Un nou sistem de vecinătăți

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi jucători,

Frecvent, am primit feedback de la voi cu nemulțumiri privind modul de organizare a vecinătăților. Una din principalele probleme ridicate a fost cea privind diferențele mari de epocă dintre vecini. Avem vești bune - am făcut unele modificări, iar voi le veți putea vedea chiar de luni!

În ultimele săptămâni, s-a aflat în teste un nou sistem de organizare a vecinătăților. Acum, credem că sistemul este suficient de bun, așa că va fi introdus pe serverele live.

Noul sistem este mai simplu față de cel vechi. Spre deosebire de cum era până acum, noul sistem nu va grupa conturile în "bucăți", care apoi sunt puse împreună. De acum înainte, singurul criteriu care va fi luat în calcul este epoca și numărul de Puncte Forge investite în schema tehnologică.
Asta înseamnă că, după ce se introduce noul sistem, nu vor mai exista diferențe de epocă în cadrul aceleiași vecinătăți (cu excepția lumilor foarte noi și a unui număr de 14 vecinătăți pe fiecare lume, unde se vor "întâlni" două epoci diferite).

Sperăm că noul sistem va elimina problema jucătorilor care ajung în vecinătăți dezechilibrate.

În încheiere, am vrea să menționăm un lucru: în special la prima reorganizare, este posibil să ajungeți într-o vecinătate alături numai de jucători noi. Ca urmare, dacă vecinătatea voastră este una foarte stabilă și aveți acolo oameni cu care doriți să păstrați legătura, vă sfătuim să îi adăugați la prieteni înainte de schimbarea vecinătăților (duminică seara cel târziu).

Așteptăm părerile voastre despre noul sistem aici!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus