Sa ne laudam un pic

DeletedUser

Guest
Scorul reflecta si viteza/timpul in care invingi! si da, 1 sageata ia 1/2 din viata..
 

DeletedUser

Guest
depinde ce unitati prinzi in fata...dar sunt buni arcasii...si mie imi plac, abia astept sa ajung la ei, bag 3-4 cladiri sa-mi produca:)
 

DeletedUser216

Guest
Scorul reflecta si viteza/timpul in care invingi! si da, 1 sageata ia 1/2 din viata..

Scorul nu este influentat de viteza/timp in care invingi.
Scorul se calculeaza in functie de trupele omorate si de pierderile suferite de tine.
 

DeletedUser

Guest
Arcasii sunt foarte buni si impotriva unor unitati din Evul Mediu. Deci, folositi-i cu incredere!
 

DeletedUser

Guest
Da, arcasii sunt cele mai bune unitati pe care le-am avut pana acu.
Dezavantajul e ca iti trebuie multi. De ex la aceeasi lupta contra unitati din evul mediu timpuriu cu 6 arcasi si 2 calareti am pierdut toate unitatile. Am incercat apoi cu 8 arcasi si am castigat pierzand doar 3 dintre ei.
Urmeaza sa imi fac arcasi calare... sper sa fie mai buni :)
 

DeletedUser

Guest
Depinde de numarul de baliste/catapulte. Iti omoara arcasii din 2 lovituri si daca sunt 3-4 iti omoara 3-4 arcasi pana sa ajungi sa le distrugi.
Am atasat scorul de la prima mea lupta intre arcasi si armata din Evul Mediu Mijlociu. Sunt puti mai bune unitatile dar tot e relativ usor sa castigi doar cu arcasi.
Untitled-2.jpg
 

DeletedUser

Guest
Nu, balistele lovesc rau DOAR anumite unitati. Arcasii sunt in general mai buni ca balistele.
 

DeletedUser

Guest
nui adevarat, eu cand ma chinuiam cu maktaba, am mers si cu soldati si cu sulitasi si toate au murit din 2 lovituri.luptatorul nu mai stiu, iar despre cai ... ballista are dmg de 8 pe cai.
 

DeletedUser143

Guest
record pana acum :D

recordcq.png
 

DeletedUser

Guest
Congrats :D
Dar daca dadeai de 6-7 baliste si 1/2 calareti nu aveai sanse sa castigi.
 
Sus