Religie, paranormal, societati secrete, ufologie, teoria conspiratiei, etc

DeletedUser

Guest
Despre societatile secrete din romania, din cele mai vechi timpuri si pana astazi:partea 1


Sa incepem cu marile societati secrete mondiale, care sunt bineinteles si in romania.Avem Oculta Mondiala sau Noul Ordin Mondial, care e alcatuit din 2 societati mari si niste CIA-uri si FBI-uri.
Cele 2 mari societati sunt:Masonii si Iiluminatii-as le luam pe fiecare in parte:

Iiluminatii sunt de fapt vechii iluministi din Europa.Scopul lor initial nobil, de luminare a maselor, ascundea altceva...uciderea, indobitocirea si manipularea maselor.Deoarece Europa era plina de alte societati, au vazut in America o buna oportunitate.Acolo aveau o influenta imensa, fiind singura societate secreta.Au avut multe roluri in toate ce s-au intamplat in America, dar cum zicea nim, nu mergem in China.

Dar iluministii nostri nu au vrut sa renunte la nume, caci el exprima puterea.Insa ce cautau iluministii in America?Au avut nevoie de o societate-paravan, Masoneria, care a fost invunuita ani de-a randul pentru toate actiunile Iiluminatilor.

Dar totusi Masoneria avea membrii, cu drepturi mici si un control moderat asupra politiei si niste infleunta in politica, insa pentru ei nu era destul.Astfel au implementat cele 33 de grade masonice, la sfarsitul carora puteau intra in Iilumminatii.Masoneria a fost foarte popularizata ajungand sa aiba membrii in toate tarile.Iar cei mai buni din aceste tari, cei de gradul 33 ajungeau candva Iiluminati.

Iar acum sa ne intoarcem la tara noastra.

Cel mai mare mason roman din toate timpurile a fost Sadoveanu, care a ajuns la gradul 33.

Data viitoare, adevarata societate din spatele "francmasoneriei" si societatile stravechi.
 

DeletedUser549

Guest
Print satanism, eu inteleg o religie care il slujeste pe Satana.Are reguli si pacate ca orice alta religie si ritualuri specifice.
Si cine e Satan? :rolleyes:


Solutia in viata nu este sa crezi ca o vita tot ce-ti ofera cei din jur, mai trebuie sa pui si tu mana sa citesti, sa te informezi asta daca vrei sa-ti traiesti tu viata, nu sa ti-o traiasca altul. O singură datorie are omul: Să nu fie prost! Restul e istorie.
Si religia te impiedica sa pui mana sa citesti, sa te informezi, te vrea prost?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Viata artificiala, nemurirea si hologramele medicului rus.

In ultima vreme cat ma dadeam cu skate-ul pe net am vazut si eu vreo 2 teorii si proiecte pentru viata vesnica, simulata.
Nu mai se poarta variantele invechite cu inghetarea si dupaia reinvierea cand se gaseste un antidot-acum deja se face antidotul:
Acestea sunt cele 2 variante actuale pentru a combate moartea:

1.Organe artificiale:Un nene vrea sa faca niste organe artificiale si sa le bage in diferiti oameni bogati.Acele organe ar trebui sa le permita sa traiasca o gramada de timp.Bineinteles, nu vor fi atat de performate si din an in an omul va trebui sa vina la revizie, sa-i schimbe aparatele.

-Da, pare o solutie destul de buna, dar va fi imposibil sa inlocuiasca toate organele.Sa presupunem ca schimba creierul cu un computer, inima cu o pompa...Cum vor schimba insa piele?E cel mai mare organ si odata cu imbatranirea cyborgului se va usca, chiar daca pe sub ea sunt numai motoare.De asemenea nu cred ca hranirea artificiala va functiona vreodata, deoarece sistemul nostru digestiv e foarte complex si imbarligat.
BUSTED


2.O noua incercarea pentru nemurire, de aceasta data din Rusia.Un medic cere bogatilor lumii sa-i sponsorizeze proiectul in carea vrea sa simuleze viata cu ajutorul hologramelor.
milestones_small_en.jpg


Mai multe puteti citi pe 2045 (.) com -Are de gand sa realizeze proiectul pana in 2045..

Eu nu cred ca transportarea informatiilor din creier in hard disku' ala va fi posibila, si de asemenea nici stocarea noilor informatii.Probabil va reusi sa faca corpul ala in care sa bage o mortaciune, sa proiecteze imagini ci nenea dinauntru si sa-l controleze pe robotel, dar nu cred ca va putea fi vreodata controlat de mortul care se afla inauntru.
 

DeletedUser513

Guest
Niste porcarii dupa mine,sa zicem ca ai viata vesnica,ce o sa faci o sa te plictisesti fara nici un scop...
 

DeletedUser

Guest
Viata artificiala, nemurirea si hologramele

Astea deja exista , tupac holograma la concert (oricum omul stiu dinainte treaba)
Pana si nasa arata cum functioneaza aceasta tehnologie intr-un spatiu virtual .
Surse la cerere lasati un mesaj pe inbox ...sa nu risc 'post hunting'
 

DeletedUser

Guest
Astea deja exista , tupac holograma la concert (oricum omul stiu dinainte treaba)
Pana si nasa arata cum functioneaza aceasta tehnologie intr-un spatiu virtual .
Surse la cerere lasati un mesaj pe inbox ...sa nu risc 'post hunting'

Prin aceasta tehnologie o sa-si faca aparitia si fasul Iisus, cei informati poate stiu despre ce vorbesc, cei mai putin informati si interesati pot cauta, insa aveti girja unde si ce cititi, iar cei ce vor sa para inteligenti o sa faca glume bune si amuzante.
 

DeletedUser226

Guest
intr-adevar, conspiratia prostiei e cea mai puternica dintre teoriile conspiratiei.. dar omul modern e slab pentru ca in lumea lui de azi radacinile din cer sunt aproape complet taiate de gerul cumplit al iernii spirituale prin care trecem. asa incat ar putea exista o scuza pentru atat de slaba rezistenta a omului nou supus asaltului din ce in ce mai fatis si tot mai atractiv (atractie inferioara, desigur) al fortelor infraumane ...in caz ca se poate primi explicatia drept scuza. ispitele sunt multe si pentru toate obrazele si bordeiele, dar toate se folosesc de subversiune (sau fals) si rasturnarea pana la negare (ridicola sau macabra..dupa inima fiecaruia) a Adevarului. pentru a ne putea extrage din malul puturos care fierbe sub pojghita subtire a ambalajului lumii moderne trebuie sa ridicam privirea spre stele si sa cautam Polul cu busola Sfintei Traditii, inarmati cu sagetile Cunoasterii autentice si cu platosa Adevarului..si -incha'Allah- vom birui.. caci VINCIT OMNIA VERITAS.

printre alte scule, pentru cine mai are inima in el si urechi de auzit, sunt la indemana scrierile lui Rene Guenon si Vasile Lovinescu (cu toate perspectivele spre care fac deschidere si calauzele autentice spre care trimit..), atentie, precautie maxima si actiune rituala.. CAVE AGE TACE.

Doamne, ajuta!
 

DeletedUser1104

Guest
''Divinitatea a pus in fiecare din noi o scanteie din lumina celesta depinde de noi daca o vom transforma in flacara sau taciune"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Apocalipsa dupa geia

Azi va prezint unul din multele mele scenarii apocaliptice in care vine, nu-i asa, apocalipsa.

Soarele explodeaza intr-o buna zi, murim de frig...o ipoteza interesanta...DAR MEH, naspa
O noua era glaciara....hmmm... MEH, naspa
Lucifer and stuff MEH!!!! NASPA!!!!

Asta e varianta mea:

O sa luam ipoteza inversarii polilor care pare foarte plauzibila si in care am incredere ca e adevarata.Aceasta va duce, se spune, la tulburari ale vremii, cutremure, etc...Sunt o gramada de filme pe tema asta.

Eu m-as opri la tulburarile vremii, pe care le putem resimtii deja de cativa ani.Diferente de temperatura de 30 de grade in cateva ore, o clima instabila la nivel global sunt doar unele din eventualele consecinte ale inversarii polilor.In ultimii 3 ani au fost peste 40 de zile in care temperatura a crescut sau a scazut cu 6-7 grade in 24 de ore si toata lumea era "pilaf pe jos".Ameteli, dureri de cap, stari emotionale nasparlii, de toate in aceasi zi, toate mai multor oameni.Daca se va ajunge la diferente de 30 de grade in cateva ore, starile acele si-ar putea tripla, cel putin, intensitatea si pot avea efecte devastatoare.Corpul nostru nu poate rezista unei oscilatii atat de mari si atat de dese si va ceda foarte rapid.

PUNCT.


@martorul

e 3 septembrie.Astept berea de ieri pentru ziua elefantilor in pijama...

la buna vedere sau cum zici tu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
[video=youtube_share;o66FUc61MvU]http://youtu.be/o66FUc61MvU[/video]
CC nu e inca valid in romana cine doreste nare decat sa se implice sa traduca mocca , decat 1000 cuvinte pe care nimeni nu le va intelege hah prefer sa fac un copy-paste-link-video

Nu e nimic paranormal decat prostia U-A-A
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser226

Guest
Expunerea prejudecatilor moderne[video=youtube_share;ZDH2btDZEGg]http://youtu.be/ZDH2btDZEGg[/video]audio in limba engleza si tradus in franceza
 

DeletedUser226

Guest
Traditia si simtul Sacrului in lumea moderna[video=youtube_share;20nuTITfhko]http://youtu.be/20nuTITfhko[/video]::audio in limba engleza
 

DeletedUser

Guest
[video=youtube;gPOfurmrjxo]http://www.youtube.com/watch?v=gPOfurmrjxo[/video]
 

DeletedUser2792

Guest
Conspiratia InnoGames.

Ei bine dragi jucatori, probabil multi dintre voi ati jucat triburile, the-west si celelalte jocuri ale InnoGames.
Ei bine, ce observam in primele doua? tribal wars,,, the-west...ambele se prescurteaza tw...ce altceva se prescurteaza tw?Asa e, tiranii din west(west titans) termenul folosit pentru masonii din america de sub, masonii care conduc Oculta Mondiala si controleaza lumea!De ce oare nu se prescurteazza la fel si celelalte?Caci celelalte au alte mesaje subliminale.
Grepolis de exemplu ne indeamna sa crezi in zeii greci, religia oficiala a ocultei mondiale.Apoi lagoonia-cum incepe jocul?Un accident de avion in pacific...probabil un accident cu un avion in care se vor afla toti cei care stiu prea multe despre aceasta organizatie, si vor murii ca niste caini pe o insula parasite!Si in sfarsit la forge of empires, jocul ne plimba prin multe epoci, noi fiind conducatorii satului pentur epoci,da cand se opreste?Exact!Inainte de inceperea epocii moderne.Dupa cum stim in epoca moderna au inceput multe organizatii, inclusiv Oculta Mondiala, adusa in europa de catre curentul iluministilor.Acest joc are cel mai important rol, sa ne arate cum se simt ei conducand lumea epoci de-a randul.Dar ne arata in acelasi timp ca dominatia "oamenilor simplii" se opreste cand a inceput dominatia lor!


ce doamne iarta-ma,am ajuns sa gasim sensul vietii intr-un joc de relaxare ca lagoonia sau de gandire ca FoE.
 

DeletedUser

Guest
Geia,din motive personale,nu sînt un mare fan al religiei,în general,dar nici să alegi cealaltă extremă nu mi se pare ok.Recunosc,însă,m-ai făcut curios.Dacă joci FoE,mă poți găsi în ghilda BLACK COBRA ORDER,voi răspunde la toate mesajele,indiferent de subiect.
 
Sus