Puncte forges - regenerare

  • Autor subiect DeletedUser8485
  • Data de început

DeletedUser8485

Guest
salutare, am si eu o sugestie referitoare la regenerarea pct forges. momentan pct forges se incarca la intervalul de 1h insa nu e stabilit un timp fix, adica o ora exacta. eu propun ca sa se incarce pct forges numai la ore exacte(ora 01.00, ora 02.00 si asa mai departe) si cand folosesti pachete mari de pct forges(de 10 pct) sa nu se mai reseteze timpul de regenerare al pct forges. adica daca folosesti pachetul mare la ora 12.50, la ora 13.00 sa primesti urmatorul pct forges, nu la 13.50 cum e acuma in joc(asta ar fi un avantaj al sugestiei).
-dezavantaje: 0

Astept pareri PRO si CONTRA sugestiei


RE EDIT: CUM SA FACI 48 PCT CORYLLUS? cum am zis eu iese tot 24 pct forges din regenerare, ce calcul ai facut tu de ti-au iesit 48 pct regenerate pe zi? probabil nu ai citit cu atentie sugestia. sugestia ne va ajuta doar ca sa nu pierdem din cele 24 pct gratis care ne intra in cont in decursul a 24 ore
 
Ultima editare de un moderator:

Coryllus

Well-Known Member
Contra!
Asta ar insemna sa furi din "cascaval". La fiecare ora ai putea face ceea ce ai scris mai sus, deci teoretic ai putea avea 48 de pf /zi in loc de 24...
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, sunt CONTRA acestei propuneri, nu ar fi deloc o idee buna ca punctele forge sa se regenereze la ore fixe, deoarece, intr-adevar, poti colecta mai multe puncte forge pe zi. Exemplu - consideram ca bara de puncte forge este deja plina (10 puncte forge fiind limita maxima) si tu le donezi la ora 12 si 30 de minute, si cum punctul forge se va regenera la ora 13, deja ai castigat 30 de minute numai in exemplul de fata.
Totusi, in legatura cu resetarea cronometrului pentru puncte forge, in cazul in care colectezi o legendara, altare ale cunoasterii, cumperi puncte forge etc, si se umple bara de puncte forge, as fi DE ACORD sa nu se mai reseteze cronometrul, ca de data asta se poate pierde si pana la o ora deodata (dar recunosc, aici daca esti atent, si te limitezi pana la a completa bara cu maxim 9 puncte forge, nu vor exista probleme).
Un alt aspect, in stransa legatura cu propunerea, priveste cladirile legendare care dau puncte forge (cu precadere Cape Canaveral) ce trebuie colectate. In cazul in care o astfel de legendara da mai mult de 10 puncte forge, as fi de acord ca acel cronometru sa nu se mai reseteze. Cu asta as putea face o propunere separata chiar, si eu cred ca este un aspect discutabil, pentru ca singura varianta este sa colectezi imediat dupa ce se face un punct forge in acea bara, ca sa nu pierzi nici macar un minut (dar asta poate duce in timp la colectarea din ce in ce mai tarzie a acestor legendare).
La revedere tuturor.
 

DeletedUser8485

Guest
se pare ca nu ati inteles prea bine ca am sugerat eu, eu am specificat clar in primul post ca sa incasam cele 24 pct regenerabile gratis la ore fixe tocmai pt a nu pierde din ele si am si zis cum se pierde din ele, in decursul a 24 ore cand vezi la alti jucatori o legendara pe final de la care poti obtine planuri ieftine si altele(medalii, pct forges in pachet inapoi) te grabesti sa scoti pachete mari de 10 pct forges tocmai pt a nu pierde ocazia si sa doneze alti jucatori inaintea ta. si daca faci asta intr-o zi din 24 pct forges gratis regenerabile cate obtii, pierzi automat 1 ca se reseteaza timpul de regenerare de la capat(de o ora) cand acumulezi 10 pct prin desfacerea pachetului mare de pct forges, ceea ce nu mi se pare corect sa pierdem din cele 24 pct. asa daca s-ar regenera pct la ora fixa toti jucatorii vor stii ca atunci cand e ora fixa se va primi pct automat si nimeni nu va desface pachete mari de 10 pct atunci, vom astepta sa treaca 1 minut de la ora fixa si apoi putem umbla la pachete fara niciun risc ca sa pierdem din cele 24 pct gratis regenerabile care le primim in 24 ore.

-coryllus si cristeaua au inteles din pacate din primul post probabil ca unii jucatori care desfac pachete ar putea incasa pct si la ora fixa dar si cand nu e ora fixa, nu a inteles bine ce am scris eu in primul post, ar fi trebuit sa subliniez cand am zis SA SE INCARCE PCT FORGES NUMAI LA ORE EXACTE
-aceasta sugestie va ajuta pe toti jucatorii si pe aia mari de nivel dar si pe aia mici de nivel, si pe cei foarte activi dar si pe cei mai putin activi; nu va dezavantaja pe nimeni

-Astept in continuare pareri pro si contra
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Hai să fim serioși, cu ce mă ajută pe mine chestia asta cu punctul forge să se primească la o oră fixă?

Cât despre a doua propunere, nu sunt de acord...

Eu sincer chiar nu vă înțeleg, vreți totul de-a gata?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser300

Guest
CONTRA, prin aceasta modificare se permite obtinerea de PF pe nedrept.
Presupunem ca intri pe joc dimineata la ora 8:55 ca sa pui punctele la ce ai tu nevoie. In situatia aceasta dupa 5 minute primesti un al 11 punct forge pe nedrept. Daca intri in intervalul 8:55-21 adica (12h si 5 minute) obtii 23 PF in loc de 22 cum e acum.
In cazul in care jucatorul intra doar o data pe zi jucatorul intra o data pe zi profitul este de 10%(11 PF in loc de 10)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus