuta la scaderea timpului pe lupta.
 

Dumi.

Well-Known Member
Si va mai rog ceva:
hai sa nu mai tinem limita de 100pf in bara; pentru ce care aduna zilnic peste 100-150 de pf din oras e frustrant
Vreau si eu sa adun toate punctele forge, si ele sa stea in bara pana termin de pus fermele si balurile la produs din nou, dupa care sa am liniste in cap cand e vorba sa folosesc ceea ce am adunat!!!!
 

Dumi.

Well-Known Member
Mai oameni buni!
Imi raspundeti si mie la cele doua posturi? [ #7 si #14] ... totusi!!!!!!
 

DeletedUser9985

Guest
Foarte buna ideea cu butonul de pass la unitati de pe PC ca sa nu mai apasam click pe fiecare unitate. Totusi pe telefon este un alt dezavantaj, in batalie nu iti arata pana la ce distanta trage unitatea ca pe PC. E greu sa stii cat trebuie sa muti o unitate pe telefon ca sa mai si traga. Poate rezolvati si problema asta.
 

DeletedUser10646

Guest
As avea o propunere in ceea ce priveste clasamentul cladirilor legendare sau orice lista in care apar in general jucatori:
De exempu, la cladirile legendare ar fi interesant daca atunci cand dam click pe unul dintre contribuitori sa ne arate din ce ghilda face parte sau daca este din lista de vecini sau de prieteni. Ar fi mai usor pentru cei care anunta final de nivel la legendare sa spuna ce locuri sunt disponibile. In ideea in care nu doreste sa ii lase un loc unui anume jucator ce nu face parte din ghilda/lista de prieteni.
Multumesc!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
În clasamente, există butoane care indică dacă un jucător este sau nu membru al ghildei, în vecinătate sau în lista de prieteni.

În ceea ce privește meniul legendarelor, acesta mai poate fi îmbunătățit. Vă rog, însă, să deschideți o altă rubrică pe forum când aveți propuneri noi.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus