Provocările zilnice - s-a încheiat faza de teste

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal

newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Vă anunțăm cu bucurie că am ajuns la momentul în care Provocările zilnice pot fi în sfârșit introduse pentru toți jucătorii. După ce s-au făcut mici reglaje și s-a verificat impactul lor în joc de ceva timp, acum suntem siguri că ele pot fi o adăugire utilă în joc pentru toată lumea.
Vă mulțumim pentru răbdare! Provocările zilnice vor fi disponibile pentru toți din 14 decembrie.

A trecut ceva timp de când nu le-am mai menționat în anunțurile noastre, așa că vă reamintim despre ce este vorba și cum funcționează :).

Funcționalitate
Veți găsi Provocările zilnice în interiorul ferestrei cu misiuni. În fiecare zi, începând cu ora 8 AM ora serverului* (dacă nu vă convine această oră, o puteți schimba folosind butonul cu două rotițe), vi se oferă posibilitatea de a opta între două cufere. Conținutul lor se schimbă în fiecare zi. Iată un exemplu:

dailychallenge5.png

Puteți vedea ce se poate găsi în amândouă, și îl puteți alege pe cel mai interesant. Odată alegerea făcută, un nou personaj care dă misiuni - Cel Fără Nume - vă va prezenta o provocare, ce poate avea până la cinci cerințe. Provocările de obicei oferă șansa de a câștiga recompense mai valoroase decât misiunile obișnuite, dar și cerințele au un grad de dificultate mai mare.
Oricum, ne-am asigurat în ultimul timp că nu există provocări 'imposibile' (cum ar fi trimiterea unei iscoade, care durează două zile), și nu vi se va cere să faceți cercetări.

Iată cum arată o provocare:

dailychallenge6.png

Apoi, aveți timp până a doua zi la 8 AM (dacă nu ați ales alt interval), pentru a completa cerințele Celui Fără Nume și a primi o recompensă din cufăr. Cuferele pot conține resurse standard, Puncte Forge, medalii, planuri, clădiri și alte obiecte.

După cum puteți vedea, există o bară de progres sub cerințe. Dacă reușiți să completați provocarea, veți primi un punct. Dacă faceți același lucru și în ziua următoare, primiți încă un punct. Dacă nu, îl veți pierde. Ca urmare, puteți decide singuri dacă acceptați sau nu provocarea. Dacă nu o faceți, ratați niște recompense, dar vor apărea altele în ziua următoare.
Când colectați toate cele 7 puncte de progres, Cel Fără Nume vă va recunoaște eforturile și vă va oferi un cufăr suplimentar, conținând una din cele mai dorite recompense!

daily_challenges_promo3.png


Dacă Provocările zilnice sunt ceva nou pentru voi, sperăm să vă placă :). Dacă doriți să vă exprimați părerile, aveți aici tema pentru feedback :).

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Echipa Forge of Empires


* Vă rugăm să țineți cont de faptul că este posibil ca Provocările să nu fie disponibile la 8 AM ora serverului în prima zi (joi).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus