Versiunea 1.120 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png
Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.120 va avea loc în data de 21 februarie 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂŢIRI


  • Când aveți un bonus de recrutare (de la nivelul ghildei și/sau de la Taverna prietenilor), reducerea de timp se va reflecta acum la clădirile militare și când acestea nu sunt în producție.
  • Am inclus Galeria campionilor în lista de priorități de la butonul de "Ajutor". Clădirea se află în listă după cele care produc planuri.

MODIFICĂRI

  • Am modificat funcția de "Vindecare" din clădirile militare pentru a fi activată doar la apăsarea butonului mai mic de Diamante. Astfel, se va evita apăsarea butonului din greșeală, la atingerea imaginii unităților.

BUGURI REPARATE

  • Provocările zilnice nu vor cere condiții de plată a monedelor cu sume mai mari decât premiul în sine.
  • Am remediat o eroare ce apărea uneori la redeschiderea unei clădiri militare imediat după vindecarea uneia dintre unități.
  • Textul de ajutor de la "Jefuire" clipea când se trecea peste simbolul cu "fulgerul" din bara socială. Acum apare corect.
  • Am ajustat unele texte, pentru a nu se suprapune cu limitele ferestrei respective. Și alte situații similare vor fi rezolvate pe viitor.
  • Textul de ajutor al propriilor Clădiri legendare uneori afișau informații eronate privind recompensa de bunuri. Problema s-a remediat.
  • În textul de ajutor al Clădirilor legendare, literele se suprapuneau uneori cu bara de progres. Eroarea a fost eliminată.
  • Când nu este ales un cufăr de la Provocarea zilnică, selectarea se reseta la miezul nopții. Problema s-a rezolvat.
  • Era posibil ca Tezaurul ghildei să prezinte valori negative dacă doi jucători foloseau simultan bunuri pentru acțiuni în GvG. Problema s-a rezolvat.
  • Fereastra pop-up, care afișează valoarea monedelor pentru misiunile în care se cere plata lor, apărea cu valoarea "-1G" când jucătorul avea peste 2,1G monede. Afișajul este acum iarăși corect.
  • S-a mărit puțin mărimea cifrelor folosite la textele din Taverna prietenilor.
  • Butonul de trimitere a iscoadei apărea uneori ca inactiv (gri) după ce se negocia pentru o provincie. Eroarea a fost eliminată.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la versiunea HTML5 a jocului. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus