Versiunea 1.101 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.101 va avea loc în data de 17 mai 2017.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos puteți consulta lista modificărilor:


MODIFICĂRI

  • Cum auto-motivarea clădirilor (dublarea producției) cu Diamante nu era foarte folosită, iar unii jucători dădeau click accidental pe buton (rezultând în cheltuirea nedorită a Diamantelor), am decis să o eliminăm. În schimb, vom introduce o opțiune de finalizare imediată a producției, cu Diamante, pentru clădirile care produc monede sau provizii.
  • Am modificat puțin fereastra de setări, și am inclus și linkuri către Wiki și canalele noastre de social media. Vă rugăm să țineți cont că, din cauza modificărilor, este posibil ca opțiunile voastre din setări să fie modificate în timpul actualizării.

BUGURI REPARATE

  • Am remediat o eroare cu contorul Punctelor Forge, care nu se actualiza întotdeauna corect. Din cauza acestei erori, se adăuga un Punct Forge și apoi se scădea după o secundă.
  • Uneori, fereastra cu prezentarea contribuțiilor la Clădirile legendare se bloca, după vizitarea unei clădiri. Acest lucru nu ar trebui să se mai întâmple.
  • La jefuirea unui jucător, resursele jefuite se adăugau, vizual, de două ori. Deși acest lucru se corecta ulterior, impresia era că de fapt doar se scad resursele, creându-se astfel confuzii.
  • Am remediat un bug din cauza căruia unii jucători, după înregistrare, primeau un nume de jucător de genul guest12313254213. Acest lucru nu are trebui să se mai întâmple, și toți jucătorii noi vor avea, de acum înainte, un nume care poate fi citit ușor.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la "însuflețirea" orașului și la o serie de misiuni viitoare. Fiți la curent cu ultimele noutăți, testându-le pe serverul nostru Beta!

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Cu stimă,
Echipa Forge of Empires
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus