Puncte Forge

  • Autor subiect DeletedUser8838
  • Data de început

DeletedUser8838

Guest
salut am si eu o propunere. abia am inceput sa joc elvenar (care este tot de inno games) si este destul de frumos jocul (oarecum forge of empires cu o alta grafica).
dar ceea ce am gasit foarte interesant acolo este ca la fiecare sector cucerit pe harta lumii (conflict asa cum se numeste acolo) castigi pe langa resurse sau ce iti da sectorul respectiv, si un punct de cunoastere.

punct de cunoastere elvenar = punct forge

ar fi foarte util mai ales pentru cei mai mici, sau pentru cei care nu au cladiri legendare care ofera puncte forge la nivele gen 45-50+ sa se implementeze si in forge chestia asta. ar ajuta foarte mult. adica 1 pct forge pe fiecare sector nu mi se pare mult (personal mai bine as lua 1 pct forge la fiecare sector fara nimic altceva (gen monezi sau provizii care oricum produc destule)

pentru ca cele 10pct forge (la 10 ore) sunt foarte putine ca sa poti face fata si la tehnologii si la cladirile legendare.

de exemplu unul ca mine care nu are donatori regulati care sa puna sute sau mii de puncte la cladirile mele legendare si si le ridica cate 4-5 nivele mai mult de unul singur, este foarte greu sa dau si eu inainte mai repede atata timp cat legendarele, cu cat cresc in nivel cu cat cer mai multe puncte forge care la anumite nivele mari ajung la niste cifre exorbitante din punctul meu de vedere (gen alcatraz niv 40 de ex, 2500-3000 pct forge sau cat o fi)

inteleg ca acest joc este facut in ideea de a te face sa stai cat mai mult pe el, dar totodata este doar un joc, si toti avem si viata personala, nu putem sta 24h din 24h pe forge ca sa colectam 20pct forge zilnic.

nu mai spun ca daca nu apartii unei ghilde care sa aiba nivel mare intrucat sa iei pct de la primarie, esti blocat cu cele 20pct pe care le poti lua zilnic (daca poti intra de 2 ori in cele 24h). dar consider ca raportul puncte primite zilnic cu punctele necesare ridicarii cladirilor legendare este exagerat in sensul rau.

deci daca fiecare sector ar oferi macar 1 pct forge atunci ar fi altceva, intrucat harta lumii spre exemplu eu sunt la zi cu ea, deci numai de acolo as fi putut lua cateva sute de puncte forge pana acum cu care as fi crescut si eu legendarele sau cu care as fi trecut prin tehnologii ceva mai repede.

un joc placut tuturor.
 

DeletedUser9760

Guest
Eu sunt pentru orice propunere ca sa fie cu cate mai multe PF.
Insa sfatul meu:
1.Gaseste-ti o ghilda (nu care este mare),dar in care se coordoneaza membrii intre ei.
2.Nu toate cladirile legendare se merita tinute in oras,doar cateva.
3.Pe chat,intre vecini,gaseste-ti o persoana care vrea schimb de PF la cladiri legendare.Adica tu pui PF la el,si el la tine,astfel veti fi remunerati ambii.
4.Daca cladirea legendara este pe final,baga anunt pe chat sau in ghilda ca ai locuri libere,de gen 2(50pf)3(30pf),etc....si vor veni altii pentru aceasta remunirare,uite asa 30-40% se intorc inapoi la jucatori PF,de cat tu singur,si fara remunerare.
;)
 

DeletedUser8838

Guest
salz, mersi pt sfaturi, dar asta deja am...ghilda am...si buna....sf de nivele le anunt...dar tot este inca foarte greu...si este cam acelasi lucru schimbul de puncte forge...pentru ca daca eu nu am puncte sa imi pun singur la cladiri atunci clar nu am nici sa pun la altul....asta e ideea...fac schimb de 100 pct zilnic de exemplu...dar de unde le iau eu pe alea 100pct zilnic...sau chiar 50pct daca nu le am...nu am de unde le lua...
pe pctele sigure pot face schimb de 30 pct maxim de exemplu...si atunci care este scopul ca eu sa pun la unu si el la mine...pot pune foarte bine la mine singur...
ca am mai incercat si asta, si am pus puncte si aproape de final a venit unu care probabil avea camara plina de puncte forge de nu i se mai inchidea usa si a bagat 200 pct odata luandu-mi primul loc...si atunci...poftim cultura sa vezi recolta...ce sa mai fac eu in cazul asta...
 
Sus