referitor la stergere drum

doru1947

Member
fiind la incepit, cand am trasat drumurile ( numite carari sau poteci), am reusit sa imobilizez niste suprafete; raspunsul primit ( telegrafic VINDE ) nu ma satisface
din motive lene de inteles; as dori un raspuns mai detaliat ;
cu multumiri, doru1947
 

Rigs

Well-Known Member
Nu trebuie facut alt topic pt acest lucru, puteai lasa in topicul anterior acest mesaj.
Ca sa stergi drumurile sau orice alt tip de cladire trebuie sa folosesti functia ”vinde” din meniul de constructii, in acest caz primesti o parte din monedele si proviziile necesare construirii inapoi( de notat faptul ca daca vinzi Cladiri Legendare sau cladiri care necesita diamante nu primesti nimic).
Ca sa rearanjezi intregul oras mai poti folosi functia ”reconstructie” reprezentata printr-o macara tot din meniul de constructii, functia respectiva o deblochezi abia dupa ce faci cercetari in domeniul ”matematicii” din epoca fierului.
Un raspuns mai detaliat nu pot sa iti ofer, sper sa fii multumit :))
Depinde ce problema ai in oras, poti folosi si functiile de mutare ca sa aranjezi intr-un fel orasul, dar personal iti recomand sa finalizezi cercetarile din epoca fierului ca sa deblochezi functia de reconstruire si dupa aceea sa renunti la toate cladirile inutile(decoratiuni, case din erele precedente) si sa incerci sa iti optimizezi la maximum orasul, aranjarea orasului e doar un joc de tetris, aici doar tu te poti ajuta singur pt ca tu stii de ce ai nevoie, cat spatiu ai etc, mai poti sa te uiti pe la vecini sau colegi de ghilda cv mai avansati ca sa ai o idee
 

Ahdrian

Well-Known Member
Pătrățelele ocupate de drum pot fi vândute (ca orice altă clădire) sau înlocuite cu altfel de drum mai valoros. E util să faci astfel upgrade la drum pentru misiuni de crescut Fericirea!
 

Dumi.

Well-Known Member
intrebarea ta din celalalt topic: "CUM STERG?
Ti-am raspuns exact la obiect
Invatati semantica propriilor cuvinte, ca pare ca ati trecut prin scoala ca gasca prin apa !!!!!
 

dunbarton

Well-Known Member
as dori un raspuns mai detaliat
1. in stanga - jos ai 10 patratele maro;
2. apasa pe pe primul, cel cu mana si ciocanul;
3 in partea de sus, la mijloc, iti vor aparea alte 4 patratele;
4. apasa pe cel din stanga, cu semnul $ si sageata verde;
5 se va activa semnul $ si sageata verde cu o mica sageata in stanga - sus;
6 pozitioneaza semnul activat pe patratelul pe care vrei sa-l stergi si apasa;
7 asta e tot!

:)
 

Dumi.

Well-Known Member
o parte din placerea jocului mai e sa si descoperi lucruri in el
daca voi vreti sa va si mestecam mancarea, atunci DA, am dat un raspuns telegrafic
imi pare rau ca am vrut sa te fac sa gandesti si cu capul tau :)))))))
 
Sus