Reechilibrarea Clădirilor Legendare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
Dragi regi și regine,

Dorim să vă informăm despre câteva modificări de echilibrare care vor însoți iminentele războaie dintre ghilde, ce vor fi introduse în curând. Am echilibrat câteva dintre Clădirile Legendare pentru a deveni utile pe hărțile GvG. Asta înseamnă că aceste clădiri vor deveni imediat folositoare în războaie când acestea vor fi lansate, oferind bonusuri din start. Aveți mai jos detaliile:

Rezistență înverșunată

Se aplică la: Sf. Vasile, Castelul Deal

Am extins utilitatea acestor clădiri, astfel încât să ofere bonus „fondului de sprijin”pentru războaiele între ghilde, astfel întârind și apărarea sectoarelor cucerite de ghildă.

De asemenea, am redenumit Bonusul defensiv în Rezistență înverșunată, care va oferi pe viitor +3% bonus în apărare ȘI +3% în atac când armata se apără, pentru fiecare nivel al clădirilor.

Bonus militar

Se aplică la: Catedrala din Aachen, Castel del Monte, Statuia lui Zeus

Am extins utilitatea acestor clădiri, astfel încât să ofere bonus de atac și în războaiele ghildelor.
Bonusul militar va oferi acum +3% bonus în atac ȘI +3% în apărare când armata atacă, pentru fiecare nivel de clădire legendară.

Vă rugăm să țineți cont că Mănăstirea și Turnurile de veghe nu vor contribui la războaiele ghildelor și nu vor fi modificate.

Aceste schimbări vor fi aplicate începând cu următoarea versiune (1.20). Vă anunțăm însă de pe acum despre aceste modificări, deoarece vrem să fiți informați din timp.

Cu stimă,

Echipa Forge of Empires România

Discuția pe acest subiect va avea loc aici.
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus