punctaj

  • Autor subiect DeletedUser4808
  • Data de început

DeletedUser4808

Guest
recalcularea punctajului general cred ca a fost un lucru bine facut mai ales in ce priveste CL si punctajele aberante care apareau de la lvl 40 in sus, dar ceea ce nu inteleg la aceasta recalculare si la efectele pe care le produce de aici incolo este eliminarea completa a pct acumulate din productia de bani si provizii, care este strategia? se doreste eliminarea sau stagnarea in punctaj a celor care merg pe varianta economica?, fiind un joc de strategie, fiecare alege strategia de joc si evolutie pe care o considera potrivita pentru el, evident ca aceasta alegere pana acum imprima un punctaj si o crestere mai rapida sau mai lenta dar de aici si pana la eliminarea totala a acumularii de pct din productia de bani si provizii, parca e cam drastica aceasta abordare din partea foe, am creeat acest topic in speranta ca se va revenii asupra acestei decizii, orice parere pro sau contra este binevenita chiar si din parte celor de la foe, care au dat dovada de flexibilitate vis a vis de decizii anterioare privind jocul
 

DeletedUser5468

Guest
Nici mie nu mi-a plăcut ulterior noua chestie cu anularea punctelor din colectări...dar...
Mai nou iei mai multe puncte de pe o clădire construită în oraș, în funcție de mărimea ei(cu cât mai mare, cu atât mai multe puncte).
Mai nou iei și puncte în clasament de pe construcția unei clădiri legendare, ceea ce înainte nu era...punea-i o clădire, 0 puncte, nada, nimic :))
Mai nou bunurile pe care le cheltui (în tezaur și tehnologii) îți vor da puncte în clasament.
Deci per total ieși oarecum mai bine decât cu punctele de pe colectări...

Părerea mea fiind asta.
Oricum, fiecare e cu propria sa părere :)
 
Sus