Propuneri de joc

Discuție în 'Idei/Propuneri pentru joc' creată de vatapebat, 14. Apr. 2019.

1. vatapebat

vatapebat New Member

1. echipa de armata
    ex: putem zice echipa 2019
    -la toate evenimentele mari din 2019 cand faci ultima misiunue a eventului sa primesti o unitata speciala, la urmatorul event alta unitate speciala, si tot asa tot anul, apoi daca ai o unitate in armata sa iti dea de ex, 2% aparare sau atac, provizi, viteza de construire,(se pot baga si fiecare sa aibe un bonus pecific pentur oras, creste populatia, fericirea, viteza de vindecare) daca ai 2 unitati sa iti dea a doua tim de recrutare si la prima sa creasca de la 2% la 3% si tot asa/
    - unitatea sa fie pentru toate epocile,
    - unitatea de vindecare a celorlalte unitati
    - unitate sa aibe o abilitate pe care poti sa o folosesti o sata pe lupta (vindeca, vezi unitati ascunse, scut pt alta unitate, imunitate 2 tururi)

2. expansiuni la event, de ex daca in 2019 termini 4 evenimente mari din 6-7 cate or fi sa iti dea o expasinue care nu o puti cumpara pe diamente sau medalii

3 cand termini harta continentala unei ere sa iti dea o cladire unica specifica erei cu anumite bonusuri

4 sa bagati o obtiune pe diamnte sa poti sa blochezi contributia la o legendara a unui jucator, sau sa blochezi legendara pentru depuneri iar cele 5 locuri sa pe dai pe invitatie

5 posibilitatea sa sa bunuri din era ta si sa modernizezi o cladire dintr-o era mai veche

2. D-Best

D-Best Active Member

+1
    Asta pare interesantă. :rolleyes:
    Restul nu! :)

3. vdumitrescu20

vdumitrescu20 Well-Known Member

Propunere [ca sa nu mai incep un topic nou pentru o singura propunere:
    Ce ar fi daca, atunci cand vaporasul cu prometiu se intoarce incarcat la baza, ar aparea si iconul de "Colecteaza toata productia finalizata" cel pentru care se platesc 5 diamante?
    Nu pentru ca as aduna cu cele 5 diamante prometiul de la vaporas, ci mai degraba pentru ca,de multe ori ladita nu se vede si uitam sa adunam prometiul la timp. Iconul acela de care spun, e mai vizibil....savé ?

D-Best apreciază mesajul tău.
  4. D-Best

D-Best Active Member

+1
    Nu am ajuns încă acolo, dar personal cred că ar trebui să fie de la sine înțeles acest lucru. Adică mi se pare normal ca și acea încărcătură să se pună ca și producție ce poate fi colectată cu diamante. Mda... Subliniez: nu am ajuns încă acolo... :D

Sus