templul relicvelor

SmartGabi

Member
La expeditiile ghildei primesc cel mai des, ca bonus, poarta zeului soare, fata strabunilor, copaci...Oare asta imi este destinat sau ce trebuie facut ca sa primesc si alte bonusuri mai consistente? Imi consum resursele "batandu-ma" pe toate fronturile ca sa sustin jocul. Va intreb acest lucru pentru ca vad la alti vecini de-ai mei cladiri de care eu nici nu pomenit in nici o misiune. de ex. caruselul sau motivari de cladiri care sunt in tematica actuala, de ex. vila guvernatorului. Este un vecin care are vreo 19 carusele si 6 vile de guvernator complete. Ce trebuie facut ca sa am si eu acces la bonusuri mai consistente? Poate trebuie resetat/actualizat ceva la joc?!
 

DeletedUser12551

Guest
La expeditiile ghildei primesc cel mai des, ca bonus, poarta zeului soare, fata strabunilor, copaci...Oare asta imi este destinat sau ce trebuie facut ca sa primesc si alte bonusuri mai consistente? Imi consum resursele "batandu-ma" pe toate fronturile ca sa sustin jocul. Va intreb acest lucru pentru ca vad la alti vecini de-ai mei cladiri de care eu nici nu pomenit in nici o misiune. de ex. caruselul sau motivari de cladiri care sunt in tematica actuala, de ex. vila guvernatorului. Este un vecin care are vreo 19 carusele si 6 vile de guvernator complete. Ce trebuie facut ca sa am si eu acces la bonusuri mai consistente? Poate trebuie resetat/actualizat ceva la joc?!

acele cladiri nu s-au cartigat niciodata la Expeditia ghildei.
1. pentru vila guvernatorului este actualul event, daca joci zilnic poti sa faci 1 vila la nivel 9 (maxim) fara sa investesti bani - daca vrei 6 vile ca vecinul trebuie sa investesti multi bani - cred ca pentru 6 vile trebuie sa bagi in joc cca 3000 lei.

2. caruselele se gasesc periodic de cumparat de la negustor

concluzie: vrei mai mult investesti bani reali in joc oricum ce vrei tu nu se gaseste la EG, apropo jocul nu se sustine ca te bati tu pe toate fronturile, jocul se sustine prin banii investiti de jucatori :cool:;)
 

DeletedUser10378

Guest
Sunt multe clădiri apărute in timp, la eventuri. fiind nou, nu ai avut acces la ele. vei avea in viitor, dacă ai noroc. dar, ca fapt divers, clădirile de la eenturi devin din ce in ce mai bune. unele merită obținute, altele nu. sau nu mai merită, după caz.
Dacă ai răbdare, in timp vei descoperi America și vei avea și tu clădiri de care alții noi nu vor auzi. Dar până atunci, fă expediția aia și câștigă clădiri bune. vor merita deranjul în timp.
 

capitan222

Well-Known Member
Am văzut la cineva 3 vila guvernatorului de 9, 3 sălașde 8 , 2 nava pirat si multe altele.Caruselul se cumpără scump mai ales de la licitații cu în jur de 40000 monezi comerciale si eu am templul relicvelor de 3 si am primit doar 2 relicve neobișnuite de 200 bunuri și alte 2 de 100 pf.Am primit si multe porti si fata străbunilor si daca vrei recompense mai bune de la expediții atunci fa templul de 70 si o sa fii plictisit de cat e relicve o sa colecteze după o confruntare.Eu sunt mulțumit.
 

DeletedUser12551

Guest
Am văzut la cineva 3 vila guvernatorului de 9, 3 sălașde 8 , 2 nava pirat si multe altele.Caruselul se cumpără scump mai ales de la licitații cu în jur de 40000 monezi comerciale si eu am templul relicvelor de 3 si am primit doar 2 relicve neobișnuite de 200 bunuri și alte 2 de 100 pf.Am primit si multe porti si fata străbunilor si daca vrei recompense mai bune de la expediții atunci fa templul de 70 si o sa fii plictisit de cat e relicve o sa colecteze după o confruntare.Eu sunt mulțumit.

nici vila, nici salasele, nici navele nu se castiga la EG.
oricat de mare este templul recompensele sunt tot alea doar ca sunt mai multe, cu cat creste templu cu atat sunt mai multe recompense, doar ca sunt cam tot alea :eek:

vila, salas, nava, tren - toate astea sunt doar la event - daca vrei mai multe atunci bagi bani - e simplu
 

SmartGabi

Member
acele cladiri nu s-au cartigat niciodata la Expeditia ghildei.
1. pentru vila guvernatorului este actualul event, daca joci zilnic poti sa faci 1 vila la nivel 9 (maxim) fara sa investesti bani - daca vrei 6 vile ca vecinul trebuie sa investesti multi bani - cred ca pentru 6 vile trebuie sa bagi in joc cca 3000 lei.

2. caruselele se gasesc periodic de cumparat de la negustor

concluzie: vrei mai mult investesti bani reali in joc oricum ce vrei tu nu se gaseste la EG, apropo jocul nu se sustine ca te bati tu pe toate fronturile, jocul se sustine prin banii investiti de jucatori :cool:;)
 

SmartGabi

Member
Eu am tot citit in regulament si pe forum si nu scrie de plati in bani reali sau nu inteleg eu cum de apare pe site-uri definit ca "joc online gratuit de strategie". Nu ca nu as intelege eu conceptul de participare directa dar eu nu cred ca jocul se sustine numai de catre jucatorii care baga bani reali. In fine, o sa vad cat mai pot merge asa
 

DeletedUser12551

Guest
Nu este obligatoriu si nimeni nu obliga pe nimeni sa bage bani.

Jocul este gratuit si se joaca gratuit, poti sa joci gratuit si la acest event poti sa obtii gratuit vila guvernatorului la nivel maxim, daca insa vrei sa ai si tu 6 vile asa cum ai vazut la vecin, trebuie sa intelegi ca el a bagat bani multi in joc sa aiba 6 vile.
Jocul iti permite gratuit sa ai doar 1 vila, vrei 6, platesti, despre asta e vorba.

Prietene, pentru ca acest joc sa existe si sa se dezvolte exista o "armata" de oameni care muncesc si "armata" asta trebuie platita, daca nu ar exista jucatori care sa bage bani in joc atunci jocul nu ar exista si ai juca solitare sau tetris.
 

dunbarton

Well-Known Member
Sa-i explicam colegului ca banii "se baga" cumparand diamante. Odata avute aceste diamante, cu ele poti cumpara aproape orice in joc. Afli cum poti cumpara diamante dand clic pe semnul + din coltul din dreapta-sus (ai desenat si un diamant acolo).

Jocul este gratuit in sensul ca poti evolua foarte bine fara sa bagi vreun ban; va trebui, in schimb, sa fii foarte activ.
 

DeletedUser8328

Guest
Eu am tot citit in regulament si pe forum si nu scrie de plati in bani reali sau nu inteleg eu cum de apare pe site-uri definit ca "joc online gratuit de strategie". Nu ca nu as intelege eu conceptul de participare directa dar eu nu cred ca jocul se sustine numai de catre jucatorii care baga bani reali. In fine, o sa vad cat mai pot merge asa
În regulament nu scrie că trebuie să ai 6 vile sau 30 de carusele. Dar le poți lua cu diamante. Așa că joacă vreo 12 ani, adună diamante "după regulament", până ai destule ca să-ți iei câte vile vrei.
 

Proud129

Well-Known Member
La expeditiile ghildei primesc cel mai des, ca bonus, poarta zeului soare, fata strabunilor, copaci...Oare asta imi este destinat sau ce trebuie facut ca sa primesc si alte bonusuri mai consistente? Imi consum resursele "batandu-ma" pe toate fronturile ca sa sustin jocul. Va intreb acest lucru pentru ca vad la alti vecini de-ai mei cladiri de care eu nici nu pomenit in nici o misiune. de ex. caruselul sau motivari de cladiri care sunt in tematica actuala, de ex. vila guvernatorului. Este un vecin care are vreo 19 carusele si 6 vile de guvernator complete. Ce trebuie facut ca sa am si eu acces la bonusuri mai consistente? Poate trebuie resetat/actualizat ceva la joc?!
Arata si mie un joc online din ziua de azi in care nu exista o modalitate de plata cu bani reali pentru a obtine anumite beneficii!
Jocu este online si gratuit sa joci, asta se refera la faptul ca nu trebuie sa cumperi jocu sau sa platesti abonament lunar sa poti juca.
 
Sus