Turul ll

DeletedUser8600

Guest
Unul din principiile pt care sau jertfit adevaratii revolutionari si nu cei care au participat din scara blocului in 89" a fost si dreptul de a ne alege liber si democratic conducatorii asa ca nu le intoarceti spatele acelor eroi.
Iesiti la vot dar votati responsabil fiindca un conducator corupt si tiran ales de popor nu ii transforma pe cei care l-au ales in victimele acestuia si in complicii lui.
Alegeti schimbarea, alegeti o Romanie a lucrului bine facut, care nu se face prin vorbe goale, hartiute si dosare luate poate cu copy\paste sau prin aparatii la TV de dimineata pana seara unde minciuna este dusa la rang de arta ci acea Romanie se face prin fapte si respect.
Va scrie un oltean care crede ca Romania este deja unita din 1918 si nu are nevoie de cineva care pretinde ca uneste ci de cineva la care primeaza bunul simt respectul si mai ales responsabilitatea de conduce tara cu fata spre viitor
Cu drag,
 

DeletedUser3920

Guest
Frumos ferin, ai mare dreptate... Romania chiar are nevoie de o schimbare radicala si asta poate face doar Klaus Iohannis, se vede clar cine minte si cine promite din inima ca va face lucruri bine facute!
 

DeletedUser7925

Guest
Așa cum zice și ferin mulți români au murit în 89 doar pentru ca noi să ne bucurăm de libertatea de astăzi dacă nu ar fi fost acei români noi nu am fi putut juca acest joc, copii noștri nu ne-ar mai bătea la cap cu noile tehnologii etc. etc. .Însă se pare ca au c-am murit degeaba...avem dreptul de a vota însă ne este lene să punem o ștampilă pe o hârtie dacă credeți că un micky mouse sau un neamț nu sunt buni pentru România nu fiți rasiști votații pe amândoi însă nu-i lăsați pe alți să se folosească de votul vostru, așa că VĂ ROG CA ÎN DATA DE 16 NOIEMBRIE SĂ IEȘIȚI LA VOT!!!!! Nu durează mai mult de 30 de minute așa că anunțați-vă cățelu purcelu, vecinu, vecina, și pe toți cunoscuți voștri că voi MERGEȚI LA VOT!!!!!
O seară bună tuturor! :)
 

DeletedUser8600

Guest
Așa cum zice și ferin mulți români au murit în 89 doar pentru ca noi să ne bucurăm de libertatea de astăzi dacă nu ar fi fost acei români noi nu am fi putut juca acest joc, copii noștri nu ne-ar mai bătea la cap cu noile tehnologii etc. etc. .Însă se pare ca au c-am murit degeaba...avem dreptul de a vota însă ne este lene să punem o ștampilă pe o hârtie dacă credeți că un micky mouse sau un neamț nu sunt buni pentru România nu fiți rasiști votații pe amândoi însă nu-i lăsați pe alți să se folosească de votul vostru, așa că VĂ ROG CA ÎN DATA DE 16 NOIEMBRIE SĂ IEȘIȚI LA VOT!!!!! Nu durează mai mult de 30 de minute așa că anunțați-vă cățelu purcelu, vecinu, vecina, și pe toți cunoscuți voștri că voi MERGEȚI LA VOT!!!!!
O seară bună tuturor! :)

Sincer sa fiu nu prea folosesc forumul, am dat raspunde cu citat in speranta ca voi raspunde la ce ai scris tu claudiu.
Dupa cu vezi Victor Ponta si-a castigat numele de mickey mouse, dar vorbiti despre celalalt ca fiind neamt desi este sas venit aici cu mult inainte ca Germania sa se aseze ca stat, facand lucruri marete vizibile si dupa blazon:gasind o mlastina, construind o cetate si apoi sa o apere cu sange cat despre celalalt arnaut de origini albaneze cucerit de imperiul otoman apoi transformati in pasalac si obligati sa treaca la islamism, dar ei ce faceau in fata inaltii portii jurau credinta lui allah iar pe la spate isi faceau cruce cu limba pe cerul gurii deci dualism, APOI din cate imi aduc aminte CAROLI I tot neamt a fost si asta nu loa oprit sa faca o Romanie mare si unita, apoi FERDINAND fiind infiiat de regele CAROL I care nu a putut avea urmasi a intrat in primul razboi mondial impotriva tarii sale si ca faptele lor de moralitate sa continuie REGELE MIHAI I A INTORS ARMELE IMPOTRIVA GERMANIEI NAZISTE
Dragi romani si minoritari de-a lungul anilor cu totii ne-am adunat sa luptam pt Romania
LUPTATI SI MAINE 16 NOIEMBRIE 2014 PT ROMANIA!!!
DACA NOI NU OPRIM TIRANIA CONDUSA DE ION ILIESCU, ADRIAN NASTASE SI marioneta lor victor ponta NU VA ASTEPTATI SA VINA ALCINEVA SA NE SCAPE
IN CEASUL AL 12 LEA VA ROG DIN INIMA ALEGETI BINELE FIINDCA SUNT CONVINS IN MODUL CEL MAI FERM CA ASTA NE ESTE ULTIMA SANSA
VOTATI IMPOTRIVA psd SAU usl 2.0 cum ior zice.VOTATI FRATI DIN MOLDOVA, ARDEAL SI TARA ROMANEASCA PT COPII VOSTRI!!!
 

navoda

Well-Known Member
Prezenta cu 30% mai mare fata de primul tur in primele 3 ore
Cei din diaspora umiliti din nou ! Au fost pusi sa refaca declaratiile de cate 2 ori : sa refaca data din 16-11 in 16-nov, apoi in 16-noiembrie
 

BraveWww

Well-Known Member
In urna pui pe cine vrei si iese cine trebuie:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

P.S. Am trait inainte si dupa '89,iar "revolutia" am petrecut-o cu arma in mana fericit ca indiferent de ce se va intampla cu mine copilul meu va avea un viitor frumos si liber.Nici prin cap nu mi-a trecut sa cer certificat de revolutionar.Dezamagirea a fost crunta vazand ca s-a schimbat doar ambalajul.
Poate dupa 25 de ani se va schimba si produsul.Mai sunt 2,5h,timp suficient sa mai facem o incercare.
 
Ultima editare:

DeletedUser5468

Guest
Ponta: 50,72%
Iohannis 49,26%
Dacă vin şi voturile din diasporă s-ar putea ca Iohannis să câștige.
 

DeletedUser8600

Guest
Romanii au decis sa vina azi 16 noiembri si sa-si ia tara inapoi de la un sistem barbar, tiran si represiv
Klaus Iohannis ma facut sa iubesc din nou aceata tara frumoasa si demna de tot respectul dar mai ales sa nu-l urasc si jignesc pe cel ce nu e in asentimentul ideiilor mele.
Romanii au votat responsabil iar munca incepe de maine, cu totii trebuie sa punem umarul la reconstructia tarii, nu trebuie sa lasam munca pe umerii unui singur om si cred ca totii romanii de azi au arat ce inseamna respect colectiv si compasiune pt semenul lui
Neamul nostru e mai tare ca piatra si mai gingas ca o floare si cine a crezut ca ne va destrama pierit.IUBITI-VA TARA!!!
 

DeletedUser6083

Guest
Felicitari domnului Pinnochio !Aceste alegeri vor intra in istorie !Prima oara cand si-a respectat promisiunea: "....care uneste Romania" ,ba mai mult,a unit romanii,indiferent de locatia acestora.....impotriva lui (dar asta nu are importanta).
Si ca sa nu postez doar 2 fraze...mai adaug ceva:whistle:

In seara de Duminica:
Sotul: Daciana,dragostea mea,in noaptea asta te vei culca cu viitorul presedinte al tarii.
Sotia: Si cum facem..ma duc eu la Sibiu?...sau vine el la mine?
 
Sus