Versiunea 1.119 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.119 va avea loc în data de 7 februarie 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂŢIRI

  • Poate că le-ați văzut deja în aplicația pentru mobil, dar acum noile ferestre de producție vor fi introduse și în browser! Pe lângă aspectul mai îngrijit, ele oferă și informații suplimentare când este vorba despre unitățile militare și împotriva căror tipuri de unități acestea sunt eficiente. Vă rugăm să țineți cont că poate dura câteva ore după update până când acestea vor deveni disponibile.
    ProdUI3.PNG

    ProdUI1.PNG

    ProdUI2.PNG
  • Am îmbunătățit modul în care butonul de "Ajutor" prioritizează motivarea și finisarea clădirilor. Cele care produc Puncte Forge vor fi de acum înainte motivate întotdeauna primele, în ordinea numărului total de puncte produse. După PF, vor urma clădirile care produc bunuri, apoi medalii și la final planuri. Toate celelalte sunt selectate după ce aceste clădiri au fost motivate.
  • Ca urmare a feedbackului primit de la jucători, am modificat modul de afișare a misiunilor generale, după ce misiunea anterioară a fost respinsă sau îndeplinită. Acest lucru ar trebui să elimine "tremuratul" deranjant al imaginii.
BUGURI REPARATE

  • Am eliminat o eroare de afișaj din cauza căreia partea de sus a numelui clădirilor acoperea textul de ajutor.
  • S-a remediat o problemă care făcea ca armata unui vecin să apară în luptele în două valuri ale expediției ghildelor.
  • Prezentarea bonusurilor se deschidea uneori într-o a doua fereastră după ce jucătorul revenea în oraș de la Expediția ghildei. Acest lucru nu se va repeta.
  • Dacă un jucător încerca să folosească Diamante pentru a debloca o cercetare care necesita monede și provizii, când acestea nu erau disponibile, apărea o eroare internă.
  • Am eliminat un bug din cauza căruia apăreau butoane de Înapoi și Înainte la Expansiuni în meniul de construcții.
  • Butonul de trimitere a iscoadei nu apărea uneori pe vas după terminarea unei hărți de campanie. Problema s-a rezolvat.
  • Clădirile și incidentele blocau uneori alte elemente din oraș.
  • Planta cadavru nu creștea fericirea pentru fiecare epocă. Bonusurile au fost ajustate.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la evenimentul Carnavalul de la Veneția și la următoarea parte din Viitorul Oceanic. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus