Reparatie nava port arctic

AlexMerlin

Well-Known Member
Din cate inteleg, daca stricaciunile nu trec de primul segment, nu se poate repara nava (pentru ca treptat creste si costul in bunuri de a o repara - si daca nu am trecut de o treapta, jocul considera ca nu am ce repara).
Nu ar fi normal sa o putem repara si daca a fost avariata 1%?
Daca nu e reparata dupa fiecare expeditie, stricaciunile se cumuleaza si dua urmatoarea poate platim dublu (a doua treapta) pentru reparatii.
 

Atașamente

  • Screenshot 2022-12-07 at 08-28-52 Forge of Empires.png
    Screenshot 2022-12-07 at 08-28-52 Forge of Empires.png
    366,7 KB · Vizualizări: 6
  • Screenshot 2022-12-07 at 08-27-25 Forge of Empires.png
    Screenshot 2022-12-07 at 08-27-25 Forge of Empires.png
    633,6 KB · Vizualizări: 6

PEPSY

Member
Salut, e o idee ce zici tu dar cred ca au fost segmentate pentru a nu aparea probleme de calcul prin rotunjiri plus sa nu fie cifre infime.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Din cate inteleg, daca stricaciunile nu trec de primul segment, nu se poate repara nava (pentru ca treptat creste si costul in bunuri de a o repara - si daca nu am trecut de o treapta, jocul considera ca nu am ce repara).
Nu ar fi normal sa o putem repara si daca a fost avariata 1%?
Daca nu e reparata dupa fiecare expeditie, stricaciunile se cumuleaza si dua urmatoarea poate platim dublu (a doua treapta) pentru reparatii.
Plătești cât costă și o repari când te lasă, pentru că așa e jocul...
 

Ahdrian

Well-Known Member
Dacă nava e avariată doar 1%, o repari mult mai scump. Eu o las să se avarieze până când e aproape de pragul următor, și abia atunci o repar. De ce aș repara nava la uzura de1% dacă la 11% costă la fel repararea ei totală? :D
 
Ultima editare:
Sus