Refugiul Campionului

DeletedUser

Guest
Buna ziua,
Rog un raspuns la obiect la urmatoarea nelamurire:

Referitor la Refugiul Campionului, anuntul general statueaza asa: "Oferă bonus în atac şi apărare tuturor unităţilor rămase atunci când este omorâtă. Aplicabilă o singură dată."

Am urmarit de curiozitate o batalie din aparare, eu avand in aparare un campion (era moderna)+7 parasutisti. Cum atacatorul a dat pe auto, unitatile lui au omorat intai 2-3 parasutisti, apoi campionul. Urmarind cu atentie bonusurile unitatilor ramase am observat ca erau aceleasi ca al unitatilor dinaintea omorarii campionului. Si nu doar atat, unitatile ramase aveau nevoie de EXACT tot atatea lovituri pentru a fi doborate, nu s-a schimbat nimic in "comportamentul" unitatilor ramase dupa...

Intrebarea mea e: unde putem urmari bonusul dat de campion si cat de real este el?

Multumesc.
 

DeletedUser908

Guest
Daca te uiti mai atent la caracteristici campion scrie ca acorda bonusuri (in situatia decesului) unitatilor prietene! Acuma cine poate stii care sunt unitatile prietene?!?
 

DeletedUser2967

Guest
unitatile prietene sunt unitatile din armata campionului
 

maketi

Well-Known Member
Puteti sa-mi spuneti ce punctaj da campionul in aparare ? Am atacat un vecin care avea 5 artilerie +3campioni si am facut aprox 35000 pct , asta in conditiile in care mi-au ramas doar 2 linii la un tanc si mai aveam un bandit cu 2linii minus.
 

DeletedUser6678

Guest
Buna ziua.
Un campion din era moderna ofera maxim 6240 pct, cu 120% bonus :)
 

babia

New Member
"Oferă bonus în atac şi apărare tuturor unităţilor rămase atunci când este omorâtă. Aplicabilă o singură dată."
Ce se poate intelege prin "o singură data"?
 

DeletedUser6083

Guest
PROBABIL ca daca trimiti 2campioni si alte 6trupe la lupta pimesti acel bonus doar pt. moartea unuia dintre campioni.....
 

DeletedUser6079

Guest
adica poti sa ai si 8 campioni in aparare s-au atac ca doar unu iti va da bonusul respectiv daca va fi omorat
 

DeletedUser8319

Guest
Si mai am o intrebare,daca am cazarma la campioni in evul mediu tarziu si eu trec in era coloniala campionii recrutati vor fi tot din evul mediu tarziu sa din era coloniala ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6213

Guest
daca pui cazarma la tarziu ai val. mai mica la campioni ( atac si aparare ) dar daca pui la coloniala cresc cele mentionate in paranteze
 

DeletedUser2967

Guest
nu se schimba nimic cand treci de la o era la alta. si atacul si apararea si bonusurile raman aceleasi.

Refugiul Campionului și Campionul

Adăugaţi un campion la armata voastră! Evenimentul de Paşte introduce Refugiul Campionului, o clădire militară în care puteţi recruta şi folosi o nouă unitate. Un singur campion şi poate face diferenţa în luptă - campionii sunt unităţi rapide, cu trăsătura Cavalerism, dar care au încă o caracteristică nouă:

Caracteristică specială - Chemarea Datoriei
Oferă bonus în atac şi apărare tuturor unităţilor rămase atunci când este omorâtă. Aplicabilă o singură dată.

Fiecare eră are campioni proprii. Refugiul Campionului este caracteristic unei anumite epoci şi va produce doar Campioni din acea eră. Clădirea nu se "upgradează" odată cu trecerea la altă epocă. Ea are doar un slot pentru unităţi, cu încă unul adiţional, ce poate fi deblocat în schimbul Diamantelor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
adica produce o singura unitate si restul se deblocheza cu diamante?
 

DeletedUser2967

Guest
asa arata meniul de instruire al campionilor (timpul de instruire si de vindecare difera, cred ca stiti, dupa nivelul ghildei) :
290vcjb.jpg
 

DeletedUser6213

Guest
dan.arteni campionul la industriala are atac 40 si aparare 40 iar la coloniala are atac 28 si aparare 40
 

DeletedUser2967

Guest
stiu ca bonusurile si atacul si apararea depind de epoca de epoca in care o primesti in inventar, nu cand o pui in oras (ex: primesti o cladire in inventar cand esti in tarziu si o pui cand ajungi in coloniala, dar bonusurile vor ramane de tarziu) dar eu am vrut sa ii zic lui alex ca daca treci de la o era la alta bonusurile nu se schimba. (asta daca nu folosesti un pachet de renovare)
 

DeletedUser6079

Guest
dar nu e corect frate sa dai atatea oua pe cazarma aia de campioni ce premiu ma e si asta ? e bataie de joc in loc sa faca sa para jocul mai bun il complica si spun sincer ca ma descurajeaza faptul ca intr-un fel ne obliga sa cumparam diamnate
 

DeletedUser216

Guest
Refugiul Campionului se poate fi renovat la o era superioara cu "Pachetul de servicii de renovare"?
 
Sus