ref. piata

doru1947

Member
acum 20 de min. am fost informat de primarie ca am obtinut, prin schimb, un asnumit numar de unitatri de smoala ; ele nu se regasesc in inventar ; este posibil ca cineva sa fure, cu nerusinare de la un jucator niste bunuri ? eu credeam ca jucatorii sunt oameni cinstiti. poate cineva sa ma lamureasca ce s-a intamplat ?
 

Qord

Well-Known Member
din inventar nu are cum sa iti fure nimeni, doar din oras daca nu colectezi la timp
 

Dumi.

Well-Known Member
acum 20 de min. am fost informat de primarie ca am obtinut, prin schimb, un asnumit numar de unitatri de smoala ; ele nu se regasesc in inventar ; este posibil ca cineva sa fure, cu nerusinare de la un jucator niste bunuri ? eu credeam ca jucatorii sunt oameni cinstiti. poate cineva sa ma lamureasca ce s-a intamplat ?
jucatorii pot fi oameni cinstiti in viata reala, ca persoane, dar nu ii poti obliga sa extinda acea cinste si intr-un joc de strategie care se bazeaza pe lupte si jafuri
pe deasupra, ce da primaria nu poate sa fie jefuit
 

Popocatepetl

Well-Known Member
acum 20 de min. am fost informat de primarie ca am obtinut, prin schimb, un asnumit numar de unitatri de smoala ; ele nu se regasesc in inventar ; este posibil ca cineva sa fure, cu nerusinare de la un jucator niste bunuri ? eu credeam ca jucatorii sunt oameni cinstiti. poate cineva sa ma lamureasca ce s-a intamplat ?
Când spui "nu se regăsesc" de fapt la ce te referi? Ai zero la smoală? Bunurile în inventar, când faci un schimb, se adaugă automat la ce aveai înainte, adică tu vezi doar cantitatea totală acolo, nu se afișează separat ce ai luat doar la ultimul schimb.

Mai e o posibilitate. Poate ai o clădire care face bunuri rafinate și unde se folosește smoală
 
Sus