Versiunea 1.106 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png


Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.106 va avea loc în data de 26 iulie 2017.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂŢIRI

  • Am adăugat o nouă opțiune la piață, cu ajutorul căreia puteți selecta direct bunurile din prezentarea acestora. Această opțiune va ușura schimburile comerciale cu prietenii, colegii de ghildă și vecinii.

FOE-42335.png



MODIFICĂRI

  • După introducerea ultimei versiuni, ne-ați raportat probleme legate de "pâlpâiri" ale ecranului la trecerea de la un tab la altul. Acestea au fost cauzate de încercarea de rezolvare a unei probleme cu anumite browsere (Chrome în special), care blocau jocul. Pâlpâirile erau cauzate de forțarea ecranului să se recentreze, dar au ajuns la fel de deranjante ca și blocajele.
    Ca urmare, am eliminat această modificare. Vă rugăm, însă, să țineți cont că jocul se poate bloca iarăși din când în când. Echipa de dezvoltare a Chromium (pe care se bazează Chrome) a fost informată de această problemă de către noi, dar și de alte echipe de dezvoltatori, care se confruntă cu aceeași problemă.
    Dacă jocul vi se blochează iarăși, vă rugăm să încercați următoarele metode (până când problema va fi rezolvată cu Chrome):
    1. Jucați doar într-un tab (nu deschideți și alte tab-uri în aceeași fereastră tot cu FoE).
    2. Modificați mărimea ferestrei browserului după ce apare blocarea jocului.
  • Valorile recompenselor în medalii de la turnirul PvP pentru Viitorul Oceanic nu erau rotunjite, spre deosebire de celelalte epoci. Acum am aliniat și aceste valori pentru a fi mai ușor de vizualizat și reținut.

BUGURI REPARATE

  • Am optimizat diverse traduceri din joc.
Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la Evenimentul toamnei, de care poate vă amintiți de anul trecut. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Cu stimă,
Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus