Versiunea 1.102 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.102 va avea loc în data de 31 mai 2017.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:


MODIFICĂRI

  • Am identificat anumite zone în joc, unde nu ofeream un feedback vizual la acțiunile utilizatorilor. Ca urmare, acum l-am adăugat în fereastra 'Găsește prieteni' pentru situațiile când nu se găsește un prieten cu un anumit nume, și după dizolvarea unei ghilde.
  • Conacul lordului, de la seria de misiuni istorice despre Arthur Conan Doyle are acum prioritate la folosirea funcției Ajutor.
BUGURI REPARATE

  • În urmă cu ceva timp, am eliminat o eroare, din cauza căreia fericirea dobândită nu era uneori recunoscută la misiuni. Acum am găsit un alt bug similar și l-am eliminat cu această nouă versiune. Acum toate misiunile ar trebui să funcționeze corect.
  • La trecerea cu mouse-ul peste unele sectoare de pe harta GvG, textul de ajutor nu era afișat imediat și dădea impresia unui lag. Acum, textele se afișează imediat.
  • Am remediat un bug, din cauza căruia abilitatea 'Explozie' nu avea nicio valoare afișată în textul de ajutor.
  • După terminarea Expedițiilor ghildei, unii jucători nu se mai puteau loga timp de câteva minute. Acest lucru nu ar trebui să se mai întâmple.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la câteva îmbunătățiri de ordin tehnic și la finalizarea Evenimentului verii, care va fi în curând introdus pe beta. Fiți la curent cu ultimele noutăți, testându-le pe serverul nostru Beta!

Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Cu stimă,
Echipa Forge of Empires
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Pe lângă lista de mai sus, avem încă o adăugire:

După feedback-ul primit cu privire la trimiterea de iscoade pe hartă, le-am verificat din nou și am decis scurtarea timpilor de ajungere pentru provinciile din Viitorul Arctic și cel Oceanic. Timpul de ajungere nu va mai depăși 3 zile. Câteva exemple:
  • Grota (Viitorul Arctic): 24 de ore (înainte: 48 de ore)
  • Grota Superioară (Viitorul Oceanic): 48 de ore (înainte: 60 de ore)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus