Transparenta

  • Autor subiect DeletedUser327
  • Data de început

DeletedUser327

Guest
Propunerea mea este ca sanctiunile in caz de incalcare reguli de joc sa fie transparente. Daca vad un jucator mare ce primeste puncte forge de la un jucator mic, in mod regulat ( a acumulat 1000, sa zicem) si vad ca joaca in continuare linistit - nu pot decat sa trag concluzii de genul :
- nu e muritor de rand ( e administrator de joc, are propriile reguli)
- baga bani in joc - din nou, nu i se aplica regulile
- nu exista masuri sau sunt masuri minore ( pentru 1000 de puncte forge, as primi si eu un avertisment...sau ban de 4 ore - 1 zi.)
Cu greu as putea sa cred ca nu a folosit un cont suport, din moment ce vad cine doneaza la cladirile vecinului = probabil explicatia cea mai plauzibila a fi transmisa de catre cei care administreaza jocul.

Cred ca cel mai tare trebuie sa paziti increderea ( in joc, in brand, in administrare corecta), nu regulile de sactionare ale jocului. Daca tot e sa comparam cu viata reala, in viata reala sanctiunile sunt cunoscute...


Am citit si asta:

"
Buna ziua, sanctiunile aplicate jucatorilor care incalca regulamentul jocului sunt bine determinate si puse la punct. Sanctiunile pot incepe de la avetismente primite de la Echipa de Suport, banari temporare (perioada de banare, difera de gravitatea incalcari regulamentului), si pana la banari permanente. Sistemul de sanctionare si sanctiunile aplicate jucatorilor au caracter intern, doar pentru echipa FoE Romania.
[...]
O zi placuta si spor la joc.
"
 

DeletedUser8891

Guest
Eu am avut si 500pf bagate de un jucator la zeus pe alt cont si nu s-a intamplat nimic...si nu is admin sau ceva de genu...asta cu sanctiunile daca baga cineva pf multe la tn nu prea este 'corecta' adica nu ai de unde sa sti neaparat daca acel cont este cont suport sau doar vrea planuri,pf,medalii
 

DeletedUser7925

Guest
Salutare
Ceea ce spui tu ar fi bine să se aplice jucătorilor mici....de ce crezi că poţi dona acuma doar dacă eşti în epoca fierului şi ai arhitectura cercetată.Şi ca să-ţi dau un exemplu pe mine Alcatrazul ma costat peste 700 de puncte forge (peste 400 am dat numai pe bunuri ca să nu mai vorbesc şi de donat)
 

DeletedUser3255

Guest
Omul vorbeste de transparenta in sistemul de pedepse aplicate de catre administratorii jocului...si ca sa fiu sincer de mult nu s.a mai facut un topic "cu cap" pe forumul asta.
Sunt mari probleme de cand cu ridicarea limitei de lvl la legendare...si cum punctele forge sunt un fel de materie prima acum exista riscuri foarte mari sa fie sanctiuni pe nedrept...sau sa nu fie sanctiuni desi se vede de la o posta ca s.ar impune una din diferite motive care au fost expuse mai sus.

Mi se pare nedrept ca sanctiunile jucatorilor sa fie cu caracter intern..la fel cum mi se pare foarte nedrept ca la primirea unei sanctiuni sa nu ne fie prezentate dovezi.
Este foarte usor sa detin un cont pe celelalte 2 servere unde nu joc constant si sa ma mentin la o anumita era inferioara si sa donez puncte forge...interesant e, ca eu nu patesc nimic...ci cel cu legendara pateste:))
 

DeletedUser327

Guest
d1v1n, multumesc de completari - in acest sens e postul meu.
 
Sus