PvP-în viitor

  • Autor subiect DeletedUser7925
  • Data de început

DeletedUser7925

Guest
Propun introducerea unui nou tip de turnir PvP astfel:
-fiecare jucător să poată provoca un alt jucător la război,duel chiar dacă aceștia nu sunt vecini;
-fiecare jucător să poată oferi/primi un anumit număr de invitați la duel/zi;
-ca duelul să poată avea loc unitățile să facă parte din aceeași eră;
-ca recompensă jucătorii să poată alege din mai multe tipuri: punctaj dar fără medalii și fără ca acesta să fie alocat la turnirul din vecinătate și respectiv din aceea eră , punctele să fie alocate direct la clasamentul general sau să fie un clasament general pe ere ca la GvG, alte recompense să fie bunuri, provizii sau pf-uri
-cum există un tezaur al ghildei să existe și un tezaur al jucătorului unde acesta poate depozita direct bunuri, provizii pf-uri și astfel dacă un jucător alege să nu facă parte dintr-o ghildă bunurile oferite de atomiu sau observator să fie alocate în acel tezaur;
-bunurile oferite ca recompensă să nu depășească 500/zi și numărul pf-urile să nu depășească 30/zi;
-recompensele să fie alocate mai întâi în tezaurul jucătorului iar acesta să plătească câte 1 pf la fiecare transfer de bunuri/provizii și câte 2 pf la fiecare transfer de pf-uri de asemenea acestea să nu poată fi folosite atâta timp cât ele sunt în tezaurul jucătorului iar tezaurul să aibă o limită de bunuri, provizii și pf.:D
 

DeletedUser9760

Guest
Bune idei vad pe acest forum.....dar in acelas timp vad si spiritul lenes al Romanului.
Nu critic pe nimeni din administratie,dar nu e greu sa iai sa faci "copy" si "paste" catre cei de la Innogames.
Cel putin sa spuna cineva, "trimis sau nu catre innogames".
 

DeletedUser2117

Guest
Buna seara,
toate propunerile/ideeile sunt trimise mai departe iar developari decit care sunt utile. Multe dintre propunerile/ideeile jucatoriilor au fost introduse in joc.

O seara buna si spor la joc !
 
Ultima editare de un moderator:

EboLLa

Member
-fiecare jucător să poată provoca un alt jucător la război,duel chiar dacă aceștia nu sunt vecini;

buna ideea asta ,ma intreb daca ar avea curaj vreun jucator in B sa accepte duel cu mine :D ,stiut fiind faptul ca bat tot B`u in sir indian !!scuzati-mi lipsa de modestie !!!

@silvia trebuie sa cautam dictionar roman-roman sa intelegem ce ai scris :(
 

DeletedUser6281

Guest
Buna dimineata, Am si eu o propunere privitoare la punctajul castigat din batalii, propun ca si cei atacati sa castige puncte pentru daunele pe care le fac in aparare cand sunt atacati, atat la nivel de jucator ,cat si la nivel de ghilda, pentru ca nu prea mi se pare corect ca cei care se ocupa cu productia de bunuri pentru ghilda in razboiul GvG sau pun armatele in aparare sa nu beneficieze de punctaj.Fiecare jucator are propriul mod de joc, unii sunt ofensivi iar altii defensivi. Deci propunerea este sa beneficieze de punctajul de prestigiu si jucatorul,ghilda, care se apara. Multumesc si, La Multi Ani!!!
 
Sus