Schimbare adversari.

  • Autor subiect Ambrosia Delight
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Screenshot_20210831_131003.jpg

La PvP, există cazuri când acest buton ("Refresh") nu face nimic. Apeși pe el, și rămâi cu exact aceeași 3 oponenți. Ar trebui să fie garantată schimbarea a cel puțin 1 sau 2 adversari. E frustrant să apeși, în speranța că primești alte variante, și când colo nu vezi nicio modificare.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Adversarii nu se schimbă atunci când nu există variante de jucători de nivelul respectiv.
 

Dumi.

Well-Known Member
Adversarii nu se schimbă atunci când nu există variante de jucători de nivelul respectiv.
cum adica nu exista variante?
La mine mereu primul jucator e bot. Nici la ala nu exista variante?
Ca dau de multe ori si imi skimba doar pe cei de pe 2 si 3, cel de pe 1, care nu e player adevarat, e bot, nu se skimba.
De ce?
Explicati, va rog, d.p.d.v. tehnic ce inseamna ca nu exista variante?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Adică nu există înregistrat în sesiunea Arenei un jucător la nivelul solicitat.
 

DeletedUser

Guest
Adică nu există înregistrat în sesiunea Arenei un jucător la nivelul solicitat.
Nu s-ar putea face să existe? Așa cum există boți pentru Venus...
Şi dacă nu se poate, atunci modificați butonul sau inserați pe undeva un text de avertisment din care să reiasă cumva că există șanse ca cei trei adversari să nu fie schimbați.
Remarc că pe undeva lipsește transparența din relația dezvoltatori - jucători? [nu afirm, doar întreb].
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Păi există boți, bineînțeles. Dar numai atunci când nu există disponibil niciun jucător real. Dar și atunci ar fi un singur bot per nivel, și tot aceeași poveste.
 

Dumi.

Well-Known Member
Păi există boți, bineînțeles. Dar numai atunci când nu există disponibil niciun jucător real. Dar și atunci ar fi un singur bot per nivel, și tot aceeași poveste.
Repet ca sa fiu bine inteles !!!
La mine, de cand a inceput arena PVP, absolut niciodata, pe loc 1 din 3 oponenti, NU a fost niciodata un player real, doar boti.
Intreb si eu ca omul, ce inseamna d.p.d.v. tehnic ca nu exista disponibil un jucator?
Vorbim EXCLUSIV de boti in cazul meu si al altora ca mine [care au atac peste 2000% si aparare peste 1000%, sa zicem]
Adica inteleg sa nu fie dsponibil jucatori reali, dar nici boti nu sunt disponibili? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 

no name21

Well-Known Member
Repet ca sa fiu bine inteles !!!
La mine, de cand a inceput arena PVP, absolut niciodata, pe loc 1 din 3 oponenti, NU a fost niciodata un player real, doar boti.
Intreb si eu ca omul, ce inseamna d.p.d.v. tehnic ca nu exista disponibil un jucator?
Vorbim EXCLUSIV de boti in cazul meu si al altora ca mine [care au atac peste 2000% si aparare peste 1000%, sa zicem]
Adica inteleg sa nu fie dsponibil jucatori reali, dar nici boti nu sunt disponibili? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Botii sunt ocupati cu mine, imi da din industriala si sunt in mijlociu. Pot sa inving maxim industriala care are 20% bonus
 

DeletedUser

Guest
Păi există boți, bineînțeles. Dar numai atunci când nu există disponibil niciun jucător real. Dar și atunci ar fi un singur bot per nivel, și tot aceeași poveste.
În fine, concluzia este că ar trebui să modificați butonul sau să inserați pe undeva un text de avertisment din care să reiasă că există șanse ca cei trei adversari să nu fie schimbați.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
În fine, concluzia este că ar trebui să modificați butonul sau să inserați pe undeva un text de avertisment din care să reiasă că există șanse ca cei trei adversari să nu fie schimbați.
De acord ca ar fi frumos sa fie mai variati oponentii din arena... si eu tot bat pe un jucator de cateva saptamani incoace ca numai ala imi pica.
In schimb mesajul eu l-as pune sus cu restul informatiilor care apar cand dai pe ajutor (semnul de intrebare din coltul dreapta sus) pentru ca nu e o bucata de informatie pe care ar trebui sa o vada jucatorul de fiecare data cand intra in arena. Il vede 1x-2x apoi il va ignora, ca si cum "face parte din peisaj".
 
Sus