Valentine's Day: Definiţia iubirii

Care este cea mai interesantă definiţie a iubirii?


  • Total votanți
    116
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
Aveţi mai jos cele mai reuşite definiţii ale iubirii, oferite de colegii de forum.

Vă rugăm să votaţi pe cea care consideraţi că este cea mai interesantă/inspirată.

Regulament de votare:

1. Sunt acceptate numai voturile UNICE.

2. NU sunt acceptate voturile de pe PROXY.

3. Sunt acceptate voturile numai de pe conturi existente la momentul începerii concursului (vechimea contului de pe forum sa fie de minim 10 zile).

4. Fiecare utilizator are dreptul la un singur vot (voturi la vedere).

5. În cazul descoperirii ulterioare (după începerea concursului) a anumitor nereguli (drept de autor, etc) ca urmare a unor sesizări venite din partea userilor sau din partea unor terțe persoane, Echipa FoE poate exclude din concurs pe cel găsit în neregulă. ( Descalificarile se fac după încheierea perioadei de votare).

6. Votarea propriei creații este interzisă și duce la descalificare.
 
Ultima editare:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Definiţii:
Definiţia 1.

iubirea = elixirul tineretii vesnice.

Definiţia 2.

Cea mai profundă iubire este cea care îţi trezeşte sufletul şi te face să vrei mereu mai mult; cea care naşte foc în inimă şi linişte în mintea ta. Dragostea inseamna sa uiti tot, dar, in acelasi timp sa ati aduci aminte cele mai minunate clipe, petrecute cu persoana iubita.

Definiţia 3.

iubirea este un sentiment cu doua taisuri,inseamna fericire, gelozie, curaj, suparare, euforie, disperare si sacrificiu. Acestea sunt neconditionate si constante. Este de mai multe feluri dar de Valentine's se axeaza pe iubirea dintre doua persoane care formeaza un cuplu sau care doresc sa formeze. Iubirea vine din inima si este cel mai profund sentiment pe care il poate siti un om si din el rezulta celelalte sentimente

Definiţia 4.

Pentru fiecare dintre noi iubirea are o definitie proprie . Cei ce se iubesc cu adevarat simt sufletul celuilalt "( simt ceia ce vrea cel de langa,ba chiar ei se inteleg doar din priviri ,cate odata ei au aceleasi ganduri ) si ajung a- si rezola problemele si incercarile la care sunt supusi zi de zi foarte usor.
Acolo unde exista o buna comunicare exista si iubiea sincera iar cei doi indragostiti sunt compatibili 100% din toate punctele de vedere , acela va fi un cuplu fericit pana la adanci batraneti .

Definiţia 5.

iubirea reprezinta o dovada de devotament,sinceritate,sacrificiu. ceva pt care ai da tot si ai face orice pentru persoana pe care o iubesti.

Definiţia 6.

Iubirea... atat de greu de obtinut... Un sentiment unic, pe care, atunci cand il atingi, trebuie sa il pastrezi cu sfintenie in inima ta.

Definiţia 7.

Eu definesc Iubirea in felul urmator: Cand colegii mei de ghilda ma motiveaza/finiseaza aiurea si eu nu le zic nimic pentru ca ii inteleg, ii ascult si vreau sa ii ajut chiar daca nu toti o cer

Definiţia 8.

Iubirea este un curcubeu cu aripi de ceara.

Definiţia 9.

Iubirea este singurul sentiment care se daruie pe sie-si in egala masura si la fel de deplin si frumos si celor mai rele inimi, si celor mai urate caractere, si celor mai sarace minti.

Definiţia 10.

Iubirea este primul zambet al nou nascutului tau cand il tii in brate si te priveste.

Definiţia 11.

Iubirea o lume unica unde nu exista decat ELsi EA si in care totul are aroma de flori de Margaritar!

Definiţia 12.

Un scurtcircuit cu efecte fabuloase

Definiţia 13.

Surâsul cristalin al unui vis împlinit.

Definiţia 14.

Iubirea este fiorul pasiunii ce abureste oglinda ratiunii unui om, il imbie in aromele ei si il face sa se simta perfect, deoarece nu dragostea inseamna perfectiune, ci rezultatul acesteia.

Definiţia 15.

Iubirea este sentimentul unic cu care ne-am nascut , care ne face sa fierbem pe interior precum apa in vid .

Definiţia 16.

Am citit doar in povesti,
Cum simti ca zbori si ca plutesti,
Fascinat de ganduri esti,
Ai grija, cred ca iubesti!

Definiţia 17.

Iubirea este a doua jumatate din tine, ea se manifesta prin tremur, nebunie, neincredere, gelozie, strangere de inima, bucurie, suparare, intelegere s.a. Iubirea ce este iubirea? Adevaratul raspuns difera de la persoana la persoana dar pt a o putea defini cu adevaratele cuvinte ale tale, trebuie sa o intalnesti dupa care ai sa o poti defini, lasandu'ti gandurile purtate de valul iubirii.

Definiţia 18.

Iubirea reprezinta convietuirea increderii cu respectul, cresterea respectului cu senzualitatea, dainuirea senzualitatii cu frumusetea si trairea frumusetii cu increderea. Pe scurt: un cerc vicios al fericirii.

Definiţia 19.

Iubire (definitie) = ambrozia sufletului.

Definiţia 20.

Iubirea este posibilitatea mea de a deveni celalalt.
 
Ultima editare:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Votarea s-a încheiat, mulțumim pentru atenție și voturi.

Iată câștigătorii:

Locul I: Definiția 10 - vlad_82
Locul II: Definiția 7 - bebelush82
Locul III: Definiția 15 - Zamolcsis.


Felicitări câștigătorilor pentru iscusința îmbinării vorbelor în a defini sentimentul iubirii!

Vă rog să îmi transmiteți prin mesaj privat numele conturilor de joc pentru a vă oferi diamantele!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus