Propuneri imbunatatiri joc

Dumi.

Well-Known Member
Salut!
As aduce in discutie urmatoarele imbunatatiri:
1. Level suplimentar la Expeditia Ghidei, cu premii exceptionale, gen Turnul tacticianului, Turnul post santinela, modernizari ale acestora si asa mai departe. Levelul suplimentar poate fi implementat ca o continuare a levelului 4 sau poate fi implementat ca premiu pentru descoperirea unei relicve noi, fff rare pe harta de la level 4.
2. Punctele necesare cercetarilor sa poata fi cotizate dintr-o data, la fel cum s-a implementat si cotizarea la legendare.
3. La GVG sa putem ataca un sector al unei ghilde la fel de simplu cum atacam un sector liber [adica sa nu mai apara acea fereastra in plus, cu "vezi sectorul si profilul ghildei".
4. Eliminarea TOTALA a debarcarilor ascunse pe hartile de GVG [daca e bal, atunci sa fie bal ! ]
5. Iconuri mai mici la interfata postarilor schimburilor comerciale pe circularele de piata ale ghildelor.
6. Eliminarea totala sau partiala a medaliilor de la cuferele de level 4 de la expeditie. Majoritatea celor care ajung sa faca level 4 la EG, nu au nevoie de acele f putine medalii din EG. Le fac rost cotizand la legendare cu domurile mari.
7. Eliminarea totala a Turnului victoriei si a modernizarii acestuia, de la premiile level 4 expeditia ghildei. La cate medalii da aceasta constructie, ar merita eliminata toatal din joc. [Hai sa recunoastem impreuna ca jocul si jucatorii au evoluat de acum 5-6 ani si pana acum!!!]
Daca imi mai vin ceva idei o sa le mai postez pe parcurs.
Multumesc de rabdare!
 

DeletedUser10378

Guest
1. Ce frumos ar fi:)
2. Ar fi bun, mai ales pentru cei care nu au ajuns la finalul cercetărilor.
3. Și eu vreau.
4. Vrabia mălai visează. Dar aș vrea să văd asta implementat:))
...
...
„E bune” toate propunerile. Dar nu depinde de noi:(
 

Vali

Well-Known Member
EG-ul are intr-adevar cateva premii de luat in ras, asa... Turnul victoriei, este cel mai mare ras al jocului, si cred ca inclusiv pentru jucatorii din erele mici, care abia incep... Sa dai tu 20-30 de medalii PE SAPTAMANA? Pai pentru ce mi-as ocupa o gramada de spatiu sa fac medalii cand pot sa particip la o cladire legendara si culeg muuuult mai multe, intr-un timp destul de scurt, mai ales daca jucatorul e activ ;)
Cand spui Level 4 te gandesti la premii destul de mari, odata ajuns acolo... Si vezi ca iti da 2 PF exact ca la level 1 :D
GvG nu stiu ce e acolo, nu joc...
 

005baghera

Well-Known Member
intru totul de acord cu tine dumi,dar as mai adauga si ; posibilitatea de a vinde la comerciant medaliile care la un moment dat se strang cu zecile sau sutele de milioane si cu care nu mai ai ce sa faci din pacate
 

Dumi.

Well-Known Member
medaliile alea is bune totusi
presupunand ca nu mai ai expansiuni pe medalii de luat, totusi apar urmatoarele doua situatii:
1. in care trebuie sa dai la tezaur pentru asediile gvg din all ages
2. in situatia in care vrei sa termini expeditia ghildei in prima jumatate de ora sau in prima zi si trebuie sa cumperi jetoane [incercari] pe medalii ca sa poti da lupte
 

005baghera

Well-Known Member
dumi cheltuiesc maxim 5 milioane de medalii pe saptamana....dar strang peste 8 milioane saptamanal......ce fac cu diferenta ? la expeditie,la comerciant la eventuri peste tot ai posibilitatea sa primesti medalii,la. comerciant poti vinde absolut tot [exceptie legendarele ] mai putin medaliile....de ce sa nu ai posibilitatea sa le poti vinde? cine are surplus si nu are ce face cu ele sa le poata vinde nu ?
 

Atlanthean

Member
Eu NU sustin punctul 6 din lista de propuneri. Nu toti jucatorii cotizeaza la cladirile legendare asa de des ca voi. Si depinde de jucatori si de echipa/ghilda sa in dezvoltare, exista mari diferente. Plus ca ar scadea din interesul unor jucatori de a mai participa vreodata la EG, aproximativ 25% din jucatorii mai putin avansati se axeaza majoritar pe medalii. Iar multe din aceste medalii le folosesti la extinderile din oras, mai ales cei care joaca fara folosirea diamantelor.
Totusi, la fiecare nivel de Expeditie ar trebui marite bonusurile.
Inca o ideie, jucatorii noi nu au de unde sa stie de domuri la inceput si le ia timp pana sa gaseasca legendare pe nivelul lor. De exemplu, unul care abia s-a lansat in joc nu are nicio sansa la legendare de peste nivelul 50 care sunt mai frecvente decat cele accesibile de nivel 10 (trebuie planuri, deh).
 

Dumi.

Well-Known Member
Eum acolo am propus scoaterea medaliilor de la level 4. Nu am propus sa se scoata de tot. Medaliile par mai bune la levels de inceput ale expeditiei, cu atat mai mult cu cat, de ele, au mai multa nevoie jucatorii mici.
 

Dumi.

Well-Known Member
....................
. De exemplu, unul care abia s-a lansat in joc nu are nicio sansa la legendare de peste nivelul 50 care sunt mai frecvente decat cele accesibile de nivel 10 (trebuie planuri, deh).
De aceea s-au inventat ghildele....ca jucatorul sa faca parte dintr-una care sa il mai si ajute :)
 

Atlanthean

Member
De aceea s-au inventat ghildele....ca jucatorul sa faca parte dintr-una care sa il mai si ajute :)
Aceasta depinde de ghildele respective si de normele de aderare. Majoritatea ghildelor de o anumita activitata si statut au pretentii mai ridicate fata de cine le devine membru. In timp ce in alte ghilde mai permisive nu prea exista cooperare.
Eum acolo am propus scoaterea medaliilor de la level 4. Nu am propus sa se scoata de tot. Medaliile par mai bune la levels de inceput ale expeditiei, cu atat mai mult cu cat, de ele, au mai multa nevoie jucatorii mici.
Atunci medaliile sa ramana pentru primele 3 nivele. Desi nu-s cine stie ce, ca o picatura din ocean, ar ajuta incepatorii.
 

mariocp

Member
Contra ! Foe stie mai bine decat voi ce trebuie sa faca,sau stiti deja germana? va rog comentati lucruri mature aici si nu pentru incepatorii de mai sus,foe isi rezerva dreptul de asi selecta jucatorii,deci sunteti pe dinafara cu propunerile,doar stiti sa profitati ! CONTRA !
 

DeletedUser10378

Guest
Contra ! Foe stie mai bine decat voi ce trebuie sa faca,sau stiti deja germana? va rog comentati lucruri mature aici si nu pentru incepatorii de mai sus,foe isi rezerva dreptul de asi selecta jucatorii,deci sunteti pe dinafara cu propunerile,doar stiti sa profitati ! CONTRA !
=)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 

DeletedUser12834

Guest
Daca mi-e permis, am sa las si eu niste propuneri care personal mi-ar place sa fie adaugate in joc:
  1. Mai multe bonusuri de activat la Taverna prietenilor
  2. Mai multe licitati la Comerciantul de antichitati (3 licitati ar fi suficient)
  3. Reward-uri mai variate la provocarea zilnica
 

005baghera

Well-Known Member
mariocp nu trebuie sa fi impertinent,ce anume sau care anume din propunerile de mai sus te ar dezavanataja ? si in ce fel ?
 

mariocp

Member
am zis eu ceva gresit? pentru ce ma faci impertinent?
ca sunt sincer si spun parerea mea asa cum se fac si propuneri aici?
chiar nu avem voie sa vorbim deschis aici?
tu nu citesti mai sus sau nu vezi...
"'''
hotarati-va
pentru sau contra?
'''''
exista un servar beta unde se propun diverse chestii si se incearca implementarea lor,in fine
am fost contra si am spus parerea mea,asta ti se pare impertinenta?
 
Sus