Secțiunea pentru trupe

Dragon X

Well-Known Member
Nu știu dacă se ia în considerare aici dar încerc sa zic ideea , trupele de la fiecare eră ar trebui sa fie o selecție în care să rămână doar trupele cele mai bune cum avem la era jupiter (grenadierii) sa îi poți bifa sa rămână doar aceste trupe iar restul sa fie băgate intr-o rezervă sa nu mai apară în armata principală , cum ar fi la era selectată jupiter eu sa pot bifa celelalte trupe dacă vreau sa le folosesc atunci când lupt la GBG , eu doar sa îmi pot selecta cu ce am nevoie sa pot lupta. Nu văd rostul să am toate trupele de la acea eră dacă eu nu le folosesc și mai pui că te și încurcă atunci când dai atacuri trebuie sa șterg trupele de la bandiți atunci când eu câștig trupe din atacuri , stai și șterge să nu te mai încurce atunci când vrei sa schimbi armata cu bandiții răniți , așa dacă este o opțiune sa bifez cu ce trupe vreau să lupt eu le bifez și îmi apar doar trupele selectate și totul este perfect .
 

Crios339

Well-Known Member
Poti selecta usor tipul de trupa (sunt niste butoane: infanterie, artilerie, etc.) dupa care pui in armata numarul de trupe din tipl respectiv. In total 10-12 click-uri
 

Ahdrian

Well-Known Member
Ca general de armată, trebuie să selectezi mereu cele mai bune trupe ca să dai bătălia. Dacă folosești automat aceleași trupe vechi, doar fiindcă ți-e lene să le selectezi, atunci ajungi ca Putin în Ucraina, că inamicii nu stau pe loc! :D
 

Dumi.

Well-Known Member
Ca general de armată, trebuie să selectezi mereu cele mai bune trupe ca să dai bătălia. Dacă folosești automat aceleași trupe vechi, doar fiindcă ți-e lene să le selectezi, atunci ajungi ca Putin în Ucraina, că inamicii nu stau pe loc! :D
Nici el nu a inteles ce ai vrut sa zici :))))))))))
 
Sus