Vecini

  • Autor subiect DeletedUser12552
  • Data de început

DeletedUser12552

Guest
Bună ziua va doresc.
As avea și eu o întrebare. Pot face cumva sa scap de anumiți vecini sau,, sa resetez locul,, în care sunt pt a primii alți vecini? Am o problema destul de mare cu persoanele care au băgat bani în joc și sunt peste nivelul meu, al unei persoane ce joaca fără bonusuri și tradițional. Pe de o parte înțeleg ca achizițiile pe diamante sau Etc. sunt benefice pentru administrația jocului, dar pe de alta parte, este un dezavantaj enorm pentru cei ce joaca tradițional și nu se pot apară de eventualele atacuri mult prea puternice din partea acestor persoane.

Mulțumesc anticipat pentru raspus/uri.
 

-Jack Sparrow-

Active Member
Nu poti..dar poti sa te gandesti la o strategie prin care te poti apara de ei.
Eu joc "traditional" si nu am probleme cu vecinii..
 

DeletedUser12552

Guest
Înțeleg, dar spre exemplu am fost atacat de o trupa de vreo 4-5 banditi, și restul erau soldați normali, cu buff la def. Și atac de 50+%...nu am avut efectiv ce sa fac..
 

DeletedUser7314

Guest
Apropo de subiect! Am observat de mult o mare magarie, si cand inca nu eram banat la suport, adica acum vre-o 7 luni sau mai mult , am ridicat-o , dar nu s-a remediat. Unitatile pe care le atacam, aveau uneori un bonus nejustificat. Sa ma explic: Daca apesi pe unitatea respectiva iti arata bonusul pe care il are asupra unitatilor tale. In afara de bonusurile normale ca de exemplu dealuri ,paduri sau altele la unele unitati, apar bonusuri de cate 6 , 9 %. Cand activezi bonusuri de atac de la taverena, ai surpriza sa constati ca si la adversar s-a modificat si a ajuns la 18%. Nu poti vedea acest bonus decat daca apesi pe unitatea adversa, si nu apare mereu. Cand am reclamat au spus ca era un bug pe care l-au remediat si oricum nu influenta jocul. Nu l-au reparat ca a aparut iar dupa 1 luna. Am reclamat iar si iar au spus ca l-au remediat, si dupa 2 zile a aparut iar. Atunci in urma discutiei am fost banat de la suport, cica sunt nesimtit si vorbesc urat. Acum a aparut iar , 18%, in plus fata de ce bonusuri aveau unitatile adverse, in momentul in care am activat bonusul de 30% de la taverna!!!De avut in vedere ca acel bonus chiar influenteaza lupta, pentru ca am calculat de cate lovituri era nevoie sa distrug unitatile respective. Sau gandit cum sa faca sa reechilibreze lupta!!! Uitativa si voi si o sa va lamuriti ca am dreptate!!!! mai departe ... dumnezeu cu mila... Si ca sa vedeti despre ce e vorba punem si o imagine
 

DeletedUser7314

Guest
index.php
 

DeletedUser4808

Guest
pisoane, pentru unul asa de vivace la comentarii impotriva jocului esti total lipsit de fair play in joc, daca nu iti place jocul apuca-te de altceva, poate de pacanele, ai fi in lumea ta acolo
 

DeletedUser7314

Guest
Nu mai plange, pentru ca te jefuiesc. Asa e jocul, si comentariile nu sunt impotriva jocului, ci a celor care nu vor sa fie un joc corect!!!!! Asa ca stai in banca ta!!!
 

DeletedUser7314

Guest
Eu am ridicat o problema serioasa, daca nu esti in stare sa fii serios , nu mai posta...
 

DeletedUser12552

Guest
Va mulțumesc pentru răspunsurile legate de întrebarea mea, inca mai am acel vecin ce tot ataca cu armate prea puternice, dar doar el mai e
 

DeletedUser10954

Guest
Eu zic ca cel mai bine e sa taci din gura, nu trebuie sa comentam. Trebuie sa tacem ca daca indraznim sa vorbim vom fi pedepsiti. Exemplu: am aceasi vecini o jumatate de an, ma aflu undeva pe pozitia 24. Eu ce fac? Ma apuc si ma plang, ca e nasol ca nu se face rotatie la vecini, ca ar trebui sa ii puna pe cei ce ataca impreuna, bla bla bla.
Dupa multe interventi am reusit si mi-au schimbat vecinii.
Dar, ce sa vezi au dezlantuit jihadul asupra mea. Sunt undeva pe pozitia 65 si am ca vecini pe toti care ataca si jefuiesc. Trebuie sa, taci din gura. Nu comenta asupra modului cum se desfasoara jocul, daca indraznesti sa zici ceva, vei plati scump. Asta este, noi toti cei care nu platim sa cumparam diamante trebuie sa fim caii de bataie ai celorlalti. Nu conteaza ca am 630% la aparare, trec prin ei ca prin branza. Trist dar adevarat!
 

DeletedUser7314

Guest
Eu spun asta de vre-o 4 ani, dar nu numai ca nimeni nu ma sustine, dar se mai gasesc si ''oameni de bine'' care nu fac decat sa bage batul prin gard, doar doar o sa fie pe placul conducerii!!! La fel ca in viata reala!!!
 

DeletedUser10954

Guest
Scuze Pisoane, dar tu faci parte exact din categoria celor la care fac referire. Adica a celor care ataca si jefuiesc. Eu ma dezvolt fara sa fac asta, si sunt sigur ca sunt multi altii care fac la fel. Ar trebui sa se aloce vecinii si dupa acest criteriu! Doar o sugestie!
 

-Jack Sparrow-

Active Member
Eu zic ca cel mai bine e sa taci din gura, nu trebuie sa comentam. Trebuie sa tacem ca daca indraznim sa vorbim vom fi pedepsiti. Exemplu: am aceasi vecini o jumatate de an, ma aflu undeva pe pozitia 24. Eu ce fac? Ma apuc si ma plang, ca e nasol ca nu se face rotatie la vecini, ca ar trebui sa ii puna pe cei ce ataca impreuna, bla bla bla.
Dupa multe interventi am reusit si mi-au schimbat vecinii.
Dar, ce sa vezi au dezlantuit jihadul asupra mea. Sunt undeva pe pozitia 65 si am ca vecini pe toti care ataca si jefuiesc. Trebuie sa, taci din gura. Nu comenta asupra modului cum se desfasoara jocul, daca indraznesti sa zici ceva, vei plati scump. Asta este, noi toti cei care nu platim sa cumparam diamante trebuie sa fim caii de bataie ai celorlalti. Nu conteaza ca am 630% la aparare, trec prin ei ca prin branza. Trist dar adevarat!
Ma uimeste raspunsul tau..Nu trebuie sa folosesti diamante..trebuie doar sa gandesti..
 

DeletedUser10954

Guest
@Coris07
630% in aparare este putin
daca esti in viitor/arctic/oceanic/virtual, e chiar foarte putin....
Ok, inteleg dar cum se calculeaza? Te ataca cu bonus intre 200-300% pe atac, tu ai bonus peste 600% apare aceleasi unitati si trece ca prin branza cu mici zgarieturi!
Poate e si vina mea, deoarece nu prea am fost deranjat pana acum si nu m-am concentrat prea mult pe partea asta.
 

Dumi.

Well-Known Member
pai in afara de bonusurile de atac si aparare din oras [apropos...conteaza si ce atac ai in apararea orasului], mai exista si bonusurile trupelor....gen unele artilerii nu pot trage in zburatoare sau bonusuri de teren, etc
casa imi dau seama ce nu merge cum trebuie, trebuie sa dai mai multe detalii app de ce armata te ataca si ce armata ai tu
 

Dumi.

Well-Known Member
si nu uita ca pentru tine joaca PC-ul....care in 99,90% din cazuri, joaca mai prost decat playerul
 

DeletedUser10954

Guest
Vorbim de aceleasi tipuri de unitati. Nu ma plang de cazurile cand sunt atacat de ninja la artilerie. Este vorba cand ataca cu ronin si ma apar tot cu ronin sau ninja cu ninja. In fine, e un joc pana la urma nu ar trebui sa fac atata drama! Spor!
 
Sus