Sugestii joc ce ar determina si atrage mai mult

  • Autor subiect DeletedUser10389
  • Data de început

DeletedUser10389

Guest
M-as bucura daca s-ar face unele modificari in joc, si anume:
- Ascunzatorile banditilor cat si refugiile campionilor sa fie scoase din incinta oraselor construite de noi si pune in afara, asa cum se gaseste si afla taverna prietenilor, ar fi mult mai interesant descoperi pe harta aceste lucruri.
- De asemeni, interesant ar fi descoperi in afara si negotul cu diferite bunuri oferite de prietenii din jur, un fel de Centru Comercial sau Negustoresc asemeni unei cladiri sau piete pe harta unde intra si vedea toate bunurile disponibile pentru schimb sau chiar cumpara cu puncte force, bani sau diamante
- Interesant ar fi daca din prietenii vecini am putea alege si alia, imprumutand soldati din armata sa, atunci cand ramanem fara armata si timpul nu ne permite astepta pana sa ne creem noi alta, desigur contra cost, la schimb cu bunuri, monede, provizii sau diamante, in functie de tipul soldatului din era in care provine, ar fi SUPER.
 

*Daemon78*

Well-Known Member
Lăsând deoparte exprimarea, care e cel puțin originală:
- ce atracție în plus ar reprezenta galeriile campionilor și ascunzătoarea dacă sunt plasate în afara perimetrului orașului?!
- centrul comercial de care zici tu ar reprezenta o nouă clădire, amplasată în afara orașului, pe care să dai click și să găsești oferte - atunci piața pentru ce mai este?
- asta cu împrumutul de unități e oarecum interesantă, dar nu cred că se va implementa, sunt prea multe implicații; în primul rând necesită cam mult cod, în al doilea rând - cum ar fi să am la prieteni pe unul din Virtual, să împrumut o unitate de la el, apoi cu 7 bandiți să te fac praf pe tine, ca vecin, fiindcă ești în aceeași eră cu mine? La ce ar mai folosi legendarele de apărare? Plus multe altele.
Îmi pare rău, dar nu cred că vreuna dintre ideile tale e viabilă.
 
Sus