Propuneri joc

  • Autor subiect DeletedUser11467
  • Data de început

DeletedUser11467

Guest
Butonul de colectare globala sa iti arate intai ce este de colectat. Mi s-a intamplat de multe ori sa stau si sa caut ce este de colectat, si era un turn al victoriei sau altceva mic ce nu se vedea de alte cladiri. Sau alta varianta. Ceva cum este butonul din dreapta "Cladiri inactive".
 

DeletedUser7314

Guest
Salut!
Nu credeti ca ar fi normal ca in GVG cand ghilda ta este atacata sa apara in jurnal , numele ghildei atacatoare , nu ghilda necunoscuta? Am mai ridicat aceasta problema acum 5 luni, si nu s-a facut NIMIC! Nu este normal ca cineva sa te atace, sa stearga arnata de asediu si sa apara Ghilda necunoscuta!!!!! Trebuie sa stim cine ne ataca , pentru ca asa e normal!!!!! Daca tot vrem sa fim corecti hai sa incepem cu jocul in sine!!!!!
 

DeletedUser7314

Guest
Si daca tot sunt atacat , vreau sa stiu cine face asta , ca sa pot sa-i raspund la randul meu!!!!! Cred ca e normal ce propun, iar daca nu sa-mi spuna si mie cineva cu responsabilitati in administrarea jocului de ce nu pot vedea cine ma ataca!!!!!!!
 

DeletedUser7314

Guest
Eram aproape sigur ca nu o sa fiu bagat in seama!!! Subiectele fierbinti nu sunt pe placul conducerii!!!! E mai simplu sa dai ban decat sa raspunzi sau sa rezolvi probleme!!!!! Si se va dovedii ca am dreptate inca o data, asta cu riscul de a fi banat!
 

sil10

Member
ar trebui modificat modul de donari medalii in ghilda , sa poti dona medalii de ordinul milioanelor cu un clic , in momentul de fata mori linga butoane , si se stie ca in GVG e nevoie de milioane de medalii
 

DeletedUser6788

Guest
acum 2 ani s-a hotarit ca in functie de punctaj sa avem vecini apropiati ca valoare !
cum credeti ca putem sa ne aparem cei cu pina in 2 mil de puncte fata de cei cu de la 4 mil in sus ?
adica pot sa fac fata celui din viitor sau si mai sus ?
 

Vali

Well-Known Member
M-am uitat in lista mea de vecini. Cel mai mare are 7 mil si ceva, cel mai mic are vreo 18 mii. Toti sunt din aceeasi era cu mine, deci se pare ca asta e criteriul de filtrare. Doar asta, nu si punctele.
 

DeletedUser8328

Guest
Butonul de colectare globala sa iti arate intai ce este de colectat. Mi s-a intamplat de multe ori sa stau si sa caut ce este de colectat, si era un turn al victoriei sau altceva mic ce nu se vedea de alte cladiri. Sau alta varianta. Ceva cum este butonul din dreapta "Cladiri inactive".
există buton de colectare globală?...?
 

dunbarton

Well-Known Member
Are dreptate colegul de pe Dune, cred ca solutia ar fi ca resursele care trebuie colectate sa fie colorate mai strident, ca sa-ti atraga atentia; aceeasi propunere si pentru semilunele care semnaleaza cladirile care nu au primit comenzi de productie.
 

Dumi.

Well-Known Member
Mai exista o viarianta pentru colegul nostru de pe Dune....
Sa stearga toate turnurile victoriei, ca fiind total inutile.
In afara faptului ca ofera o productie subnutrita de medalii pe saptamana, ocupa spatiul in oras, spatiu care este cel ami scump aset in joc.
Nu in ultimul rand, la o mai atenta privire, prezenta acestor turnuri te franeaza in dezvoltarea orasului....
 

Vali

Well-Known Member
Pe mobil sunt mult mai bine afisate productiile, este o iconita cu un box galben la toate cladirile de productie, indiferent ce produc. Spre exemplu pe Capitoliu, pe varianta web, iti apare semnul ala de la productii, cu ciocanelul, intr-o zona unde se confunda cu cladirea. Daca nu esti foarte atent, nu vezi. De multe ori stateam si ma uitam pe intreaga harta sa vad de unde mai am de cules, pentru ca ramanea activa iconita colectarii globale.
La fel si la cladirile jefuite. Pe mobil se vede mult mai bine chipul acela de mascat decat fulgerul de pe web. Cu toate ca nu vreau sa vad niciuna :D

In ceea ce priveste turnurile victoriei, am sa fac ceea ce a propus dumitrescu... Le sterg, pentru ca sunt ca un gard in dezvoltarea orasului: nu il darami, n-ai spatiu... Decat sa pui 20 turnuri, care produc 300 medalii intr-o saptamana, cel putin asa produc in era in care sunt, mai bine vandute, si rearanjata putin harta astfel incat sa ma pot folosi de cele 20 de patratele... ;)
 

DeletedUser12836

Guest
Momentan pentru a accesa datele despre "istoric evenimente" si "cladiri legendare" exista doua optiuni:
- se da click pe "primare" -> "noutati" -> si aici se poate alege una dintre optiuni;
- se da click pe butonul "vizualizare profil" -> "noutati" -> si aici se poate alege una dintre optiuni.
Ambele optiniu necesita prea multe click-uri.

As dorii sa propun ca aceste doua butoane sa se poate accesa mult mai rapid, ca urmare propun doua solutii:
1. sa se introduce in fereastra principala doua butoane pentru "istoric evenimente" si "cladiri legendare" care ar fi introduse langa informatiile despre "ferificire" si "bunuri din era actuala" (aceasta optiune ar ajuta cel mai mult);
2. in fereastra de jos (care oricum intotdeauna este activ) unde apar optiunile despre "construieste", "global" etc, la optiunea "global" pe langa cele patru optiuni existente pana acum sa se introduca cate un buton pentru "istoric evenimente" si "cladiri legendare".
 

DeletedUser12836

Guest
As dorii sa propun ca la "istoric evenimente", daca nu pot sa ma asez la o taverna sa apara inactiv butonul (adica sa apara "gri" si nu activ asa cum este acum), mai exact sa se procedeze ca si la utilizarea butonului "ajutor".
 

D-Best

Well-Known Member
Fragmente, fragmente, fragmente... De altare, de fantani, de pietre, etc. De ce nu si fragmente de expansiuni? Mi s-ar parea foarte interesant.

Numărul de expansiuni pentru orașele noastre este unul fix (care crește periodic, când jocului i se adaugă o nouă eră). Punem ipoteza că tu ai folosit toate expansiunile posibile: câștigi fragmente de expansiune, la 15 ai o expansiune - unde o folosești?
 

Vali

Well-Known Member
Numărul de expansiuni pentru orașele noastre este unul fix (care crește periodic, când jocului i se adaugă o nouă eră). Punem ipoteza că tu ai folosit toate expansiunile posibile: câștigi fragmente de expansiune, la 15 ai o expansiune - unde o folosești?

O poti pune la piata de antichitati, pentru ca o ai in inventar, si tot ce e in inventa va putea fi pus in piata ;)
 

DeletedUser11954

Guest
Numărul de expansiuni pentru orașele noastre este unul fix (care crește periodic, când jocului i se adaugă o nouă eră). Punem ipoteza că tu ai folosit toate expansiunile posibile: câștigi fragmente de expansiune, la 15 ai o expansiune - unde o folosești?

El s-a referit la a castiga expansiunile in joc intr-un mod mai usor si totodata mai accelerat si a nu fi nevoit sa plateasca Diamante (obtinute prin payment) pentru ca daca ar fi sa strangi Diamante pentru expansiuni ar dura foarte mult ;).
 

D-Best

Well-Known Member
O poti pune la piata de antichitati, pentru ca o ai in inventar, si tot ce e in inventa va putea fi pus in piata ;)
Ei, asta chiar e aiurea: să te chinui să strângi fragmente pentru ceva ce știi că nu vei putea folosi doar pentru a vinde acel ceva la magazinul de antichități. :cool:
El s-a referit la a castiga expansiunile in joc intr-un mod mai usor si totodata mai accelerat si a nu fi nevoit sa plateasca Diamante (obtinute prin payment) pentru ca daca ar fi sa strangi Diamante pentru expansiuni ar dura foarte mult ;).
Există patru modalități mari și late și, repet, într-un număr cât se poate de limitat de a obține expansiuni:
- cercetări;
- harta lumii;
- medalii;
- diamante (câte 2 expansiuni noi deblocate în fiecare eră - sper să nu mă înșel).
Doar atât și nu mai scriu încă o dată motivul.

;);););););)
 
Ultima editare:
Sus