Vecini

  • Autor subiect DeletedUser10954
  • Data de început

DeletedUser10954

Guest
Salut, cum se face ca dupa ce am un vecin superior ca si bonusuri la armata si puncte nu mai scap nici de el cand se face rotatia saptamanala. Zici ca m-am insurat cu el. Care e setarea la jocul asta? Este facut de Dragnea cumva? Ajutam numai hotii?
De ce nu este un algoritm ca cei ce jefuiesc sa aiba doar vecini care fac la fel? In acest mod se pot lupta si jefui intre ei si noi toti ceilalti sa ne vedem de jocul nostru. M-am saturat sa fiu furat.
 

DeletedUser7516

Guest
Nu conteaza , nu intotdeauna toti vecinii sunt schimbati si poti sa ai unii vecini si 3,4 rotatii sau mai mult.
 

Dumi.

Well-Known Member
Si lumea conteaza, pentru ca daca, spre exemplu, este vorbea de lumea E...o lume recent deschisa si care are prea putini playeri, atunci vecinatatea cu cei f dezvoltati va dura luni de zile, pana ce lumea va avea suficient de multi playeri din ere apropiate, ca sa ii distribuie corect....
 

DeletedUser10954

Guest
Chiar cred ca ar trebui sa fie alocati cei ce jefuiesc impreuna. Daca asta vor sa aiba cu cine sa se lupte. Pentru ca ei asta urmaresc. Contrar la ceea ce dorim noi toti ceilalti care ne vedem de treaba noastra.
Iar treaba cu rotatia sa ma scutiyi. Algoritmul este gresit si saptamana aceasta am acelasi vecin cred ca e a 9 a. Cum se face ca cei cu care pot face schimburi nui vad decat o data?
Nu ca ar interesa pe cineva dar imi cam pierd interesul pt jocul asta.
 

DeletedUser10954

Guest
Dupa ce nu imi raspundeti, imi mai stergeti si postarile.
 

DeletedUser10954

Guest
Ce trebuie sa fac sa pot obtine o reactie. Din pacate vad ca v-at parfumat cu “ ignore new fragrance”. Asta e, lesurile trec pietrele raman. Oare cei de la FOE international stiu cum tratati jucatorii. Macar aveti decenta sa raspundeti, fie de bine fie de rau. Apropo cred ca marchez a 20-a saptamana consecutiva cu acelasi vecin, in curand facem nunta de argint.
Sa fim sanatosi!
 

danyyy05

Member
Ce trebuie sa fac sa pot obtine o reactie. Din pacate vad ca v-at parfumat cu “ ignore new fragrance”. Asta e, lesurile trec pietrele raman. Oare cei de la FOE international stiu cum tratati jucatorii. Macar aveti decenta sa raspundeti, fie de bine fie de rau. Apropo cred ca marchez a 20-a saptamana consecutiva cu acelasi vecin, in curand facem nunta de argint.
Sa fim sanatosi!
Stai linistit, jumatate de an, fara sa exagerez, am fost in ultimii zece in lista de vecini. Nu am putut progresa mai deloc eram jefuit incontinuu.
 

DeletedUser10954

Guest
Stai linistit, jumatate de an, fara sa exagerez, am fost in ultimii zece in lista de vecini. Nu am putut progresa mai deloc eram jefuit incontinuu.
Ok, ms de incurajari! ;) prea mult nu ma mai poate incurca sa ma dezvolt. Sunt destul de avansat, problema este ca sunt jucatori de genul asta care asta urmaresc. Se dezvolta pentru a jefui. Ceea ce mi s-ar parea corect ar fi sa joace intre ei cei ce jefuiesc. Sau macar sa nu ramai blocat pe un hot jumatate de an!!!
 

DeletedUser12549

Guest
SALUATRE CAUT SA CUMPAR PACHET DOM CINE ARE SA MA AJUTE ,MULTUMESC
 

danyyy05

Member
La cat timp se schimba vecinii? Pentru ca am o luna de cand sunt ultimul in lista de vecini.. :mad:
Are idee cineva cum se generaza aceasta lista de sunt asa "norocos"?
 

DeletedUser10954

Guest
La cat timp se schimba vecinii? Pentru ca am o luna de cand sunt ultimul in lista de vecini.. :mad:
Are idee cineva cum se generaza aceasta lista de sunt asa "norocos"?
Foarte aiurea, stai linistit. Eu aveam un tont de care nu mai scapam, decand ma plang pe aici am doi. Si parca nu se mai schimba nimic in vecinatate. Sunt niste criterii foarte proaste. Tot spun cine jefuieste sa stea cu cei ce jefuiesc....
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Schimbarea vecinătăților are loc o dată la două săptămâni, după un program prestabilit. Când are loc un eveniment precum Carnavalul și vecinătățile nu se pot schimba, data nu se amână, ci doar se anulează.
Următoarea rearanjare va avea loc luni.
 

DeletedUser10954

Guest
Schimbarea vecinătăților are loc o dată la două săptămâni, după un program prestabilit. Când are loc un eveniment precum Carnavalul și vecinătățile nu se pot schimba, data nu se amână, ci doar se anulează.
Următoarea rearanjare va avea loc luni.
Si cum se explica ca, fara sa exagerez, am o mare parte din vecini care nu se schimba. Aceasta saptamana implinesc 4 luni cu aceiasi vecini. Oricum apreciez ca dupa atata timp cineva a binecuvantat sa imi dea un fel de raspuns. Multumesc
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vecinii sunt grupați într-un fel de „calupuri” în funcție de evoluția în cercetări. Dacă un jucător nu evoluează mult diferit față de grupul din care face parte, va fi mutat sau va rămâne în aceeași vecinătate odată cu grupul respectiv.
 

DeletedUser10954

Guest
Vecinii sunt grupați într-un fel de „calupuri” în funcție de evoluția în cercetări. Dacă un jucător nu evoluează mult diferit față de grupul din care face parte, va fi mutat sau va rămâne în aceeași vecinătate odată cu grupul respectiv.
Iarasi nu are sens explicatia. Cum se face atunci ca cei care raman in aceeasi epoca fara sa avanseze, sunt alocati cu cei care avanseaza constant. O spun din experienta deoarece nu mi-a placut sa raman intr-o epoca si tot timpul am investit in cercetari. Acelasi lucru fac si acum dorind sa finalizez toate etapele. Revin la solutia, cine ataca sa joace cu cei ce fac acelasi lucru. Sau macar sa fie si acest fapt un criteriu. Multumesc.
 
Sus