Uniune vecinatati

DeletedUser2173

Guest
Deci nu e posibil asa ceva, ieri aveam 42 de vecini, am ajuns la 40 unde trebuia sa am 80 vecini, si jocul a bagat unul vecin de 82 puncte tocami ca sa am 41 de vecini, este de mai mare rasul, intotdeuna stau de 3 sapt la 47 de membrii am ajuns la 42 de 1 sapt si acum la 41 , se apre ca se vrea sa nu se cresaca la 80, sau e pe preferinta, propun sa se faca ceva cu lista vecinilor si sa fie intotdeuna 80...astfel nu va mai fi nimeni dezavantajat,e calr ca acesti evcini se baga dupa preferinte , nu vreau sa acuz pe nimeni, dar un sistem corect pt toata lumea nu ar strica, daca maximul e de 80 , de ce sa nu fie si singurul posibil, de ce trebuie sa fie o variabila pana la 50% ca sa se schimbe lista vecinilor, eu pot insira multi din lista aceea care nu au mai intrat de cel putin 1 sapt si mie tot imi apar mereu.... :(
 

DeletedUser

Guest
Salut,
1. Uniunea de vecinatate se face DOAR luni dimineata, poti sa ai 40 de vecini toata saptamana, dar daca duminica seara se trezeste un "adormit" si intra pe cont dupa nu stiu cat timp, faci 41 si deja e mai greu sa primesti uniune de vecinatati (doar daca ai norocul sa fie inca o vecinatate cu 39 de vecini si aproximativ aceiasi medie de punctaj ca si a ta).
2. Nu "se pare" nimic, uniunile de vecinatati se fac de catre joc in mod automat (server Germania), iar nici un Admin de joc nu poate sa face vreo uniune de vecinatate, deci nu cred ca poate fi vorba de "preferinte" din partea cuiva.
3. Si stai linistiti ca sunt foarte multi care doar se chinuie cu vecinii putini pe care ii au, insa pana se va gasi o solutie pentru vecinatati care sa ne multumeasca pe cei mai multi dintre noi, nu ne ramane decat sa asteptam.
 

DeletedUser

Guest
E o prostie algoritmul acesta sper ca va dati seama....n-am inteles de ce nu se baga clase de punctaj ....intr-o vecinatate ...si fie de ex ...de la 300k ...pana la 100k .... in alta vecinatate sa fie jucatori de 30k pana la 5k ...asa ar avea sanse toti ...sa castige ...eu am 400k si 85% au 20k ...ce sanse au aia ...cu 20k sa ma invinga pe mine vreodata in viata asta ...si normal ...ca daca eu trec prin ei ca prin branza ...nu-si mai pun armata in aparare si uite asa ...80-85% au cate 2 sulitzasi in aparare ...si eu fac nici 1000 de puncte pe zi iar altii fac cate 5-6 mii pe zi doar din atacuri normal ca nu pot tine pasul ...si ma depaseste in punctaj unu care are orasul de 100 de ori mai slab ...Prieteni ...joc de 5 luni jocul asta ...dar sincer mi-a ajuns ... sunt atatea inechitati in jocul asta ...incat rar mai vezi ...asa ceva ....joc jocuri online de 15 ani ...dar un joc mai nedrept decat Forge of empires ...e greu de gasit ...!!!
 

DeletedUser

Guest
Salut, stiu ca am postat mai sus sa avem rabdare cu problema vecinatatilor, insa a mea se apropie de sfarsit!!! Chiar nu se gaseste o solutie la problema vecinilor prea putini?? Sunt atatea solutii expuse de jucatori si totusi nu se face nimic...chiar nu exista un interes pentru rezolvarea acestei probleme?? Aceasta problema cred ca este mai bine de 8-10 luni. Nu obsearva nimeni ca jucatorii cu punctaj mare si activi incep sa se lase de joc?
Multi dintre noi au tras tare, au invins vecinii de nenumarate ori, si acum am ajuns sa avem 40-45 de vecini dintre care jumatate au sulite in aparare.
Chiar nu se gaseste o solutie?? Sau sa ma aventurez sa spun ca nu exista interes?? Nu stiu...dar deja parca intervine monotonia..iar o data cu ea plictiseala..renuntarea la joc..
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Am mai spus de câteva ori pe forum, în legătură cu această problemă, care este situaţia. O să repet.

De fiecare dată când pe forum sau în tichete observăm o problemă îngrijorătoare, care afectează participanţii la joc, noi o transmitem mai departe conducerii, la Hamburg. Cea legată de numărul vecinilor a fost ridicată în repetate rânduri de către toţi liderii comunităţilor, nu doar de către mine. Situaţia este, deci, în atenţia celor care iau deciziile.

Ştiu că sunteţi nemulţumiţi, ştiu că numărul diferit al vecinilor oferă şanse inegale de a urca în clasament. Când se va găsi însă o soluţie pe termen lung, vă voi anunţa.
 

mag1001

Active Member
Si la mine cind am inceput sa incep sa iau ceva puncte, mi-au disparut o parte din vecini , banuiesc ca ati si ghicit deja , cei cu 100k in sus , activi fiind. Cei care au 1-10k nu-i deranjeaza nimeni , stau cu punctele astea de cind am intrat pe joc...chiar este unul cu primaria si 2 piete ramase din luna martie.
Am observat ,totusi, ca daca caut la global un vecin ''disparut'' , pot finisa/motiva in orasul lui , dar nu pot ataca.
Joc de 7 luni , dar sincer , in conditiile astea , voi parasi jocul. Deja din ghilda mea au parasit jocul 2 jucatori activi , orientindu-se spre jocuri mai atractive
 

DeletedUser5822

Guest
Nu am idee ce se intampla , dar ceva se intampla ! S-au imputinat jucarori, iar multi cu punctaj mare nu mai joaca de ceva timp. Daca ii excludem si pe cei care mai au orase dar sunt banati , nu este prea roz situatia .
Am o intrebare referitoare la cei banati definitiv ! De ce nu sunt scosi din joc ?
 

DeletedUser6213

Guest
stii ce se intampla?
se baga jucatori pana la 80,apoi cei ce nu sunt activi sunt scosi pe rand si cand se ajunge la mai mic de 40 si e fix luni cand ai vreo 39 vecini atunci iar se umple "gasca"
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Jucătorii inactivi se şterg mai întâi din vecinătăţi şi doar după o perioadă mai lungă de inactivitate dispar de tot din joc şi din clasament.
"Gaşca" se umple când un inactiv îşi aminteşte de joc şi mai intră să vadă ce şi cum.
 

mag1001

Active Member
de acord cu voi , dar... unde ''dispar'' cei activi? cum e posibil ca intr-o singura zi sa nu mai am 5 vecini activi?
de 2 saptamani eram 40 vecini si astazi(nefiind luni) a mai reintrat unul cu 10k puncte , nu inteleg de ce in 2 saptamini nu sa putut face unirea cu o alta vecinatate de 40 vecini?
multe intrebari , putine raspunsuri si ceea ce este mai important : nu se face nimic . pacat...
 

DeletedUser115

Guest
Vecinii care dispar din vecinatate si reapar intr-o alta zi in afara de cea de luni, inseamna ca atunci au reintrat pe joc, e ca si cum tu te-ai lasa pt o perioada de joc, dispari din vecinatate, si azi te decizi sa intri din nou, e normal ca tot azi vei reaparea in acea vecinatate. Developerii jocului lucreaza la o solutie cat mai buna pentru aceasta neplacere, care, tineti cont, este pe toate serverele, nu doar la noi.
 

DeletedUser

Guest
ce suparat esti mag ... legat de acest aspect eu de exemplu as dori sa exeplific
am 2 vecini care sunt inactivi adica si-au deconectat drumurile de la primarie de mai bine de o luna si vad ca pe ei nu ai scoate nimeni din lista mea ..
acum rog scuze dar *** tot era discutia despe asta mi-am exprimat si eu punctul de vedere :)
 

DeletedUser1279

Guest
Buna ziua,
Degeaba sunt drumurile deconectate de la primarie daca jucatorii mai intra pe conturi.
Conturile sunt active si nu pot fi scoase din vecinatatea dvs. chiar daca jucatorii nu mai sunt cu adevarat activi. :)
O zi frumoasa!
 

mag1001

Active Member
da sade sunt suparat si daca ai fi citit de la inceput ai fi observat ca suntem mai multi nemultumiti...
in ceea ce priveste vecinii , o parte din cei care nu participa intens la turniruri , scot armata din aparare , asa ca fa puncte daca mai poti...
 

DeletedUser

Guest
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am mai spus de câteva ori pe forum, în legătură cu această problemă, care este situaţia. O să repet.

De fiecare dată când pe forum sau în tichete observăm o problemă îngrijorătoare, care afectează participanţii la joc, noi o transmitem mai departe conducerii, la Hamburg. Cea legată de numărul vecinilor a fost ridicată în repetate rânduri de către toţi liderii comunităţilor, nu doar de către mine. Situaţia este, deci, în atenţia celor care iau deciziile.

Ştiu că sunteţi nemulţumiţi, ştiu că numărul diferit al vecinilor oferă şanse inegale de a urca în clasament. Când se va găsi însă o soluţie pe termen lung, vă voi anunţa.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

p.s. autodenut ca spam , dar altfel nu se citeste decat ultimul post
 
Sus