Un nou logo pentru FoE

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragă comunitate,

După cum probabil unii dintre voi ați observat deja, avem în plan să schimbăm logo-ul Forge of Empires. În data de 17 noiembrie 2015, logo-ul din prezent va dispărea din joc și va fi înlocuit de cel nou.

De ce facem această schimbare? De-a lungul anilor, am observat că, deși logo-ul actual arată foarte bine, el nu reprezintă cu exactitate despre ce este vorba de fapt în joc: avansarea prin epoci. În plus, cum piața mobilă crește în continuare, nu vrem să rămânem pe loc, iar vechiul logo nu era prea potrivit pentru platformele mobile. Așa că am decis să îl schimbăm, pentru a-i îmbunătăți lizibilitatea și pentru a putea exprima mai bine esența jocului.
Așa cum puteți vedea, se pune primul cuvânt din numele jocului în centru și îl scoate mai bine în evidență. De asemenea, câteva clădiri sunt vizibile (cele care țin de Evul Mediu în stânga și cele mai moderne în dreapta), lucru care, așa cum am menționat, reprezintă elementul legat de călătoria prin istoria umanității.

Aceasta este a doua oară când modificăm logo-ul Forge of Empires (prima dată, a fost vorba doar de o ușoară îmbunătățire imediat după lansarea jocului, deci a avut loc acum mult timp și nu a fost foarte vizibilă). De data asta, schimbarea este mult mai importantă și suntem convinși că este o decizie bună în a face jocul nostru mai vizibil.

În curând, veți putea vedea noul logo în toate paginile jocului!

Și, bineînțeles, ne puteți spune ce credeți despre el! :)


Echipa Forge of Empires
 
Ultima editare:
Sus