Scoatere obiecte comerciant antichități

  • Autor subiect DeletedUser10378
  • Data de început

DeletedUser10378

Guest
Nu s-ar putea scoate de la comerciantul de antichități obiectele din categoria consumabile, resurse și unități?
Adică:
- bonusurile de monede, provizii, atac și apărare, afluxurile și autoajutor,
- planuri, bunuri, monede, provizii,
- bandiți, toboșari, stegari, unități din era ta.
Mă gândesc că de aceste obiecte se ating foarte puțini jucători, dacă nu deloc.
 

axlmad

Member
Dar totusi se mai ating unii. Mai neplacut e ca nu vad o modalitate odata ce am cumparat de exemplu un bandit sa-l pun la loc la vanzare, vorba aia poate nu-mi place personalitatea unitatii... ;o)
 

capitan222

Well-Known Member
Da dar mai bine sa faca un schimb corect.Nu mi se pare in regula sa dai o fântână a tinereții sau o ascunzatoare si sa primesti atat pentru ca la o fântână eu primesc 7 pietre in timp ce magazinul vrea 22.
 

DeletedUser7928

Guest
Sunt momente in joc cand te gasesti fara moneda sau provizii...asa ca mereu sunt binevenite 1m de monede...banii de la comerciant se cheltuiesc Doar la comerciant asa ca sa nuti para rau ca le cheltuiesti pe monede sau provizii...sau chiar si unitati
 

DeletedUser7928

Guest
Dar totusi se mai ating unii. Mai neplacut e ca nu vad o modalitate odata ce am cumparat de exemplu un bandit sa-l pun la loc la vanzare, vorba aia poate nu-mi place personalitatea unitatii... ;o)
Cand cumperi un bandit sti ce fel de personalitate este....de aceea nu-l poti returna
 

DeletedUser10378

Guest
Da dar mai bine sa faca un schimb corect.Nu mi se pare in regula sa dai o fântână a tinereții sau o ascunzatoare si sa primesti atat pentru ca la o fântână eu primesc 7 pietre in timp ce magazinul vrea 22.
Comerciantul de bunuri cum este? Logica de negustor mi se pare foarte bună. Cumperi ieftin și vinzi scump.
Problema mea este cu marfa care nu merită cumpărată.
 

DeletedUser7928

Guest
Acea marfa este buna pentru jucatorii care nu prea stiu sa stranga monede sau provizi...presupun ca tu esti unu din jucatori care nu duce lipsa de monede sau provizii...iar dintre toate unitatiile speciale doar banditul este cel care merita cumparat...celelalte sunt Putin inutile...
 

Dumi.

Well-Known Member
eu am peste o suta de sticlute cu bonus 10% pentru atacanti
le vand la comerciant pe banda rulanta
 
Sus