Trecerea la ora de vară - posibile probleme la Provocarea zilnică

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,


Duminică, 31 martie, majoritatea țărilor din Europa vor trece la ora de vară. Ceasurile vor fi date înainte cu o oră la 2 AM, care devine astfel 3 AM. Am dori să vă atragem atenția cu privire la un bug apărut pe serverele americane, care este încă posibil, și poate avea impact asupra jucătorilor la schimbarea orei în acest weekend în Europa.

Bugul provoacă resetarea cronometrului la Provocările zilnice în anumite circumstanțe, legate setarea momentului de start. Din punct de vedere vizual, jucătorii vor vedea că numărătoarea inversă expiră pentru următoarea lor provocare și apoi se reia la 24 de ore, în loc să ofere posibilitatea de a începe o nouă provocare.

Recomandarea noastră pentru voi, jucătorii, este să nu începeți sau să terminați nicio nouă provocare zilnică cu o oră înainte sau după schimbarea orei, deoarece astfel se poate evita problema descrisă. Dezvoltatorii noștri vor continua să lucreze la găsirea unei soluții pentru această eroare și vor folosi datele de la schimbarea orei în Europa, pentru a obține detalii suplimentare în legătură cu această problemă. Ne cerem scuze pentru eventualele inconveniente. Nu am vrut să facem o remediere în grabă, pentru a evita posibilitatea de a înrăutăți situația și, în schimb, va lucra la asigurarea unei soluții adecvate în viitorul apropiat.

Mulțumim pentru înțelegere,

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus