Recalcularea productiei

  • Autor subiect DeletedUser9760
  • Data de început

DeletedUser9760

Guest
Deci va dau un exemplu,luam un teritoriul de 3x6, aici se pot incadra 3 case modeste(Era Industriala) si 2 blocuri de locuinte (Era progresiva), ambele sunt cu productie de 1 ora.
Deci, cele din Industriala fac 1020 , iar cele din Era progresiva 1220.
Ma scuzati,dar aceasta mica diferenta sa o achit cu 21.900 monede si 84.400 resurse nu ma aranjeaza,eu voi trece la urmatoarea era mai degraba de cat sa-mi rascumpar diferenta.
 

DeletedUser5468

Guest
Da, e cam mică diferența la monede, dar ca și populație e mare diferența.
Nu prea e avantajos să mergi cu case la 1h dacă ai san marco sau dacă nu ai timp să stai de ele ca să le culegi...
 

DeletedUser3255

Guest
Nu e mica deloc...diferenta care o ai acolo este cea de la o ora...pai pana la 24 de ore mai e.
Daca faci diferenta la ultimele 2 ere pe aceleasi case de 1 ora vei vedea ca diferenta e tot de 200
 

DeletedUser9760

Guest
...dar ca și populație e mare diferența...
165 diferenta? daca am Capitoliu nici nu ma afecteaza aceasta diferenta.
Daca totusi innogames au pus mai multe posibilitati de a juca acest joc,de ce eu daca aleg sa bag in promovare pe ere si nu in sechele, nu ma pot bugura cu grafica cladirilor din era cutare,de aceea ca o pot lua din urmatoarea era din motiv economic si avantajos?
Altfel, ei ma impun sa stagnez in dizvoltare pe tehnologii, si nu mai are rost sa cumpar si sa folosesc diamante in progresul pe ere ( asta si-mi face placerea,o grafica noua sa vad in orasul meu),dar sa stau saptamani intregi,ca sa simnt folosul acestei mici diferente......
Eu personal bag mult in ere,dar nu simt o diferenta enorma,ca per timp avansez rapid.Altfel, realitatea nu se relateaza cu reclama lor de pe "Euronews".
Shame on you Innogames!

Eu am facut aici un calcul,Era Progresista o trec in 37 de zile,si diferenta de productie la case in toata perioada asta o are la 177,600 monede.
Deci ne mai vorbind ca primesc bonusuri puncte si mai si folosesc diamante,100% ca nu-mi rascumpar cheltuielile pe case.
Are you kidding me innogames?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus