titlu mesaje sau subiect! si loctiitor

  • Autor subiect DeletedUser6849
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6849

Guest
1.Cand trimiti un mesaj ar fi excelent sa apara si locul pentru titlu sau subiect. Asta ar ajuta in organizarea ghildelor altfel ne dam peste cap vazand sute de mesaje in caz ca intri mai rar.
multumesc.

2. Ar fi bine sa existe partea de loctiitor daca nu exista deja. Eu unul nu am gasit-o ca altfel nu o sa ne putem ajuta unul pe celalalt sau se intampla sa nu poti dona puncte la colegul/colega pe care vrei sa ajuti.
 

DeletedUser2304

Guest
se pot crea conversatii in ghilda care sa aibe ca prim mesaj ( topic diverse ) sau alte denumiri. treaba mai grea este sa-ti educi ghilda sa scrie DOAR in cele topice incare se incadreaza mesajul lui. si inca ceva .... trebuie ca toti jucatorii sa nu aibe drept de notificare. doar intemeietorii si liderii. si gata, scapi de stres.... dar cum am mai spus ai munca grea ca sa educi proprii colegi
 

DeletedUser6849

Guest
Inteleg punctul tau de vedere dar eu personal daca primesc un mesaj as vrea sa stiu ce este si nu sa-l deschid si apoi sa dau in jos vreo 2 pagini sa vad daca e despre piata, cl, etc. Daca ar fi un titlu ai stii despre ce e vorba.
Eu stiu ca e greu sa-i educi dar nu inseamna ca puteti usura munca celor care incearca sa invete ucatorii din ghilda pentru a avea putina ordine.
 

DeletedUser2304

Guest
uite un model pe care-l folosim noi : [HELP] destinat urgentelor pe piata sau suport ; [cl] destinat cladirilor legendare. fiecare jucator este obligat sa inceapa mesajul scriind acea paranteza dupa caz.
iar topicul diverse sa nu aibe nicio specificatie la inceputul mesajului.
eu cred ca mai simplu de atat nu este..............
 

DeletedUser

Guest
S-ar putea implementa niste taburi la partea superioara a mesageriei care sa poata fi denumite de catre intemeietor (ex. Piata, CL, Diverse). Jucatorii ar putea alege direct sectiunea in care vor sa scrie. Ar usura mult munca tuturor.

Dar tinand cont ca sunt probleme care dateaza de mai mult de un an si nu au fost inca rezolvate, slabe sanse!
Cei care ar trebui sa ajute mai mult incurca.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus