Versiunea 1.125 - Detalii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
newlogo1.png

Dragi regi și regine,

Actualizarea la versiunea 1.125 va avea loc în data de 3 mai 2018.
Va exista o scurtă perioadă de nefuncționare în timpul actualizării și ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată de aceasta.

Mai jos, puteți consulta lista modificărilor:

ÎMBUNĂTĂŢIRI

  • Pachetele de motivare și de motivare în masă se transformă în pachete de "auto-ajutorare", respectiv de "auto-ajutorare în masă". Ele pot fi folosite pentru finisarea decorațiunilor și motivarea clădirilor de producție de monede și provizii din orașul propriu - chiar și după ce producția a fost finalizată!
    SelfAid.png

  • Am îmbunătățit felul în care sunt sortate obiectele din inventar, pentru a ne asigura că pachetele de modernizare, clădirile și bonusurile sunt sortate aproape una de alta, fiind astfel mai ușor de găsit.
    Vedeți mai jos o comparație!
    Newsort.gif
  • La obținerea unui plan drept recompensă, acum se poate închide acea fereastră dându-se click oriunde în fundal. Va exista, însă, o scurtă întârziere, ca puteți vedea ce plan ați primit.
  • Fereastra clădirilor legendare a altor jucători are acum o bară de progres pentru fiecare clădire, pentru a fi mai ușor să se vadă imediat evoluția lor!
  • Ca răspuns la feedbackul jucătorilor, am căutat opțiuni pentru grăbirea anulării misiunilor, proces care acum va fi mai rapid.
  • Ne-am asigurat că mărimea fontului la textele din Taverna prietenilor nu se modifică odată cu al treilea nivel de zoom, pentru a fi mai ușor de văzut.
  • Modernizarea clădirilor din oraș acum arată foarte drăguț:

    Upgrade.gif

  • La trecerea cu mouse-ul peste bara de progres a unei misiuni, acum se afișează cifrele exacte.

BUGURI REPARATE

  • Am mai făcut câteva îmbunătățiri la GvG, ce ar trebui să îmbunătățească performanțele hărții pentru computerele mai puțin puternice și pentru anumite browsere.
  • Am eliminat un bug din cauza căruia chatul se bloca la folosirea anumitor caractere speciale.
  • Decorațiunea de la fereastra de deblocare a dificultăților la Expediția ghildei plutea în afara ferestrei sale. Acum a fost prinsă bine la locul ei.
  • La sugestiile pentru ghilde și prieteni, apărea un spațiu gol printre butoanele afișate. Acesta acum nu mai există.
  • După anularea unei producții, scurtăturile din taste nu mai funcționau dacă fereastra nu era redeschisă. Eroarea s-a remediat.
  • Construirea de drumuri când erau active bonusuri de reducere a timpului de construcție afișa uneori costuri eronate în fereastra pop-up cu informații. Acest lucru nu se va repeta.
  • Am eliminat unele situații, în care fereastra cu Istoricul evenimentelor nu se închidea corect când se trecea la vizionarea reluării unei bătălii.
  • Deblocarea Tavernei prietenilor nu modifica și textul de ajutor până când nu se reîncărca jocul. Eroarea s-a remediat.
  • La modernizarea unei clădiri de set, fericirea adițională obținută nu se lua în considerare la misiuni. Ea se va contoriza corect de acum înainte.
  • Am remediat o eroare de afișaj a textului de ajutor la lăzile cu bonusuri.
  • Am remediat și o eroare care bloca reluarea unei bătălii dacă era implicată o platformă lansatoare de rachete.
MOBIL

  • Am eliminat un bug care bloca tutorialul la închiderea foarte rapidă a ferestrei misiunilor.
  • Am remediat și o eroare care făcea ca butoanele subliniate în tutorial să fie așezate greșit.

Între timp, echipa noastră de dezvoltatori lucrează la următoarea serie de misiuni pe teme istorice și la versiunea HTML5 a jocului. Intrați pe serverul nostru Beta pentru a fi la curent cu noutățile!


Vă mulțumim pentru că jucați Forge of Empires!

Dacă doriți să vă expuneți părerea despre modificările aduse, o puteți face aici sau vizitați-ne pe Facebook! :)

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus